Informacje - Kulinaria

Jaką patelnię wybrać?

Patelnia to integralna cześć wyposażenia kuchni. Bez niej nie można wyobrazić sobie takich przysmaków jak jajecznica, naleśniki, kotlety schabowe, smakowite frytki czy placki ziemniaczani. Jednak, żeby były pyszne potrzebna jest dobra patelnia, która nie tylko sprawi, że będą one zdrowe, ale także wydobędzie ich prawdziwy smak. Zastanawiasz się nad kupnem tego naczynia? Poznaj wady i zalety najpopularniejszych rodzajów patelni!

Patelnia ceramiczna

Patelnie ceramiczne powstają poprzez wypalanie minerałów i gliny, dzięki czemu ich powłoka jest całkowicie naturalna i gładka, co niweluje ryzyko przywierania. Oprócz tego patelnia z ceramiki w żaden sposób nie wpływa na zapach i smak przygotowywanego na niej dania oraz równomiernie się nagrzewa (i to na dość długo) - bez problemu można na niej smażyć chociażby mięso i ryby. Dużą zaletą jest też pielęgnacja. Patelnie ceramiczne nie wymagają intensywnego szorowania. Nawet, gdy jakiś produkt przywrze wystarczy tylko odrobina wody do namoczenia. Niestety, mają one też wadę – nie nadają się do mycia w zmywarkach.

Patelnia aluminiowa

O ile patelnie ceramiczne wyróżniają się sporą wagą (mówi się, że im cięższa, tym lepsza), o tyle patelnie aluminiowe są lekkie jak piórko. Kto powinien wyposażyć się w ten rodzaj patelni? Na pewno osoby dbające o sylwetkę i prowadzące zdrowy tryb życia. Patelnie aluminiowe, np. marki Florina z serii Lava Stone, które dostępne są m.in. we ZasmakujRadości.pl umożliwiają przyrządzenie ulubionych potraw bez konieczności używania dużej ilości tłuszczu. Dodatkowym atutem tego rodzaju patelni jest możliwość używania ich zarówno na kuchenkach gazowych i elektrycznych, jak i na płytach indukcyjnych. Aluminium ma to do siebie, że stosunkowo szybko się nagrzewa i równie szybko traci ciepło, co może być traktowane zarówno jako wada jak i zaleta.

Patelnia teflonowa

Od wielu lat jest to najpopularniejszy rodzaj patelni. Na temat teflonu powstało wiele opinii i stereotypów. O patelniach teflonowych bez wątpienia można powiedzieć to, że smażone na nich potrawy nie przywierają i nie trzeba ich podlewać dużą ilością tłuszczu. Problemem w użytkowaniu takich naczyń może być jednak pielęgnacja. Na pewno nie można robić tego za pomocą „druciaków” lub ostrzejszej części gąbki. Wynika to z tego, że teflon jest bardzo podatny na uszkodzenia, a każde zarysowanie powoduje utratę wspomnianych wyżej właściwości. Konieczne jest więc wyposażenie się w drewniane przybory i unikanie mycia tego rodzaju patelni w zmywarkach.    Data: 2017-10-24Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Hapi Hapi | Kosą po patelni | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Okiem Blondynki | Opycha.pl |