Informacje - Porady

Komfortowy projekt biura

Nadejście ery komunikacji cyfrowej zmieniło krajobraz, z jakim jesteśmy konfrontowani we wnętrzach biurowych. Punktem centralnym stało się stanowisko z komputerem, a papierowe dokumenty zostały odsunięte nieco na bok. Nowoczesne biura oferują więcej otwartej przestrzeni, gdyż nie muszą już jednocześnie pełnić roli archiwum dokumentacji w tradycyjnej formie. Obecne projekty znacząco różnią się od tego, co mogliście zastać w firmach jeszcze przed dwudziestoma laty.

Komfortowy projekt biura dzieli to pomieszczenie zazwyczaj na dwa obszary. Pierwszy z nich służy do pracy indywidualnej i składa się z biurka i fotela biurowego. W tym miejscu pracownik spędza większość czasu. Dla komfortu w szczególności warto przyjrzeć się, jaki mebel przewidziany jest w projekcie do siedzenia. Fotele biurowe muszą adaptować się do ciała człowieka. Tylko meble ze sporą dowolnością ustawień są zdolne dopasować się do każdej budowy ciała. Nie wystarczy, że fotele biurowe oferują zmienną wysokość. W meblu musi istnieć także możliwość zmiany nachylenia czy rozstawienia podłokietników. Drugi obszar z reguły tworzy mały stół konferencyjny, przy którym prowadzone są codzienne narady lub rozmowy z kontrahentami. Trzeba zaproponować projekt, który uwzględnia, że w tym obszarze powinny jednocześnie zmieścić się co najmniej cztery osoby. Czasami ten sam fotel biurowy stosowany jest w obu obszarach. Pracownik korzysta z jego kółek i bez wstawania może przemieścić się od biurka do stołu konferencyjnego. Oczywiście nie tylko meble do siedzenia muszą być ergonomiczne. Biurko, stół konferencyjny czy regały na dokumenty powinny być zaprojektowane komfortowo, aby nie absorbować zbyt dużo czasu i sił pracownika.     

biuro.png

Jakie błędy spotykane są w projektach biur? Na przykład z powodu finansowych oszczędności kupowane są fotele biurowe bez kółek i bez jakiejkolwiek regulacji. Po krótkim czasie firma będzie zmuszona pozbyć się takich przedmiotów, gdyż pracownicy będą regularnie narzekali na ból pleców i brak mobilności. Bardzo mały stół konferencyjny, na którym ledwie mieszczą się dwie kawy, to zły wybór niemalże w każdym biurze, gdyż pasuje raczej do prywatnych pomieszczeń i nie oferuje żadnej funkcjonalności potrzebnej w pracy. Jeśli nie można na nim komfortowo rozmieścić 3-4 laptopów, to z pewnością jest za mały.      

Zlecając firmom zewnętrznym wykonanie nowego projektu biura, pamiętajcie o wyżej wymienionych zasadach, które nigdy nie powinny być lekceważone. Nieodpowiednia architektura biura będzie okradała waszą firmę z efektywności.    Data: 2018-01-04Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

5 ciekawych sposobów na oświetlenie domu
W dzisiejszych czasach oświetlenie domu nie sprowadza się jedynie do jednego żyrandola na środku pokoju. Oświetlenie stało się gustownym elementem dekoracyjnym. Dziś mamy szeroki wybór spośród różnych form oświetlenia, podpowiemy jakie jest najbardziej praktyczne i wygląda najbardziej efektownie. więcej »
Czy można powstrzymać łysienie?
Łysienie jest procesem, który większości osób wydaje się rzeczą, której zatrzymać nie można. Problemy z utratą włosów dotykają zarówno mężczyzn jak i kobiety. Dotyczą one osób w różnym wieku i mają wiele przyczyn. Ale czy łysienie można zatrzymać? więcej »
Czym zajmuje się podolog?
Osoby, które zmagają się z problemami zdrowotnymi dotyczącymi stóp, wybierają się zazwyczaj do dermatologa, jednak warto wiedzieć o tym, iż specjalistą w tej dziedzinie jest podolog. Kiedy jednak należy wybrać się do podologa i czym konkretnie zajmuje się ten specjalista? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Mostek w kuchni | Życie jak bajka | Czarna na zakręcie | Medycyna estetyczna | Hell Office |