Informacje - Dom i ogród

Architektura na płótnie, czyli wybieramy efektowny obraz do wnętrza

Jaki jest najszybszy sposób na spektakularną metamorfozę wnętrza? Odpowiednio dobrane obrazy na płótnie. Architektura z kolei to prawdziwe bogactwo unikalnych form, przepięknych konstrukcji i zaskakujących rozwiązań, które ożywią każdą aranżację i każdy pokój. Romantyczny pałac czy nowoczesna opera? Wybierz budowlę, która najlepiej odpowiada Twoim gustom i ciesz się unikalnym wystrojem swojego pokoju.

Dlaczego akurat architektura, a nie malownicze widoki, kwiatowe kompozycje czy abstrakcyjne przedstawienia? Architektura towarzyszy nam na co dzień i jest nierozerwalnie związana z naszym życiem. Albo z niej korzystamy, albo patrzymy na nią mijając bloki, kościoły czy spektakularne teatry. Rzadko kiedy jednak ją podziwiamy, bo przyzwyczailiśmy się, że jest czymś zwyczajnym. W końcu żeby z nią obcować nie musimy iść do muzeum czy galerii. Tymczasem warto przyjrzeć się jej bliżej i odkryć to, co zazwyczaj umyka naszej uwadze.

twojecentrum-m2.jpg

Pokój z widokiem

Nasza pierwsza propozycja to potrójne obrazy. Architektura nie musi przedstawiać pojedynczej budowli. Jeśli dysponujesz przestronnym wnętrzem, to świetnym rozwiązaniem jest efektowny tryptyk, który prezentuje panoramę całego miasta: Londynu, Nowego Jorku czy Tokio. Takie rozwiązanie znakomicie uzupełni przestronny metraż, który sprawia wrażenie chłodnego i niezagospodarowanego. W przypadku jasnej aranżacji możemy zdecydować się na nocny widok, na którym metropolia rozświetlona jest tysiącem kolorowych punkcików. W przypadku szarych, bądź granatowych ścian o wiele lepszym pomysłem będzie wzór ukazujący wschód słońca ze złocistymi promieniami odbijającymi się w szklanych wieżowcach. Miłośnicy stylu retro pokochają z pewnością starodawne obrazy na płótnie. Architektura z minionych wieków diametralnie różni się od tej dzisiejszej, dlatego tym wszystkim, którzy doceniają urok minionych dekad, polecamy panoramy wielkich miast jeszcze z XIX wieku.

twojecentrum-m3.jpg

Małe dzieło sztuki

Jaką zaletą odznaczają się drukowane na płótnie obrazy? Architektura była częstym tematem dzieł znanych i cenionych na całym świecie malarzy. Ich obrazy nie są jednak na sprzedaż, bądź osiągają tak zawrotne ceny na aukcjach sztuki, że na ich zakup mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi. Tymczasem proponowane przez nas ścienne dekoracje imitują obrazy olejne bądź akwarele, a ich cena nie wprawia w osłupienie. Tylko od naszego gustu zależy, czy zdecydujemy się na wnikliwe studium starożytnych ruin czy minimalistyczną kompozycję ukazującą panoramę miasta w formie kolorowych brył. Wybrany przez nas wzór nie musi nawiązywać do słynnego arcydzieła. Może przedstawiać nastrojową wedutę niewielkiego miasteczka lub nieznany nikomu malowniczy zakątek. Takie obrazy olejne (architektura piękna, ale niekoniecznie znana) będą niezwykle ciekawą i oryginalną ozdobą wnętrza, która będzie cieszyć Twoje oczy przez wiele lat.

myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/architektura/

Słynne punkty na mapie

Szukając sprawdzonych motywów dekoracyjnych, warto sięgnąć po dobrze wszystkim znane obiekty i popularne zabytki. Dlaczego takie obrazy? Architektura ukazująca strzelistą Wieżę Eiffla, neogotycki Tower Bridge, monumentalne Koloseum czy operę w Sydney to przykłady konstrukcji, które weszły na stałe do kanonu światowych realizacji. Takie przedstawienia nigdy nie wyjdą z mody, zawsze będą dobrze wyglądać i łatwo dopasować je do wystroju, którym dysponujemy. Żeby jednak wprowadzić element zaskoczenia zdecydujmy się na oryginalny wzór. Niech obraz eksponuje zabytek z nietypowej perspektywy lub pokazuje jedynie jego charakterystyczny detal a nie całość konstrukcji.

Obrazy z architekturą to znakomity sposób, by ozdobić wnętrze w każdym stylu. W romantycznej aranżacji sprawdzi się paryska panorama, w nowoczesnym wystroju przedstawienie szklanego wieżowca, z kolei minimalistycznie urządzony pokój ożywimy kolorowymi, weneckimi kamienicami. Zaletą takiej dekoracji jest także to, że może stanowić doskonałe źródło inspiracji, gdy będziemy planować kolejny urlop!    Data: 2017-10-03Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Mostek w kuchni | DueCappucci | MiniMili.pl | Kolorowa Ryba | Medycyna estetyczna |