Informacje - Dom i ogród

Najlepszy sprzęt do wiosennych prac ogrodowych

Niska temperatura uniemożliwia rozpoczęcie prac w ogrodzie, dlatego jesteśmy od niej uzależnieni. Jednak jeśli wszystko idzie po naszej myśli, a pogoda za oknem staje się coraz bardziej przychylna, możemy zabrać się do przygotowania ogrodu do sezonu już na początku marca. 

Obowiązkowe prace ogrodowe 

W pierwszej kolejności powinniśmy uprzątnąć działkę. W tym celu potrzebne będą nam grabie, dzięki którym zagrabimy wszelkie pozostałości po zimie - liście czy gałązki. Powinniśmy nisko przyciąć trawę, aby spotęgować jej wzrost. Dodatkowym czynnikiem, który poprawi jakość trawnika jest podziurawienie darni - powinniśmy użyć do tego wertykulatora lub butów z kolcami.

Wiosna to czas, kiedy dobrze jest pomyśleć o nawozie dla roślin. Najlepiej sprawdzi się kompost, obornik lub specjalistyczne preparaty dostępne w sklepach ogrodniczych. Sprawią one, że rośliny będą zdrowsze, a dodatkowo szybciej urosną. Po ten czynności obowiązkowo trzeba obficie podlać grządki.

Pielęgnacja drzew i nowych roślin

Nie można zapomnieć o przycięciu drzew i krzewów. Doskonale nadadzą się do tego drabiny specjalne, dzięki którym praca na wysokości, z sekatorem w ręku, będzie bardzo bezpieczna. Są to drabiny wielofunkcyjne, dlatego przydadzą się nie tylko w pracach ogrodowych, ale też porządkowych, wykończeniowych czy domowych. Usunięcie zaschniętych i uszkodzonych gałązek oraz niepotrzebnych pędów zapewni roślinom odpowiednią dawkę słońca potrzebnego do rozwoju. Szpadel przyda nam się do przekopania ziemi, w której posadzimy nowe rośliny - powinniśmy zabrać się za sadzenie nowych krzewów, drzewek, cebulek kwiatów, natomiast na grządkach możemy posiać wybrane warzywa. 

Przy wiosennych pracach porządkowych nieocenionymi narzędziami są drabina, szpadel, grabie i sekator. Dobrze jest być wyposażonym również w odzież ochronną. Marcowych obowiązków ogrodnika jest wiele i nie należą do najłatwiejszych, ale wysokiej jakości sprzęty w znacznym stopniu mogą usprawnić naszą pracę.    Data: 2018-02-09Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Czy wakacje nad morzem są drogie?
Wybór wakacyjnego kierunku często bywa okupiony dylematem: gdzie będzie taniej i co będzie się bardziej opłacało. Przeciwnicy wypoczynku w Polsce uważają, że wczasy zagraniczne są atrakcyjniejsze cenowo od urlopu spędzonego w rodzinnym kraju. Czy aby na pewno? więcej »
Pomniki i nagrobki naszych bliskich
Przynajmniej raz w życiu, niemal każdy musi zmierzyć się z trudną sytuacją życiową, jaką jest śmierć bliskiej osoby. Takie traumatyczne sytuacje powodują konieczność podejmowania wielu decyzji, a jedną z nich jest wybór nagrobka, który znajdując się na mogile, ma przypominać o zmarłym przez długie lata. Jak wybierać rodzaj pomnika i materiał z jakiego będzie on wykonany? więcej »
Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Biolumed | Medycyna estetyczna | Życie jak bajka | Hapi Hapi | Okiem Blondynki |