Informacje - Uroda i kosmetyki

Pachnący mężczyzna, czyli perfumy na każdą okazję

Przemysł perfumiarski coraz częściej kieruje swoje oferty do panów. I chociaż zapach jest tak naprawdę pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę poznając kogoś nowego, przy wciąż rosnącym wyborze różnego rodzaju pachnideł można stracić głowę. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę decydując się na konkretną formę oraz zapach perfum dla mężczyzn.

Woda toaletowa, woda kolońska, woda perfumowana

Wbrew pozorom wszystkie wymienione wody to kosmetyki różnego rodzaju i o różnym zastosowaniu. Chociaż wszystkie z nich są zapachowe, różnią się od siebie konsystencją, trwałością i obszarem zastosowania. Aby nie stworzyć na swoim ciele mieszanki różnych woni, co często może okazać się odpychające w skutkach, najlepiej jest zdecydować się na tylko jeden z tych kosmetyków, lub stosować wszystkie z jednej serii, by się nawzajem uzupełniały.

Woda po goleniu jest jednym z najmniej trwałych perfum. Jej zadaniem jest przede wszystkim odświeżyć skórę po zabiegach kosmetycznych i jej zapach zazwyczaj nie utrzymuje się dłużej niż 3 godziny. Stosuje się ją tylko w obszarze twarzy. Jej działanie można wzmocnić stosując dodatkowo znacznie bardziej trwałą wodę toaletową, którą rozprowadzić można również w okolicy torsu, karku a nawet na zgięciach łokci.

Bardzo ważne jest, by pamiętać, iż perfumami nie spryskuje się ubrań. Kosmetyki te bowiem często zawierają tłuste olejki, które mogą pozostawić na odzieży nieatrakcyjne i trudne do usunięcia plamy. Zapach najlepiej jest aplikować bezpośrednio na ciało w jego najcieplejszych miejscach.

pachnacy-mezczyzna-czyli-perfumy-na-kazda-okazje-2.jpg

Zapach wody perfumowanej utrzymuje się znacznie dłużej niż wody po goleniu czy nawet toaletowej. Należy ja więc stosować z większą ostrożnością i nie spryskiwać się nią zbyt obficie. Ze względu na intensywność, kosmetyk ten szczególnie sprawdza się podczas wieczornych wyjść , czy bardziej oficjalnych spotkań.

Na rynku dostępne są również wody kolońskie. Są to lekkie perfumy wywołujące efekt natychmiastowego odświeżenia. Można spryskiwać nimi całe ciało a nawet włosy i doskonale sprawdzają się na czas treningu. Ten rodzaj perfum obfituje w cytrusowe i ziołowe nuty, które dodają energii i pobudzają do działania. Ich zapach utrzymuje się na skórze około 4 godzin.

Zapach zależny od pory roku

Istnieje pogląd wedle którego każda pora roku ma swój zapach. Stąd też na cieplejsze dni zaleca się stosowanie pachnideł orzeźwiających o cytrusowych nutach, natomiast jesienią i zimą najlepsze mają okazać się cięższe zapachy korzenne i orientalne. Nie jest to jednak sztywna zasada, a badania nad trwałością perfum wykazały, że te gęste, przyprawowe znacznie dłużej utrzymują się właśnie w wysokich temperaturach, a te lekkie później odparowują ze skóry, gdy na dworze jest zimniej.

pachnacy-mezczyzna-czyli-perfumy-na-kazda-okazje-3.jpg

Tym nie mniej dobór odpowiedniego zapachu pozostaje kwestią indywidualną. Pierwszym i najważniejszym czynnikiem powinien być gust noszącego dane perfumy i to, jak się w nich czuje. Warto jednak pamiętać o tym, by wziąć pod uwagę również okoliczności, w jakich dane pachnidło będzie wykorzystywane i ze czasami zbyt intensywny zapach może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Folgując opisanej wyżej zasadzie doboru perfum, korzystając z pięknej jesieni polecamy ofertę trwałych i zmysłowych wód korzennych: https://tagomago.pl/collections/zapachy-drzewno-korzenne    Data: 2017-10-31Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Opycha.pl | Okiem Blondynki | Old Timers Garage | Hapi Hapi | Sportera Fitness |