Informacje - Kulinaria

Czy warto skorzystać z cateringu na święta Bożego Narodzenia?

Listy zakupów, stanie w kolejkach w supermarketach, godziny spędzone na gotowaniu i pieczeniu smakołyków – tak w skrócie opisują świąteczne przygotowania wszyscy wyprawiający wigilijną kolację. Praca oraz inne zobowiązania powodują, że na przyrządzanie ulubionych potraw jest coraz mniej czasu. Zwłaszcza, gdy dochodzi do tego sprzątanie, ubieranie choinki i dekorowanie. Nie dziwi więc, że w ostatnich latach sporym zainteresowaniem cieszy się zamawianie cateringu.

Jakie są zalety cateringu?

Zalety cateringu to przede wszystkim oszczędność czasu. Dania takie jak pierogi z kapustą i grzybami, wigilijny barszcz, pierogi-uszka czy kutia bez wątpienia są pyszne, ale także wiążą się ze sporymi nakładami pracy i co najmniej kilkoma godzinami spędzonymi w kuchni. Decydując się na catering (całkowity lub częściowy) można więc nieco odpocząć od gotowania i pieczenia lub zredukować je do minimum. Takie rozwiązanie to też fantastyczna opcja dla osób, które nie lubią lub nie potrafią gotować. Tym bardziej że polskie świąteczne smakołyki wymagają pewnego stopnia wtajemniczenia w sztukę kulinarną.

Jakie dania można zamawiać?

Co roku restauracje i firmy cateringowe przygotowując świąteczne menu, starają się dbać o wszystkie potrzeby klientów. W menu cateringowym restauracji takich jak http://www.estella.pl nie brakuje więc typowo świątecznych potraw: barszczu, uszek, pierogów z kapustą i grzybami, kapusty z grochem, smażonego karpia, śledzia w śmietanie z jabłkiem, ryby po grecku i ryb w galarecie. Dodatkowo można znaleźć także inne smakołyki, które będą fantastycznym uzupełnieniem wigilijnego stołu oraz przyjęć z okazji Bożego Narodzenia lub drugiego dnia świąt, np. półmiski z przekąskami mięsnymi i rybnymi, a także filety z łososia, dorsza, sandacza i różnego rodzaju sałatki. Wiele lokali i firm cateringowych dba też o potrzeby osób borykających się z uczuleniem na gluten lub laktozę oraz wegetarian.

Jakie są koszty cateringu?

Trudno ocenić jednoznacznie ile trzeba zapłacić za świąteczny catering. Decyduje o tym, co najmniej kilka czynników. Przede wszystkim ilość jedzenia. Część osób decyduje się na kupno tylko kilku potraw wigilijnych. Oprócz tego pod uwagę należy wziąć także koszty dostawy (dla zaoszczędzenia można odebrać jedzenie osobiście). Ceny świątecznego jedzenia są bardzo różne. W większości ofert jednak dominuje następujący przedział cenowy przykładowych dań: porcja karpia w galarecie od 7 do 14 zł, barszcz wigilijny do 30 zł za litr oraz porcja pierogów z kapustą i grzybami od 12 do 18 zł.    Data: 2017-12-14Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Czarna na zakręcie | Życie jak bajka | Kosą po patelni | Hapi Hapi | Kolorowa Ryba |