Informacje - Porady

48 godzin w Warszawie - co musisz zobaczyć?

Krótka wycieczka do stolicy może obfitować w ciekawe doświadczenia. Mimo że 48 godzin to za mało, aby zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania Warszawa, to w tym czasie można odwiedzić wyjątkowo piękne miejsca.

Ścisłe centrum – najlepsza lokalizacja

Przed przyjazdem do Warszawy warto najpierw zarezerwować nocleg. Wynajem apartamentów, które np. mają na wyposażeniu aneks kuchenny, czy miejsce dla kilkuosobowej grupy, to jeden z lepszych pomysłów. Trzeba również pomyśleć o lokalizacji. Najciekawsze atrakcje do zobaczenia w krótkim czasie znajdują się zawsze w centrum miast, dlatego dojazd z odległych zakątków będzie czasochłonny, co w przypadku 48-godzinnej eskapady nie jest najlepszą opcją.

Trakt Królewski

Szybkie zwiedzanie stolicy najlepiej uprawiać wzdłuż Traktu Królewskiego. Jest to główna arteria miasta, po której dawniej odbywał się ruch komunikacyjny. Systematycznie kolejne jego ulice są zamykane, by umożliwić przechodniom większą swobodę. Trakt Królewski rozpoczyna się na placu Zamkowym i tworzą go: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, ulica Belwederska oraz Sobieskiego, wieńczy go natomiast pałac w Wilanowie. Zamek Królewski obecnie pełni funkcję muzeum a z jego wieży, codziennie o 11:15 rozbrzmiewa hejnał. Spacer Traktem Królewskim obfituje w takie budowle i istotne historycznie miejsca jak, m. in.: Pałac Prezydencki, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, Kościół św. Krzyża, Kamienica Pod Gigantami, Zamek Ujazdowski, Łazienki Królewskie, Belweder oraz Pałac w Wilanowie. Tego rodzaju przechadzkę najlepiej zakończyć w Łazienkach Królewskich relaksującym spacerem pośród pięknych zabytków architektury oraz bujnej roślinności.

Warto wiedzieć, że trakt jest przystosowany do spacerowania z dzieckiem (również w wózku) oraz dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Trakt to też liczne kawiarnie, pawilony handlowe, sklepy i restauracje oraz rozlokowane w pobliżu place zabaw.

Ogród świateł w Pałacu w Wilanowie

Po bardzo aktywnym pierwszym dniu w Warszawie, w kolejnym najlepiej wybrać się na śniadanie do jednej ze stołecznych kafejek i kontynuować przygodę. Można pospacerować jednym ze szlaków, np. Fryderyka Chopina czy Powstania Warszawskiego, zajrzeć na ulicę Kubusia Puchatka, napić się pysznej czekolady u Wedla, a na obiad wybrać się do jednego z kultowych już barów mlecznych. Idealnym zwieńczeniem kolejnego aktywnego i pełnego wrażeń dnia będzie z pewnością wieczorna podróż do ogrodu świateł w Wilanowie. Jest on czynny w godzinach od 16:00 do 21:00 od grudnia do lutego, a w soboty i niedziele na fasadzie pałacu wyświetlane są mappingi.    Data: 2018-01-02Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: DueCappucci | ACT-Natural | Czarna na zakręcie | Opycha.pl | Old Timers Garage |