Informacje - Zdrowie

Szczoteczka soniczna czy elektryczna - która lepsza?

Szczoteczka do zębów to podstawowe narzędzie, niezbędne do prawidłowej higieny jamy ustnej. Na rynku dostępne są różne rodzaje szczoteczek, począwszy od manualnych, a na sonicznych skończywszy. Zasadniczą różnicą jest prędkość obrotów – nietrudno zauważyć, że największe obroty posiada szczoteczka soniczna.

Jeszcze do niedawna hitem były szczoteczki elektryczne, które skutecznie zastąpiły rozwiązania manualne, przede wszystkim ze względu na jakość czyszczenia oraz ilość obrotów. Nietrudno zauważyć, że ilość obrotów w istotny sposób przekłada się na jakość czyszczenia – zęby stają się zdrowsze i bielsze. Warto dodać, że szczoteczkę elektryczną mogą używać zarówno dorośli, jak i dzieci. Wśród propozycji można znaleźć szczoteczki elektryczne rotacyjne, czyli obrotowe – nazwa wiąże się bezpośrednio ze sposobem poruszania się okrągłej główki, która wykonuje ruch na przemian w prawo i w lewo. Są także modele, które charakteryzują się ruchem pulsacyjnym, czyli dociskaniem włosia do zębów. W porównaniu z klasyczną szczoteczka manualną znacznie lepszym rozwiązaniem są szczoteczki elektryczne, warto jednak podkreślić, że na rynku pojawiły się także szczoteczki soniczne, w których przypadku ilość obrotów jest jeszcze większa. Skuteczniejszy jest też ruch włosia jakim poruszają się szczoteczki. Jest to ruch wymiatający, pozwalający na skuteczniejsze dotarcie do trudno dostępnych miejsc, co w konsekwencji prowadzi do skuteczniejszej higieny jamy ustnej.

 

Szczoteczki soniczne i ich charakter

Główka szczoteczki sonicznej przypomina kształtem tradycyjną szczoteczkę manualną – jest podłużna i między innymi ta cecha różni ją od wspomnianych wcześniej szczoteczek elektrycznych. Szczoteczkę soniczną należy przyłożyć do zębów podobnie jak manualną, nie ma jednak konieczności wykonywania ruchów ręką w celu czyszczenia zębów – szczoteczka soniczna porusza się sama, wykonując ruchy wymiatające, czyli przemieszcza się z góry na dół i z powrotem. Zdaniem stomatologów codzienna pielęgnacja zębów za pomocą szczoteczki sonicznej jest jak najbardziej pożądana dla zdrowia i urody – jej stosowanie zapewnia optymalne bezpieczeństwo dziąseł oraz doskonałe efekty wizualno-estetyczne. Wybierając szczoteczkę do zębów zdecydowanie lepiej zainwestować większą kwotę i wybrać soniczną, np. Seysso Professional. Szczotka ta jest wykonana z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu zapewnia pożądane efekty czyszczące, a docelowo bielsze zęby. Godna uwagi jest rączka szczoteczki, wykonana z matowego materiału, nie wyślizguje się z ręki podczas użytkowania, a dodatkowo jest bardzo przyjemna w dotyku. Kolejną zaletą szczoteczek sonicznych jest możliwość indywidualnego ustalania prędkości – większość produktów posiada trzy programy, odpowiadające różnym ilościom ruchów. Warto pamiętać, że wyjątkowo szybkie ruchy wymiatające wywołują efekt kawitacji, w którego wyniku powstają tysiące mikrobąbelków, które sprawiają, że składniki pasty do zębów oraz tlen docierają nawet do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Godny podkreślenia jest także długi czas pracy szczoteczki, który może wynosić nawet sześć tygodni. Śmiało można więc stwierdzić, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno w domu, jak i podczas podróży. Więcej...    Data: 2017-10-11Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Personalizowana mata wejściowa – wyraź swój indywidualizm
Prawdziwą sztuką w biznesie jest umiejętność odróżnienia się w morzu konkurencji. Przeciętność to za mało, by przyciągnąć klientów i osiągnąć sukces. Dziś należy dobrze zastanowić się, w jaki sposób podkreślić wyjątkowość swojej działalności, a to z kolei wcale nie okazuje się być trudne do osiągnięcia. Uwagę klienta można przykuć już przy wejściu do budynku firmy, a dobre pierwsze wrażenie bardzo zapada w pamięć i wpływa na pozytywne postrzeganie firmy. Jednym ze sposobów na jego osiągnięcie jest mata wejściowa – można witać odwiedzających siedzibę przedsiębiorstwa wycieraczką spersonalizowaną z logo. Pochłanianie zabrudzeń i elegancki gadżet marketingowy w jednym to niebanalne połączenie. więcej »
Cichy oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem
Smog stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie, które pozwoli się przed nim obronić. Dobry oczyszczacz powietrza jest w stanie wyeliminować niemal wszystkie zanieczyszczenia, nie wpływając negatywnie na komfort domowników i nie wydając przy tym uciążliwych dźwięków. więcej »
Ekologiczna wyprawka dla dziecka – co wybrać?
Bycie eko stało się dla wielu osób nie tylko podążaniem za nowoczesnymi trendami, ale sposobem na życie. Zasady życia w zgodzie z naturą starają się wdrażać w każdej dziedzinia. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Sportera Fitness | Medycyna estetyczna | DueCappucci | ACT-Natural | Okiem Blondynki |