Informacje - Porady

Co oznaczają poszczególne kolory róż?

W tym przewodniku znajdziesz pomocne wskazówki dotyczące znaczenia kolorów róż. Róża – to jeden z najbardziej trwałych symboli miłości i uznania, dlatego nie dziwi fakt, że róże należą do najbardziej podziwianych i wywołujących emocje kwiatów. Ten wszechstronny przewodnik po kolorach i znaczeniach róż jest najlepszym źródłem różnorakich interpretacji.

Urzeka już od wieków swoim wyglądem i niesamowitym zapachem – dlatego naprawdę nie ma lepszego sposobu na wyrażenie szczerego przesłania niż za pomocą klasycznej róży. Jednak każdy kolor róży ma swoje wyjątkowe, szczególne znaczenie, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badania na ten temat i dobrze zrozumieć, o co chodzi – by nie popełnić kwiatowego faux paux.

Choć kolorów róż jest dzisiaj bez liku – tutaj zajmiemy się tymi podstawowymi o barwach, takich jak:

  • czerwona
  • różowa
  • biała
  • pomarańczowa
  • żółta

Czerwona róża: miłość & romans

Szkocki poeta Robert Burns nie porównał swojej miłości do czerwonej róży bez powodu. Długo kojarzone z pięknem i perfekcją, czerwone róże to odświętny sposób na powiedzenie najpiękniejszych na świecie słów: „Kocham cię”. Czy to z okazji urodziny, na Walentynki czy po prostu po to, by wyrazić uznanie powszedniego dnia - nie ma lepszego sposobu na to, aby wyrazić swoje uczucia niż bukiet czerwonych róż!

Różowa róża: podziw & uznanie

Mało kto wie, że różowe róże są bajecznie wszechstronne, jeśli ma się coś ważnego do powiedzenia. Będąc klasycznym symbolem wdzięku i elegancji, różowa róża jest często podawana jako oznaka podziwu i uznania. Niezależnie od tego, czy będzie to podarek dla Twojej najlepszej przyjaciółki, narzeczonej czy niezawodnego współpracownika - różowy bukiet róż będzie bardzo na miejscu.

Biała róża: niewinność & nowy początek 
Białe róże tradycyjnie kojarzą się z małżeństwem i nowym początkiem, ale ich czyste i niewinne piękno uczyniło z nich także symbol wspomnienia, pamiątki. Kiedy okazja wymaga czci, czy to statecznej czy ponurej, bukiet białych róż jest doskonałym sposobem na powiedzenie: „Myślę o tobie”.

Pomarańczowa róża: wdzięczność & entuzjazm

Dzięki swojej płonącej energii pomarańczowe róże są dzikim dzieckiem różanej rodziny. Bez względu na to, jakie nosisz w sobie uczucia – jeśli są one związane z entuzjazmem, namiętnością, czy też wdzięcznością – możesz je dużo łatwiej wyrazić pomarańczowymi różami niż za pomocą słów. I to z jaką elegancją!

Żółta róża: radość & przyjaźń

Jeśli chodzi o wysyłanie radosnej wiadomości, żółte róże będą Twoim najlepszym przyjacielem. W rzeczywistości żółte róże są tradycyjnym symbolem przyjaźni, więc proszę bardzo – jeśli chcesz podziękować komuś za tak bliski związek i wsparcie, nie wahaj się. Ciepłe, słoneczne usposobienie sprawia, że bukiet żółtych róż rozświetla pokój. Dzięki niemu można zatem śmiało podziękować, życzyć zdrowia, złożyć gratulacje lub po prostu przekazać: „Dzięki za to, że jesteś”. Ale uwaga – niektórzy sądzą, że żółta róża to również symbol zazdrości.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak spieszyć do kwiaciarni i pokazać bliskim swoje uczucia w tak piękny i pachnący sposób!

kwiaciarnia dąbrowa górnicza    Data: 2017-12-05Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Medycyna estetyczna | Old Timers Garage | Biolumed | MiniMili.pl | Sportera Fitness |