Informacje - Zdrowie

Jak prawidłowo dbać o swój wzrok?

Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym podczas wykonywania codziennych czynności, aczkolwiek nasze oczy cały czas narażone są na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, które po dłuższym czasie skutkuje pojawieniem się różnego rodzaju schorzeń czy osłabienia wzroku. Jednakże można stosować kilka zasad profilaktyki wzrokowej, dzięki czemu zabezpieczymy swoje oczy i nie dopuścimy do pogorszenia się ich stanu.

Uważaj co jesz

Jak wiadomo dieta ma ogromny wpływ na funkcjonowania całego organizmu w tym również układu wzrokowego. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na pewne konkretne składniki w naszym pożywieniu, które mają drogocenne właściwości odżywcze i zabezpieczające nasze oczy przed wysuszaniem czy też pogłębianiem się wady. Chcąc poprawić ogólną kondycję naszego wzroku, zalecamy wzbogacić swoją dietę w:

  • Witaminę A zawartą między innymi w jajkach, marchewce czy szpinaku, a jej ogólnym działaniem jest wzmocnienie komórek wzroku;
  • Witaminę E, która przede wszystkim występuje orzechach, olejach roślinnych lub przykładowo brukselce, a jej zastosowanie pomaga w ustabilizowaniu wady wzroku;
  • Witaminę C znajdującą się w brokułach, papryce albo malinach, która zapewnia naszym oczom potrzebne składniki do prawidłowego funkcjonowania;
  • Cynk chroni oczy przed oddziaływaniem środowiska zewnętrznego, a znajdziemy go między innymi w roślinach strączkowych, wołowinie i niektórych owocach morza;
  • Kwasy omega-3 doskonale wpływają na ukrwienie nerwu wzrokowego, a występują głównie w mięsie rybnym.

Ogranicz czas z komputerem

Niestety coraz więcej osób spędza kilkanaście godzin przed komputerem w ciągu dnia w różnych celach, z czego większość z nich nie nosi żadnych okularów lub soczewek kontaktowych. Te drugie stanowią naprawdę bardzo wygodny i praktyczny środek korygujący, ale również zabezpieczający przed promieniowaniem z ekranu monitora. Bez problemu natrafisz na szeroki wybór między innymi w sklepie internetowym MylenShop.com, gdzie sam możesz dobrać odpowiednią moc i rodzaj szkieł. Praca z komputerem powinna być kontrolowana i co pewien czas przerywana, aby nasze oczy mogły w końcu odpocząć. Co więcej, istnieją nawet specjalne monitory, które ograniczają ilość światła emisyjnego, dzięki czemu oczy znacznie wolniej się męczą i nie tracą swojej wilgotności. W przeciwnym razie polecamy również zaopatrzyć się w specjalne krople nawilżające do oczu.

Światła wokół nas

Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj oświetlenia w pomieszczeniu, którym spędzasz najwięcej czasu. Nieważne czy jest to Twój dom, praca czy uczelnia, ponieważ wszędzie musisz mieć zapewniony dostęp do odpowiedniego światła w Sali czy też pokoju, by nie pogarszać swojego wzroku. Nie powinien być nadwyrężany, dlatego proponujemy nie siedzieć w półmroku ani dostosować światło do optymalnych warunków, gdzie jest ono zbyt jasne lub zbyt ciemne.

Dodatkowo dobrze wspomnieć o okularach przeciwsłonecznych, które powinny zawsze być pod ręką zarówno w lecie, jak i zimie. Zwłaszcza podczas śnieżnej i jednocześnie słonecznej pogody konieczne jest posiadanie filtrów na oczach, ponieważ promienie UV odbijają się od śniegu ze zdwojona siłą, przez co bardzo negatywnie wpływają na kondycję Twoich oczu.    Data: 2017-12-15Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Okiem Blondynki | Sportera Fitness | Kolorowa Ryba | Kosą po patelni | Hapi Hapi |