Informacje - Porady

Co oznaczają poszczególne kolory róż?

W tym przewodniku znajdziesz pomocne wskazówki dotyczące znaczenia kolorów róż. Róża – to jeden z najbardziej trwałych symboli miłości i uznania, dlatego nie dziwi fakt, że róże należą do najbardziej podziwianych i wywołujących emocje kwiatów. Ten wszechstronny przewodnik po kolorach i znaczeniach róż jest najlepszym źródłem różnorakich interpretacji.

Urzeka już od wieków swoim wyglądem i niesamowitym zapachem – dlatego naprawdę nie ma lepszego sposobu na wyrażenie szczerego przesłania niż za pomocą klasycznej róży. Jednak każdy kolor róży ma swoje wyjątkowe, szczególne znaczenie, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badania na ten temat i dobrze zrozumieć, o co chodzi – by nie popełnić kwiatowego faux paux.

Choć kolorów róż jest dzisiaj bez liku – tutaj zajmiemy się tymi podstawowymi o barwach, takich jak:

  • czerwona
  • różowa
  • biała
  • pomarańczowa
  • żółta

Czerwona róża: miłość & romans

Szkocki poeta Robert Burns nie porównał swojej miłości do czerwonej róży bez powodu. Długo kojarzone z pięknem i perfekcją, czerwone róże to odświętny sposób na powiedzenie najpiękniejszych na świecie słów: „Kocham cię”. Czy to z okazji urodziny, na Walentynki czy po prostu po to, by wyrazić uznanie powszedniego dnia - nie ma lepszego sposobu na to, aby wyrazić swoje uczucia niż bukiet czerwonych róż!

Różowa róża: podziw & uznanie

Mało kto wie, że różowe róże są bajecznie wszechstronne, jeśli ma się coś ważnego do powiedzenia. Będąc klasycznym symbolem wdzięku i elegancji, różowa róża jest często podawana jako oznaka podziwu i uznania. Niezależnie od tego, czy będzie to podarek dla Twojej najlepszej przyjaciółki, narzeczonej czy niezawodnego współpracownika - różowy bukiet róż będzie bardzo na miejscu.

Biała róża: niewinność & nowy początek 
Białe róże tradycyjnie kojarzą się z małżeństwem i nowym początkiem, ale ich czyste i niewinne piękno uczyniło z nich także symbol wspomnienia, pamiątki. Kiedy okazja wymaga czci, czy to statecznej czy ponurej, bukiet białych róż jest doskonałym sposobem na powiedzenie: „Myślę o tobie”.

Pomarańczowa róża: wdzięczność & entuzjazm

Dzięki swojej płonącej energii pomarańczowe róże są dzikim dzieckiem różanej rodziny. Bez względu na to, jakie nosisz w sobie uczucia – jeśli są one związane z entuzjazmem, namiętnością, czy też wdzięcznością – możesz je dużo łatwiej wyrazić pomarańczowymi różami niż za pomocą słów. I to z jaką elegancją!

Żółta róża: radość & przyjaźń

Jeśli chodzi o wysyłanie radosnej wiadomości, żółte róże będą Twoim najlepszym przyjacielem. W rzeczywistości żółte róże są tradycyjnym symbolem przyjaźni, więc proszę bardzo – jeśli chcesz podziękować komuś za tak bliski związek i wsparcie, nie wahaj się. Ciepłe, słoneczne usposobienie sprawia, że bukiet żółtych róż rozświetla pokój. Dzięki niemu można zatem śmiało podziękować, życzyć zdrowia, złożyć gratulacje lub po prostu przekazać: „Dzięki za to, że jesteś”. Ale uwaga – niektórzy sądzą, że żółta róża to również symbol zazdrości.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak spieszyć do kwiaciarni i pokazać bliskim swoje uczucia w tak piękny i pachnący sposób!

kwiaciarnia dąbrowa górnicza    Data: 2017-12-05Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Materace sprężynowe-kieszonkowe - czym się charakteryzują?
Materac kieszeniowy to udoskonalona, nowoczesna wersja materaca sprężynowego. Dzięki optymalnemu dopasowywaniu się do ciała użytkownika, zapewniają komfortowy sen i pełną regenerację podczas wypoczynku. Dowiedz się, czym charakteryzują się materace sprężynowo-kieszonkowe. więcej »
Przewodnik po mikrometrach - budowa i rodzaje
Mikrometry, nazywane potocznie mikromierzami, to niezwykle skuteczne w swojej prostocie narzędzia pomiarowe, pozwalające na wykonywanie pomiarów z nieporównywalną precyzją w zakresie od setnej do tysięcznej części milimetra. Liczne rodzaje mikrometrów umożliwiają określenie wymiarów wewnętrznych i zewnętrznych, głębokości oraz średnicy elementów. więcej »
Wykorzystanie poduszki sensomotorycznej (dysku korekcyjnego)
Poduszka sensomotoryczna to sprzet rehabilitacyjny, dzięki któremu można wzmocnić mięśnie grzbietu, a co za tym idzie - zmniejszyć ból w plecach. Warto ją też wykorzystać do ćwiczenia równowagi. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Sportera Fitness | Medycyna estetyczna | Hapi Hapi | Życie jak bajka | Czarna na zakręcie |