Informacje - Edukacja

Jak zdobyć kartę rowerową?

Dzięki karcie rowerowej rowerzysta ma prawo włączyć się do ruchu po drogach publicznych.

To dokument, który potwierdza znajomość przepisów ruchu drogowego, dzięki czemu właściciel jednośladu może bezpiecznie i legalnie poruszać się tym pojazdem po drogach publicznych.

Okazuje się, że po drogach publicznych nie może poruszać się rowerem osoba, która nie ukończyła jeszcze 18 lat. To dlatego wprowadzono kartę rowerową, by proces ten mógł zostać przyśpieszony. Pamiętajmy, że jeśli niepełnoletni porusza się jednośladem po takiej drodze, może zostać ukarany pouczeniem albo mandatem – muszą go opłacić rodzice albo prawni opiekunowie.

Kto może zdobyć kartę rowerową?

Karta rowerowa przeznaczona jest dla dzieci, które ukończyły 10 lat. Aby ją zdobyć, dziecko musi odbyć lekcje teoretyczne oraz praktyczne, a potem zdać pomyślnie egzamin. Najczęściej cała inicjatywa otrzymania karty rowerowej jest pomysłem dyrektora placówki szkolnej. To on zaprasza wykwalifikowanego instruktora albo wykładowcę z WORD, który prowadzi dla uczniów szereg koniecznych lekcji. To również on sprawdza ich wiedzę podczas egzaminu.

Jeśli takie zajęcia nie są organizowane w szkole, to dziecko, które ukończyło 10 lat, może o kartę rowerową ubiegać się w WORDzie.

Jak wspomóc edukację dziecka?

Aby wzbudzić w dziecku chęć do nauki przepisów ruchu drogowego i sprawić, by samo zechciało zdawać egzamin na kartę rowerową, przydają się skuteczne do tego metody. Okazuje się, że teoria i praktyka z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach jest dzisiaj niezbędna. Chodzi nie tylko o odpowiednie poruszanie się jednośladem, ale również zachowanie bezpieczeństwa, kiedy rowerzysta staje się pieszym. Znajomość obowiązujących znaków drogowych sprawi, że ryzyko wypadku będzie o wiele mniejsze.

Nie dla każdego dziecka nauka zasad poruszania się po drogach publicznych będzie interesująca. Nauczyciele w szkole czy wykładowcy w WORD powinni mieć na uwadze dobór właściwych metod. Nie da się ukryć, że dla dzieci w tym wieku najlepsza jest edukacja poprzez zabawę. Wtedy wiedza i umiejętności zostają najlepiej utrwalane.

Dzisiaj nikogo nie zadowoli już siedzenie w szkolnej ławce i uczenie się na pamięć regułek. Taka edukacja nie jest zresztą trwała i zrozumiała dla ucznia. O wiele lepiej jest wdrożyć praktyczne zajęcia, które od ucznia wymagają rzeczywiście aktywności. Coraz częściej w tym celu wykorzystuje się na przykład tzw. Magiczny Dywan. To interaktywna podłoga, dzięki której dzieci mogą się bawić, ale również uczyć.

Producent interaktywnej podłogi zadbał o to, by wprowadzić innowacyjny pakiet gier i quizów. To właśnie dzięki nim zdobycie karty rowerowej będzie proste i przyjemne. W skład zestawu wchodzą 4 gry. Wszystkie nawiązują do bezpiecznego poruszania się po polskich drogach. Przyszły rowerzysta może poznać znaki drogowe, będzie musiał odpowiadać też na pytania związane z jazdą na rowerze. Magiczny Dywan zachęca też do nauki poprzez quizy tematyczne oraz turnieje. Okazuje się na przykład, że jazdę na jednośladzie można sprawnie połączyć z grą w piłkę nożną. Na interaktywnej podłodze wszystko jest możliwe.

Tekst powstał w oparciu o artykuły zawarte na stronie Funtronic.eu.    Data: 2017-10-18Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Czarna na zakręcie | Opycha.pl | Kolorowa Ryba | Hapi Hapi | Życie jak bajka |