Informacje - Zdrowie

Acerola – naturalne źródło witaminy C

Polacy należą do czołówki nacji wydających najwięcej pieniędzy na witaminy i lekarstwa sprzedawane bez recepty. Z jednej strony jest to efekt wyższych cen lekarstw niż w innych państwach, z drugiej to nasza wiara w zbawienny wpływ tabletek.

Acerola

Jest rośliną rosnącą na terenie Ameryki Środkowej i Południowej. Najsłynniejsza jest acerola pochodząca z małej wyspy Barbados. Acerola posiada owoce przypominające nasze polskie wiśnie, ale jest jaśniejsza i zawiera znacznie więcej witaminy C.

To właśnie witamina C przyniosła aceroli międzynarodową sławę. Okazuje się, że jej zawartoś­ć znacznie przekracza zawartość w innych roślinach. Dodatkowo acerola zawiera wiele innych składników, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. To przede wszystkim beta-karoten, czyli prowitamina A (szczególnie ważna dla wzroku) oraz inne karetenoidy i antocyjany.

Działanie aceroli

Tylko trzy owoce aceroli wystarczą, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C. Jest ona niezwykle ważna, dla wzmocnienia naturalnej odporności organizmu i jedo zdolności do zwalczania infekcji bakteryjnych i wirusowych. Zwiększone dawki witaminy C przyjmujemy zwłaszcza w okresie jesiennym i wiosennym, kiedy o różnego rodzaju przeziębienia jest szczególnie łatwo. Warto jednak pamiętać, że naturalna witamina C jest znacznie łatwiej przyswajalna niż witamina syntetyczna. Druga kwestia to fakt, ze nasz organizm nie ma zdolności magazynowania nadmiaru witaminy C, dlatego trzeba przyjmować ją zgodnie z zapotrzebowaniem. Nadmiar zostaje wydalony z organizmu.

123.jpg

Zawarte w aceroli karetenoidy i antocyjany są antyutleniaczami, które mają zdolność zwalczania wolnych rodników. Tym samym przyczyniają się do opóźnienia procesu starzenia się organizmu. Szczególnie skuteczne są w profilaktyce powstawania plamki żółtej, zaćmy, wzmacniają pracę serca.

Acerola znalazła zastosowanie także w kosmetykach, które przyśpieszają opalanie, zwalczają trądzik, zapobiegają zmarszkom, uszczelniają naczynka na twarzy. Acerolę zawiera wiele kremów i maści. Zobacz również: ACEROLA 25% - sproszkowany ekstrakt z owoców aceroli - 100g - www.sklep.kenayag.com.pl

     Data: 2018-02-19Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Trądzik różowaty – uporczywe schorzenie skórne
Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry. Schorzenie dotyka niewielką część populacji, głównie mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Większą częstość występowania notuje się również w Ameryce Północnej. Z chorobą dotykającą określonych części twarzy, zmagają się przede wszystkim kobiety. więcej »
Jakie badania warto wykonać w 12 tygodniu ciąży? Zobacz
Prawidłowy przebieg ciąży zależy od wielu czynników. Aby lekarz mógł szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości, przyszła mama powinna systematycznie wykonywać badania zlecone podczas każdej wizyty ginekologicznej. Sprawdź, jakie badania należy przeprowadzić w okolicach 12 tygodnia ciąży. więcej »
Sen na zdrowie
Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Okiem Blondynki | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | DueCappucci | MiniMili.pl | Kolorowa Ryba |