Informacje - Porady

Komfortowy projekt biura

Nadejście ery komunikacji cyfrowej zmieniło krajobraz, z jakim jesteśmy konfrontowani we wnętrzach biurowych. Punktem centralnym stało się stanowisko z komputerem, a papierowe dokumenty zostały odsunięte nieco na bok. Nowoczesne biura oferują więcej otwartej przestrzeni, gdyż nie muszą już jednocześnie pełnić roli archiwum dokumentacji w tradycyjnej formie. Obecne projekty znacząco różnią się od tego, co mogliście zastać w firmach jeszcze przed dwudziestoma laty.

Komfortowy projekt biura dzieli to pomieszczenie zazwyczaj na dwa obszary. Pierwszy z nich służy do pracy indywidualnej i składa się z biurka i fotela biurowego. W tym miejscu pracownik spędza większość czasu. Dla komfortu w szczególności warto przyjrzeć się, jaki mebel przewidziany jest w projekcie do siedzenia. Fotele biurowe muszą adaptować się do ciała człowieka. Tylko meble ze sporą dowolnością ustawień są zdolne dopasować się do każdej budowy ciała. Nie wystarczy, że fotele biurowe oferują zmienną wysokość. W meblu musi istnieć także możliwość zmiany nachylenia czy rozstawienia podłokietników. Drugi obszar z reguły tworzy mały stół konferencyjny, przy którym prowadzone są codzienne narady lub rozmowy z kontrahentami. Trzeba zaproponować projekt, który uwzględnia, że w tym obszarze powinny jednocześnie zmieścić się co najmniej cztery osoby. Czasami ten sam fotel biurowy stosowany jest w obu obszarach. Pracownik korzysta z jego kółek i bez wstawania może przemieścić się od biurka do stołu konferencyjnego. Oczywiście nie tylko meble do siedzenia muszą być ergonomiczne. Biurko, stół konferencyjny czy regały na dokumenty powinny być zaprojektowane komfortowo, aby nie absorbować zbyt dużo czasu i sił pracownika.     

biuro.png

Jakie błędy spotykane są w projektach biur? Na przykład z powodu finansowych oszczędności kupowane są fotele biurowe bez kółek i bez jakiejkolwiek regulacji. Po krótkim czasie firma będzie zmuszona pozbyć się takich przedmiotów, gdyż pracownicy będą regularnie narzekali na ból pleców i brak mobilności. Bardzo mały stół konferencyjny, na którym ledwie mieszczą się dwie kawy, to zły wybór niemalże w każdym biurze, gdyż pasuje raczej do prywatnych pomieszczeń i nie oferuje żadnej funkcjonalności potrzebnej w pracy. Jeśli nie można na nim komfortowo rozmieścić 3-4 laptopów, to z pewnością jest za mały.      

Zlecając firmom zewnętrznym wykonanie nowego projektu biura, pamiętajcie o wyżej wymienionych zasadach, które nigdy nie powinny być lekceważone. Nieodpowiednia architektura biura będzie okradała waszą firmę z efektywności.    Data: 2018-01-04Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Życie jak bajka | Sportera Fitness | Kosą po patelni | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Hapi Hapi |