Informacje - Finanse

Ubezpieczenie auta w leasingu – zalety i wady

Jeśli zdecydowałeś się na leasing samochodu, konieczność jego ubezpieczenia wynika z samych zapisów umowy leasingowej. Musi ono obejmować obowiązkowe w Polsce OC, ale także autocasco, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) czy assistance, jeśli życzy sobie tego leasingodawca. To on, jako właściciel pojazdu dyktuje warunki, dlatego często firmy leasingowe w swojej ofercie posiadają pakiety ubezpieczeń, które oferują swoim klientom wraz z autami. Czy skorzystać z ubezpieczenia auta w leasingu?

Ubezpieczenie leasingowanego samochodu – czy mamy wybór?

Na początku trzeba odpowiedzieć na pytanie: czy mogę nie skorzystać z pakietu ubezpieczeniowego u mojego leasingodawcy? Często ta odpowiedź będzie negatywna, bo większość firm leasingowych będzie stawiać warunek, by wykupić ubezpieczenie auta w leasingu w konkretnej firmie ubezpieczeniowej, z którą współpracuje dany leasingodawca.

Ubezpieczenie auta w leasingu – tyle samo wad, ile zalet

Ofertę leasingodawcy w zakresie ubezpieczenia leasingu z pewnością cechuje szeroki zakres ochrony, który obejmuje wszelkie ryzyka, z kradzieżą włącznie. Do tego na pewno będzie ona dostosowana do wymagań leasingodawcy. W ramach takiej polisy szkody likwidowane są z uwzględnieniem kosztów oryginalnych części zamiennych i dokonywane w autoryzowanym serwisie obsługi (ASO). Istotną zaletą jest też sposób zawierania umowy ubezpieczeniowej – prosty i mało absorbujący. Podobnie jest w przypadku jej odnawiania. Koszt ubezpieczenia leasingu można też rozłożyć sobie na raty i spłacać wraz z ratami leasingowymi. W efekcie spowoduje to, że obok leasingu samochodu, będziemy posiadać leasing ubezpieczenia. No i wreszcie cena – najczęściej dość atrakcyjna dla klienta. To efekt dobrych stawek wynegocjowanych przez leasingodawców u ubezpieczycieli.

Z drugiej zaś strony klient może uzyskać znacznie korzystniejszą ofertę u swojego dotychczasowego ubezpieczyciela. Co więcej, w kolejnych latach korzystania z ubezpieczenia auta w leasingu, jego cena nie jest już tak konkurencyjna i atrakcyjna jak w pierwszym roku. W sumie więc może się okazać, że jednak lepiej byłoby ubezpieczyć auto indywidualnie.

Bez szans na zniżki, ale też bez ich utraty

Do tego dochodzi prosta obserwacja, choć dotyczy ona każdego ubezpieczenia auta w leasingu: bezszkodowa historia korzystania z takiej polisy nie wypracowuje dla nas zniżek, ponieważ auto jest własnością leasingodawcy. Jednak z drugiej strony, żadna ewentualna szkoda nie spowoduje utraty przez nas tychże zniżek. Warto o tym wszystkim pamiętać, myśląc o ubezpieczeniu auta w leasingu.    Data: 2017-11-09Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Mostek w kuchni | Czarna na zakręcie | Kolorowa Ryba | ACT-Natural |