Informacje - Zdrowie

Szczoteczka soniczna czy elektryczna - która lepsza?

Szczoteczka do zębów to podstawowe narzędzie, niezbędne do prawidłowej higieny jamy ustnej. Na rynku dostępne są różne rodzaje szczoteczek, począwszy od manualnych, a na sonicznych skończywszy. Zasadniczą różnicą jest prędkość obrotów – nietrudno zauważyć, że największe obroty posiada szczoteczka soniczna.

Jeszcze do niedawna hitem były szczoteczki elektryczne, które skutecznie zastąpiły rozwiązania manualne, przede wszystkim ze względu na jakość czyszczenia oraz ilość obrotów. Nietrudno zauważyć, że ilość obrotów w istotny sposób przekłada się na jakość czyszczenia – zęby stają się zdrowsze i bielsze. Warto dodać, że szczoteczkę elektryczną mogą używać zarówno dorośli, jak i dzieci. Wśród propozycji można znaleźć szczoteczki elektryczne rotacyjne, czyli obrotowe – nazwa wiąże się bezpośrednio ze sposobem poruszania się okrągłej główki, która wykonuje ruch na przemian w prawo i w lewo. Są także modele, które charakteryzują się ruchem pulsacyjnym, czyli dociskaniem włosia do zębów. W porównaniu z klasyczną szczoteczka manualną znacznie lepszym rozwiązaniem są szczoteczki elektryczne, warto jednak podkreślić, że na rynku pojawiły się także szczoteczki soniczne, w których przypadku ilość obrotów jest jeszcze większa. Skuteczniejszy jest też ruch włosia jakim poruszają się szczoteczki. Jest to ruch wymiatający, pozwalający na skuteczniejsze dotarcie do trudno dostępnych miejsc, co w konsekwencji prowadzi do skuteczniejszej higieny jamy ustnej.

 

Szczoteczki soniczne i ich charakter

Główka szczoteczki sonicznej przypomina kształtem tradycyjną szczoteczkę manualną – jest podłużna i między innymi ta cecha różni ją od wspomnianych wcześniej szczoteczek elektrycznych. Szczoteczkę soniczną należy przyłożyć do zębów podobnie jak manualną, nie ma jednak konieczności wykonywania ruchów ręką w celu czyszczenia zębów – szczoteczka soniczna porusza się sama, wykonując ruchy wymiatające, czyli przemieszcza się z góry na dół i z powrotem. Zdaniem stomatologów codzienna pielęgnacja zębów za pomocą szczoteczki sonicznej jest jak najbardziej pożądana dla zdrowia i urody – jej stosowanie zapewnia optymalne bezpieczeństwo dziąseł oraz doskonałe efekty wizualno-estetyczne. Wybierając szczoteczkę do zębów zdecydowanie lepiej zainwestować większą kwotę i wybrać soniczną, np. Seysso Professional. Szczotka ta jest wykonana z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu zapewnia pożądane efekty czyszczące, a docelowo bielsze zęby. Godna uwagi jest rączka szczoteczki, wykonana z matowego materiału, nie wyślizguje się z ręki podczas użytkowania, a dodatkowo jest bardzo przyjemna w dotyku. Kolejną zaletą szczoteczek sonicznych jest możliwość indywidualnego ustalania prędkości – większość produktów posiada trzy programy, odpowiadające różnym ilościom ruchów. Warto pamiętać, że wyjątkowo szybkie ruchy wymiatające wywołują efekt kawitacji, w którego wyniku powstają tysiące mikrobąbelków, które sprawiają, że składniki pasty do zębów oraz tlen docierają nawet do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Godny podkreślenia jest także długi czas pracy szczoteczki, który może wynosić nawet sześć tygodni. Śmiało można więc stwierdzić, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno w domu, jak i podczas podróży. Więcej...    Data: 2017-10-11Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: DueCappucci | Opycha.pl | Okiem Blondynki | Kosą po patelni | Old Timers Garage |