Informacje - Dom i ogród

Jak dobrać obrazy do sypialni w stylu rustykalnym?

Z doborem obrazów do sypialni jest podobnie, jak z modą – co osoba, to inne spojrzenie na to, co jest naprawdę piękne. Na szczęście istnieją style bardzo uniwersalne, cechujące się ponadczasową estetyką. Świetnym tego przykładem może być wystój rustykalny.

Czym wyróżnia się styl rustykalny?

Styl rustykalny zyskał na popularności wraz z modą na to, co naturalne i kojarzące się ze spokojem. Prosty, przywołujący na myśl wystrój typowy dla wsi, sięgający po naturalne materiały, bądź ich imitacje. Idealny dla osób, które lubią się wyciszyć w swoim mieszkaniu.

Styl rustykalny to jednak nie tylko odpowiedni dobór paneli, wykorzystanie belek przy suficie, czy stonowana kolorystyka wnętrz. To także odpowiednio dobrane wyposażenie wnętrz – przedmioty i meble kojarzące się z wystrojem wiejskim, zasłony stylizowane na styl dziewiętnastowieczny, ale też elementy dekoracyjne – w tym między innymi obrazy.

Obrazy do mieszkania w stylu rustykalnym

Dlaczego akurat obrazy? Ponieważ doskonale nadają się do podkreślania charakteru wnętrz. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną dobrze do nich dopasowane. W przypadku aranżacji rustykalnej doskonale sprawdzają się krajobrazy i martwa natura, choć nie tylko – czasami sięga się nawet po wywoływane w większym formacie reprodukcje prac fotograficznych.

Co ciekawe, o ile w przypadku aranżacji nowoczesnych obrazy wiesza się głównie w salonach, w przypadku mieszkań rustykalnych sprawdzają się także w sypialniach – o ile tylko będą w swej wymowie równie stonowane, jak cała reszta wystroju mieszkania.

Jaki obraz do sypialni w stylu rustykalnym?

W przypadku mieszkań urządzonych w stylu rustykalnym zazwyczaj wybiera się obrazy w kolorach pastelowych, choć bez wątpienia popularne są także grafiki czarno-białe lub namalowane w ograniczonej palecie barw. Nie odbieraj tego jednak jak ograniczenie – to raczej dodatkowa możliwość.

Same obrazy dobierane są bardzo różnie. Osoby bardziej zamożne korzystają z aukcji sztuki, jednak w praktyce często równie dobre prace można zakupić w wielokrotnie niższych cenach w specjalistycznych sklepach.

Co ciekawe, właśnie w sklepach z reprodukcjami, znacznie łatwiej znaleźć obrazy doskonale pasujące do sypialni – spokojne w swej wymowie, a jednocześnie na tyle wyraziste, że nadają pomieszczeniu pewien „akcent”. Może to być na przykład widok jeziora z mola, czy zachód słońca w górzystym terenie.

Na szczególną uwagę zasługują przy tym prace na kilku płótnach wieszanych obok siebie. Pomimo faktu, że to technika nadająca obrazowi pewnej dynamiki, nadal pasują one do sypialni rustykalnej. Co jednak istotne – to drobne odejście od standardowych formatów sprawia, że w razie zmiany aranżacji obraz nadal będzie pasować do wnętrza.    Data: 2017-11-28Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Okiem Blondynki | Mostek w kuchni | Kosą po patelni | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Życie jak bajka |