Informacje - Praca

Wyjazd służbowy do Bydgoszczy – istotne pytania i odpowiedzi

Bydgoszcz stała się jednym z najprężniej rozwijających się pod względem biznesowym polskich miast. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej wyjazdów służbowych, różnego rodzaju konferencji, zebrań i szkoleń ma miejsce właśnie tam.

Szkolenia często odbywają się w weekendy, jednak nie zajmują swoim uczestnikom całych dni. Warto, będąc w obcym dla nas mieście, zrobić coś konstruktywnego, odwiedzić ciekawe miejsca i lokalne atrakcje. Udając się w te niezwykłe strony, należy posiadać bezcenną wiedzę, która pomoże nam się w nich odnaleźć i nie zmarnować czasu.

1. Co zobaczyć? Dokąd pójść?

Kiedy przyjeżdżamy na ważne konferencje Bydgoszcz tylko czeka na to, by pokazać nam się z jak najlepszej strony. Dysponując odrobiną czasu wolnego, możemy zwiedzić najważniejsze punkty miasta. Do najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym należą między innymi:

  • Kanał Bydgoski wraz ze swoimi zabytkowymi śluzami, nad którym można odpocząć w blasku słońca, zyskując poczucie obcowania z naturą,
  • Muzeum Mydła, które mimo swojego młodego wieku przyciąga wielu zwiedzających i może nauczyć nas wiele na temat historii higieny,
  • Bazylika św. Wincentego à Paulo, którą poleca się odwiedzać nie tylko za dnia, ale również późnymi porami, gdy budynek jest majestatycznie oświetlony i przypomina słynne rzymskie budowle,

bydgoszcz-bazylika.jpg

  • Opera Nova, czyli doskonały przykład współczesnej myśli architektonicznej i świątynia sztuki.

bydgoszcz-opera-nova.jpg

Nie da się ukryć, ze jest to tylko krótka lista, która stanowić może jedynie przedsmak całej gamy miejsc, które warto odwiedzić w Bydgoszczy. Prawdą jest, że nie można zamykać się wyłącznie na wyżej wymienione.

2. Gdzie spać?

Istotnie ważną sprawą podczas służbowych wyjazdów do innego miasta jest kwestia noclegów. Warto wspomnieć, że wiele przyjezdnych w celach firmowych osób spędza noce właśnie w Bydgoszczy. Są jednak i tacy, którzy chcą połączyć sprawy zawodowe z wypoczynkiem. Wtedy decydują się odpocząć w innym mieście, dając sobie szansę na zobaczenie większej ilości miejsc i relaks po wielu godzinach konferencji.

Najczęściej wybiera się jakiś hotel SPA Toruń wydaje się być miastem najczęściej odwiedzanym w takich właśnie wypadkach. Dzięki decyzji o spaniu w Toruniu możemy pozwolić sobie na spacery słynnym Starym Miastem, pyszne jedzenie z lokalnych restauracji oraz posmakowanie legendarnego już toruńskiego piernika.

torun-spa.jpg

Zaraz po Toruniu uczestników bydgoskich konferencji i zjazdów interesuje Grudziądz. Jest to opcja tańsza od Torunia, lecz wciąż atrakcyjna i łatwa do zorganizowania. Jeśli bowiem chodzi o nocleg Grudziądz należy do miast, w których łatwo będzie nam odnaleźć wolne pokoje w wysokim standardzie. Poza tym – przechadzki malowniczymi uliczkami miasta na pewno nas urzekną.    Data: 2017-10-26Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Okiem Blondynki | Hapi Hapi | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Sportera Fitness | ACT-Natural |