Informacje - Finanse

Zakupy w internecie – na co należy uważać, by nie dać się oszukać?

Niemal połowa Polaków dokonuje transakcji przez internet, mając na względzie przede wszystkim wygodę oraz możliwość zrobienia zakupów niższym kosztem. Aby zakupy w Internecie były nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Sprawdź, jak nie dać się oszukać.

Coraz więcej osób przekonuje się do zakupów internetowych, ponieważ dokonywanie transakcji jest bardzo wygodne, a wiele artykułów można kupić w sieci dużo taniej niż w sklepach stacjonarnych. Trzeba jednak uważać, gdyż w internecie nadal można natrafić na oszustów, którzy kuszą niskimi cenami, a wysyłają towar słabej jakości lub nie wysyłają go wcale. W wielu przypadkach takim sytuacjom można zapobiec, unikając strat finansowych i niepotrzebnego stresu. Oto co możesz zrobić, aby zakupy w internecie były bezpieczniejsze.

  • Kupuj w wiarygodnych sklepach

Aby zwiększyć bezpieczeństwo zakupów w sieci, wybieraj wyłącznie wiarygodne e-sklepy – najlepiej takie, w których już dokonywałeś transakcji lub polecone przez znajomych. To zwiększy prawdopodobieństwo, że twoje zakupy będą udane.

Robiąc zakupy w internecie, unikaj małych sklepów zarejestrowanych w egzotycznych krajach. Chociaż nie jest powiedziane, że każdy sklep internetowy z siedzibą np. na Malediwach powstał wyłącznie w celu wyłudzania pieniędzy, należy w tym przypadku wykazać się ostrożnością. 

  • Sprawdź opinie w internecie

Jeżeli chcesz zrobić zakupy w internecie w nieznanym dla ciebie sklepie, zawsze sprawdzaj opinie w sieci. Nie ograniczaj się przy tym do rekomendacji zamieszczanych w samym sklepie, ale skorzystaj z niezależnych portali, np. porównywarek cen. Dzięki temu będziesz mieć większą pewność, że wystawione opinie są wiarygodne.

  • Pomyśl o ubezpieczeniu zakupów

Standardem podczas dokonywania zakupów w internecie jest ubezpieczanie przesyłek wartościowych, aby – w razie uszkodzenia podczas transportu – móc ubiegać się o zwrot kosztów. To jednak w żaden sposób nie chroni przed działaniami nieuczciwych sprzedawców, dlatego dobrze jest iść o krok dalej.

Aby zakupy w internecie były bezpieczne, warto poszukać dobrego ubezpieczenia – takiego, które zapewnią finansową ochronę w razie oszustwa. Z taką inicjatywą wychodzi m.in. Raiffeisen Polbank, proponując swoim klientom ubezpieczenie „Wymarzone e-zakupy”. Jak to działa?

  • Wykupujesz ubezpieczenie, które gwarantuje zwrot wartości zakupów do 10 000 zł (kwotowy limit roczny) – nie ma przy tym limitu liczby transakcji.
  • Za jedyne 2 zł miesięcznie, otrzymujesz ochronę zakupów dokonanych nie tylko w e-sklepach, ale również na aukcjach internetowych.

Warto przy tym podkreślić, że ochroną ubezpieczeniową objęte są zarówno towary nowe, jak i używane. Pieniądze wypłacane są w przypadku nieotrzymania zamówionego towaru, otrzymania produktu niezgodnego z opisem czy uszkodzonego.

  • Nie daj się skusić na bardzo niskie ceny

Chociaż zakupy internetowe są zwykle tańsze niż zakupy w sklepach stacjonarnych, nie daj się zwieść podejrzanie niskim cenom. Oferowanie produktów nawet kilkakrotnie tańszych niż w innych sklepach powinno wzbudzić twoją czujność.

I ty możesz mieć wpływ na to, czy zakupy w internecie będą bezpieczne. Powyższe wskazówki pozwolą ci zmniejszyć ryzyko oszustwa i zminimalizować ewentualne straty finansowe.    Data: 2018-02-28Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Trądzik różowaty – uporczywe schorzenie skórne
Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry. Schorzenie dotyka niewielką część populacji, głównie mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Większą częstość występowania notuje się również w Ameryce Północnej. Z chorobą dotykającą określonych części twarzy, zmagają się przede wszystkim kobiety. więcej »
Jakie badania warto wykonać w 12 tygodniu ciąży? Zobacz
Prawidłowy przebieg ciąży zależy od wielu czynników. Aby lekarz mógł szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości, przyszła mama powinna systematycznie wykonywać badania zlecone podczas każdej wizyty ginekologicznej. Sprawdź, jakie badania należy przeprowadzić w okolicach 12 tygodnia ciąży. więcej »
Sen na zdrowie
Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Mostek w kuchni | Okiem Blondynki | Hapi Hapi | Sportera Fitness | Medycyna estetyczna |