Informacje - Porady

Alkohol na prezent – jak odpowiednio dobrać go do okazji?

Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym często stoimy przed trudnym wyborem dokonania upominku. Ból głowy zaczyna się wówczas, kiedy brakuje nam pomysłów lub nie znamy zbyt dobrze osoby, którą chcemy obdarować. Łatwo jest przecież popełnić wizerunkową "wtopę", która może nas sporo kosztować. W przypadku alkoholu na prezent sprawa jest wyjątkowo delikatna. Wódka, wino, whiskey, a może brandy? Komu, kiedy i w jakich ilościach wypada wręczyć buteleczkę? Sprawdźmy zatem.

Alkohole na prezent dla kobiety

Jest to zdecydowanie najłatwiejszy wybór. Kobiety cechują się delikatnością, spożywają alkohol okazjonalnie, statystycznie w mniejszych ilościach, niż robią to mężczyźni. Szukając alkoholu na prezent dla kobiety będziemy więc poruszać się w pozycjach o niskiej jego zawartości. W dodatku kobiety znacznie bardziej zwracają uwagę na walory estetyczne – czyli na opakowanie, które jest dla kobiet czasem równie istotne jak jego zawartość.

Alkoholami na prezent dla kobiet mogą być wina. Bez względu na wiek, wykonywany zawód czy okoliczności, czerwone wino jest bardzo eleganckie i gustowne. Na prezent idealnie nadają się wina vermouth oraz wina musujące typu Proseco. Dobrze jest wcześniej zasięgnąć informacji od ludzi w bliskim otoczeniu, dowiadując się, czy obdarowana osoba gustuje bardziej w winach słodkich czy w winach wytrawnych.

Warto pomyśleć także o likierach lub nalewkach, na przykład dla osób, które narzekają na konkretne dolegliwości zdrowotne. Jeśli wręczanie prezentu jest związane ze świętowaniem sukcesu zawodowego lub edukacyjnego alkoholem na prezent dla kobiety może być oczywiście szampan.

wina-glowna-produkt.jpg

Alkohole na prezent dla mężczyzny

Tutaj sprawa nieco się komplikuje. Dla młodych mężczyzn, na przykład członków rodziny lub przyjaciół alkohol na prezent może być mniej wyszukany, za to bardziej ciekawy w formie. Wódka biała lub kolorowa (smakowa) jest niezłym wyborem – można spożywać ją w miłym gronie w kieliszkach lub w formie drinków. Jest bardzo uniwersalna.

Wódka biała nieco gorzej sprawdza się u dojrzałych mężczyzn o silnym charakterze i ugruntowanym spojrzeniu na alkohol. Nie jest to także najbardziej idealny gift służbowy. Alkohol na prezent dla partnera biznesowego lepiej wybrać starannie. Whiskey, koniak czy brandy to trunki, które kojarzone są z elegancją, wytwornością i powagą – nie pija się ich w dużych ilościach i często towarzyszą one mężczyznom podczas rozmów w kłębach papierosowego dymu.

whisky-art.jpg

Alkoholem na prezent urodzinowy może być bardziej wyszukane wino, na przykład ze szczepów chardonnay. Dobrze jest wręczyć prezent nieszablonowy, na przykład rum pochodzący z dalekich Karaibów. Alkohol ten ma zazwyczaj oryginalną buteleczkę.

Szukając czegoś nieszablonowego dobrze jest odwiedzić sklepy internetowe z alkoholem. Za przykład niech posłuży www.alkohol-online.pl. W sklepach online, oferta często bywa znacznie bogatsza niż w lokalnych sklepach monopolowych – będzie nam znacznie prościej znaleźć alkohol na prezent, starannie dobierając go do charakteru i preferencji osoby, którą chcemy obdarować.    Data: 2018-02-26Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Trądzik różowaty – uporczywe schorzenie skórne
Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry. Schorzenie dotyka niewielką część populacji, głównie mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Większą częstość występowania notuje się również w Ameryce Północnej. Z chorobą dotykającą określonych części twarzy, zmagają się przede wszystkim kobiety. więcej »
Jakie badania warto wykonać w 12 tygodniu ciąży? Zobacz
Prawidłowy przebieg ciąży zależy od wielu czynników. Aby lekarz mógł szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości, przyszła mama powinna systematycznie wykonywać badania zlecone podczas każdej wizyty ginekologicznej. Sprawdź, jakie badania należy przeprowadzić w okolicach 12 tygodnia ciąży. więcej »
Sen na zdrowie
Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Sportera Fitness | Kosą po patelni | MiniMili.pl | Hapi Hapi | Okiem Blondynki |