Informacje - Dom i ogród

Wygoda w domu, czyli co może robić się samo. Bezobsługowe ogrzewanie i inne udogodnienia

Systemy inteligentnego domu są zdaniem użytkowników technologią, która będzie miała kluczowy wpływ na ich przyszłe życie. Zabezpieczenia przed włamaniami, bezobsługowe ogrzewanie czy sprzęty AGD nowej generacji przestają być luksusem, a zaczynają – znakiem czasu. Producenci przedstawiają kolejne rozwiązania, które mają ułatwić życie mieszkańcom. W które z nich warto zainwestować?

Zacznij od bezpieczeństwa

Nowe technologie stawiają duży nacisk na komfort, ale to od bezpieczeństwa warto zacząć przy urządzaniu nowoczesnego domu. Co ważne, na rynku są dostępne coraz prostsze i tańsze rozwiązania. Jednym z nich są, używane od stosunkowo dawna, czujniki ruchu. Mogą wykryć zbliżającą się osobę i wysłać sygnał do uruchomienia oświetlenia na jej trasie, ale też zaalarmować o nieproszonym gościu. Standardem stają się też antywłamaniowe rolety, które nie tylko ochronią Cię przed kradzieżą, ale zapewnią również dobrą wentylację w pomieszczeniach.

Nowoczesne systemy mogą też zapobiegać niespodziewanym wypadkom przez umożliwienie sterowania urządzeniami również po wyjściu z budynku. Pomagają w tym aplikacje mobilne, dzięki którym możesz mieć wgląd w to, co dzieje się w Twoim domu nawet, jeśli będziesz tysiące kilometrów dalej. System poinformuje Cię, czy zamknąłeś okna, wyłączyłeś światło oraz czy żelazko jest odłączone od prądu. I co najważniejsze, jeśli o czymkolwiek zapomniałeś – zdalne sterowanie wykona te czynności za Ciebie.

Inwestuj w ekologię, wybierz bezobsługowe ogrzewanie

Racjonalna inwestycja w nowoczesny dom powinna bezwzględnie obejmować energooszczędne rozwiązania. Warto zdać sobie sprawę, że wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii będzie w niedalekiej przyszłości koniecznością. Problemy z jej dostępnością już zaczynają być widoczne. Można to zaobserwować chociażby na przykładzie kurczących się zasobów paliwa. I choć koszt kolektorów słonecznych czy pomp ciepła jest wysoki, nie oznacza to, że ich zakup jest nieopłacalny. Wystarczy obserwować podwyżki cen paliw, by móc wysnuć wniosek, że już za kilkanaście lat inwestycja się zwróci.

Połączeniem ekologii i wygody jest zbiornik buforowy, który zapewnia całkowicie bezobsługowe ogrzewanie. Na jakiej zasadzie działa? Jest to urządzanie magazynujące wytworzoną energię cieplną, które dzięki znakomitej termoizolacji może przechowywać ją nawet przez kilkanaście godzin. Świetnie sprawdza się więc w duecie z ekologicznymi systemami grzewczymi, które wytwarzają ciepło jedynie przez pewien czas (np. panele słoneczne – rankiem i w południe). Wielofunkcyjne zbiorniki z miedzianą wężownicą oferuje firma Noel: http://www.noel.pl/zbiorniki-buforowe-z-wezownica-128.html . Samo urządzenie nie wymaga ingerencji użytkowników i gwarantuje dostęp do bezobsługowego ogrzewania domu.

Wygoda na co dzień

Inteligentny dom to również ułatwianie codziennego życia domowników. Producenci oferują coraz więcej produktów, które zdejmują z użytkowników nielubiane obowiązki. W sklepach znajdziesz już pralki, które można zaprogramować w ten sposób, by pranie było gotowe wtedy, gdy wrócisz z pracy. Z kolei o odkurzaniu możesz zapomnieć dzięki automatycznym robotom, które wyczyszczą i wypolerują podłogę bez Twojego nadzoru. Są też na tyle kompaktowe, że potrafią dotrzeć w każdy zakamarek, potrafią też rozpoznawać powierzchnie, po których się poruszają.

Założeniem inteligentnych domów jest ułatwianie życia domowników w taki sposób, by nie zdawali sobie z tego sprawy. Technologie idą w kierunku personalizacji udogodnień, a więc to, w jaki sposób będą wykorzystywane, ogranicza jedynie wyobraźnia użytkowników.    Data: 2018-02-26Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Trądzik różowaty – uporczywe schorzenie skórne
Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry. Schorzenie dotyka niewielką część populacji, głównie mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Większą częstość występowania notuje się również w Ameryce Północnej. Z chorobą dotykającą określonych części twarzy, zmagają się przede wszystkim kobiety. więcej »
Jakie badania warto wykonać w 12 tygodniu ciąży? Zobacz
Prawidłowy przebieg ciąży zależy od wielu czynników. Aby lekarz mógł szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości, przyszła mama powinna systematycznie wykonywać badania zlecone podczas każdej wizyty ginekologicznej. Sprawdź, jakie badania należy przeprowadzić w okolicach 12 tygodnia ciąży. więcej »
Sen na zdrowie
Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | MiniMili.pl | Opycha.pl | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Życie jak bajka |