Informacje - Finanse

Kryptowaluty – czy jesteśmy na nie skazani?

Aktualnie coraz więcej osób wie czym są kryptowaluty. Masowe środki przekazu ostatnio często informują nas o fenomenie technologii blockchain, na której oparte są kryptowaluty, a samo słowo Bitcoin stało się rozpoznawalne na całym świcie, bez względu na kraj. Czym są kryptowaluty? Czy zagoszczą na stałe w realnym świecie? Właśnie na te pytania szukamy odpowiedzi.

Era Bitcoina

Bitcoin jest kryptowalutą, która jest przymierzana jako ponadnarodowy środek wymiany, i być może w przyszłości zastąpi tradycyjne waluty. Powstał w 2008 roku dzięki anonimowej osobie. Chciała ona, działając pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, dać ludziom alternatywę dla tradycyjnych pieniędzy. Utworzyć zdecentralizowaną walutę przyszłości, która uwolni ludzkość od wpływów rządów i banków. Decentralizacja polega na niemożliwości ingerowania w rynek kryptowalutowy przez wspomniane rządy, lub banki. Jedyny wpływ na nią ma rynek, czyli popyt i podaż zgłaszana przez osoby handlujące daną kryptowalutą.

Poza Bitcoinem istnieją także inne kryptowaluty, które powstały na fali popularności pierwowzoru. Wiele z nich ma swoje indywidualne zastosowanie. Przykładem może być Ripple, Ethereum, Lisk. Obecnie powstało już ich ponad tysiąc, jednak nie wszystkie są godne uwagi i zainteresowania. Są wśród nich i takie, które nie mają większej wartości. Są tylko marną kopią innej, już wcześniej wymyślonej kryptowaluty.

Rekiny biznesu

Aktualnie wiele kryptowalut cieszy się rosnącą popularnością, i gwałtownie rosnącym popytem. Wszystko to powoduje, że ich ceny są coraz wyższe. Wzrosty potrafią sięgać nawet kilkuset procent rocznie. Żadna tradycyjna inwestycja nie może się temu równać. W roku 2017 Bitcoin wzrósł ponad 1600%, osiągając rekordową cenę $20000 za jednego Bitcoina. Dla porównania można wspomnieć, że cena złota wzrosła w tym czasie niecałe 10%.

Wszystko to sprawia, że handlem kryptowalutami coraz częściej interesują się inwestorzy instytucjonalni, którzy posiadają ogromne zasoby pieniężne przeznaczone na ten cel. Dobrym przykładem rosnącego zainteresowania ze strony poważnych inwestorów jest fakt, że już 10 grudnia udostępniono handel kontraktami terminowymi dla Bitcoina na amerykańskiej giełdzie.

Warto wspomnieć, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z ryzykiem, które ma związek z dużą zmiennością ich kursów. Ceny kryptowalut potrafią się gwałtownie zmieniać, nawet kilka razy dziennie. W związku z powyższym, już teraz warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat osobistego posiadania kryptowalut. Istnieje wiele serwisów, które zajmują się opisywaną tematyką. Przykładem ciekawego portalu jest goldenwallet.info, gdzie początkujący mogą znaleźć dla siebie wiele podstawowych informacji z zakresu kryptowalut, i handlu nimi.

Co dalej?

Wszystko wskazuje na to, że kryptowaluty już na stałe zagościły w naszym życiu. Nie są tylko chwilową modą, która przeminie wraz z nadejściem wiosny. Istnieją kraje, które częściowo zaakceptowały już płatności w kryptowalutach. Takim przykładem może być Japonia, gdzie można już płacić Bitcoinami. W przyszłośći możemy się spodziewać, że także inne kraje pójdą tą drogą i dopuszczą kryptowaluty do wspólnego obiegu z tradycyjnymi walutami.    Data: 2017-12-27Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

5 ciekawych sposobów na oświetlenie domu
W dzisiejszych czasach oświetlenie domu nie sprowadza się jedynie do jednego żyrandola na środku pokoju. Oświetlenie stało się gustownym elementem dekoracyjnym. Dziś mamy szeroki wybór spośród różnych form oświetlenia, podpowiemy jakie jest najbardziej praktyczne i wygląda najbardziej efektownie. więcej »
Czy można powstrzymać łysienie?
Łysienie jest procesem, który większości osób wydaje się rzeczą, której zatrzymać nie można. Problemy z utratą włosów dotykają zarówno mężczyzn jak i kobiety. Dotyczą one osób w różnym wieku i mają wiele przyczyn. Ale czy łysienie można zatrzymać? więcej »
Czym zajmuje się podolog?
Osoby, które zmagają się z problemami zdrowotnymi dotyczącymi stóp, wybierają się zazwyczaj do dermatologa, jednak warto wiedzieć o tym, iż specjalistą w tej dziedzinie jest podolog. Kiedy jednak należy wybrać się do podologa i czym konkretnie zajmuje się ten specjalista? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Życie jak bajka | Okiem Blondynki | Medycyna estetyczna | Hell Office | Kolorowa Ryba |