Informacje - Finanse

Procedura ubiegania się o pożyczkę online

Wniosek o pożyczkę online składa się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Pierwszy krok to wybór kwoty i terminu spłaty oraz wysokości raty. Następnie należy wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający dane i poczekać na decyzję pożyczkodawcy.

Pożyczka online - kto może ją otrzymać?

Szybka pożyczka online to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy i nie chcą załatwiać mnóstwa formalności. Mogą ją otrzymać polscy obywatele, mający pełną zdolność do czynności prawnych. Nabywa się ją po osiągnięciu pełnoletności. W niektórych przypadkach pożyczkę ratalną mogą dostać 18-latkowie, ale większość instytucji pozabankowych udziela jej osobom starszym o kilka lat. Najczęściej jest to wiek 21 lub 19 lat. Natomiast maksymalną granicę wiekową stanowi 70 lat. Decyzja pożyczkobiorców jest oparta na tym, że osoby znajdujące się w tych widełkach wiekowych zazwyczaj mają stałe źródło dochodów, a na ich konto regularnie wpływają  pieniądze. Są to wynagrodzenie za pracę lub świadczenia rentowe bądź emerytalne. Wiąże się z tym możliwość spłacania zaciągniętych zobowiązań w terminie. Każdy, kto wnioskuje o otrzymanie pożyczki, powinien mieć aktualny numer telefonu komórkowego, adres e-mail oraz osobiste konto bankowe.

Wybór kwoty i terminu spłaty

Po wybraniu firmy parabankowej, która najlepiej spełnia oczekiwania klienta, należy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy. Znajduje się na niej suwak, za pomocą którego można wybrać wysokość pożyczki i termin jej spłaty. Warto pamiętać, aby wnioskować o pożyczkę w takiej wysokości, by było się w stanie ją spłacić. W przypadku pożyczek ratalnych istnieje możliwość dopasowania wysokości raty, która będzie dopasowana do sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Raty powinny być równe, dzięki czemu na rachunku bankowym można ustawić polecenie zapłaty i być pewnym, że zobowiązanie zostanie spłacone w terminie. Warto wiedzieć, że stali klienci niektórych instytucji pozabankowych mają ułatwioną procedurę wnioskowania o pożyczkę. Muszą jedynie zadzwonić na infolinię, wysłać SMS-a lub zaznaczyć w profilu użytkownika na stronie pożyczkodawcy, że potrzebują dodatkowych środków pieniężnych.

Przelew weryfikacyjny - czemu służy?

Nowi klienci po wybraniu kwoty pożyczki i terminu jej spłaty powinni wykonać przelew weryfikacyjny symbolicznej kwoty 1 zł lub 0,01 zł. Dzięki temu ich tożsamość zostanie potwierdzona, podobnie jak numer rachunku bankowego. Ta część procedury zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed wzięciem pożyczki przez osoby trzecie, np. po kradzieży dowodu osobistego. Wykonanie przelewu jest bowiem koniecznym warunkiem wnioskowania o dodatkowe pieniądze. Nawet, jeśli ktoś zdobędzie nasze dane, nie mając dostępu do konta bankowego, nie będzie mógł dostać pożyczki.

Decyzja o udzieleniu pożyczki

Ostatnim etapem ubiegania się o pożyczkę jest oczekiwanie na decyzję o jej udzieleniu. Trwa to kilka minut. Pieniądze są przelewane na konto pożyczkobiorcy od razu po przekazaniu informacji przez maila lub SMS-a.    Data: 2018-02-21Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Trądzik różowaty – uporczywe schorzenie skórne
Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry. Schorzenie dotyka niewielką część populacji, głównie mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Większą częstość występowania notuje się również w Ameryce Północnej. Z chorobą dotykającą określonych części twarzy, zmagają się przede wszystkim kobiety. więcej »
Jakie badania warto wykonać w 12 tygodniu ciąży? Zobacz
Prawidłowy przebieg ciąży zależy od wielu czynników. Aby lekarz mógł szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości, przyszła mama powinna systematycznie wykonywać badania zlecone podczas każdej wizyty ginekologicznej. Sprawdź, jakie badania należy przeprowadzić w okolicach 12 tygodnia ciąży. więcej »
Sen na zdrowie
Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Mostek w kuchni | Sportera Fitness | Życie jak bajka | Opycha.pl | DueCappucci |