Informacje - Porady

Co robić w jesienne wieczory?

Długie dni i ciepłe wieczory lata sprawiały, że miłe spędzanie czasu z przyjaciółmi było proste i przyjemne. Zmieniająca się jesienna aura często sprawia, że nie mamy już na to ochoty – dużo bardziej kuszącym pomysłem wydaje się pójście spać wcześniej niż zwykle, poprzedzone wypiciem aromatycznej herbaty. Jednak zamiast chować się pod kocem można rozważyć inne możliwości spędzenia wieczoru.

Radośnie i przytulnie

Wspaniałym, a rzadko wprowadzanym w życie pomysłem jest sesja wspólnego gotowania wraz z przyjaciółmi. Na dworze pada i wieje, a w naszej kuchni jest ciepło i unosi się wspaniały zapach – czy to nie wspaniały pomysł na jesień? Dobrze jest użyć sezonowych warzyw takich jak dynia, porozdzielać role w kuchni, zawinąć rękawy i brać się do pracy! Satysfakcja ze wspólnie przygotowanego posiłku jest ogromna, a samo jedzenie smakuje wtedy bardziej niż zwykle!

Powrót planszówek

Dla tych, których największym popisem kulinarnym jest makaron z serem i gotowanie niekoniecznie kojarzy im się z relaksem, mamy oczywiście inne propozycje. Jesień to doskonała okazja, aby spróbować wreszcie swoich sił w grach planszowych. Zapomnijcie o chińczyku i innych prostych grach, które pamiętacie z dzieciństwa – rynek gier planszowych dla dorosłych jest coraz większy. Gry są zróżnicowane tematycznie – od zabawy w rzeczywistość PRL-u przez wymiany handlowe aż po bohaterskie wyprawy w kosmos –  a rozbudowana mechanika sprawi, że wciągniecie się w rozrywkę na kilka godzin.

Na luzie

Jesienną przyjemnością są też nieplanowane spotkania odbywające się na całkowitym luzie – maratony serialowe, domowe spa i jedzenie czekolady są idealnymi sposobami na wieczorny relaks. Jesień to czas regeneracji, więc spokojne leżenie pod kocem jak najbardziej wpisuje się w klimat tej pory roku.

Rusz się z domu

Niższe temperatury nie muszą też oznaczać, że wszystkie rozrywki mają odbywać się w domu. Jesienią z przerw wakacyjnych wracają różnorodne instytucje kulturalne. Obfitująca w wydarzenia Gdynia organizuje liczne wystawy czy spektakle teatralne, na które warto się wybrać.

Jesienna pora nie musi zatem oznaczać chandry i stagnacji – warto wykorzystać  uroki tej pory roku i pozwolić sobie na leniwy odpoczynek z książką i kawą lub spacer wśród kolorowych liści.    Data: 2017-09-28Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Najlepszy sprzęt do wiosennych prac ogrodowych
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dni powolutku stają się coraz cieplejsze, a więc przychodzi czas, aby zająć się pracami porządkowymi w naszym ogrodzie. Większa ilość słońca zachęca, abyśmy częściej wychodzili na zewnątrz. Lista zadań jest niemała, jednak należy zwracać uwagę na pogodę. więcej »
Oryginalne meblościanki i narożniki do Twojego domu
Słysząc słowo "meblościanka" od razu myślami przenosimy się do czasów PRL-u, gdzie królowały właśnie takie meble. W każdym mieszkaniu sztandarowym elementem była właśnie ona - rozległa, zajmująca pół pomieszczenia meblościanka. Choć wydawałoby się, że zniknęła ona na dobre z polskich domów - dzisiaj przeżywa swój renesans. Nowoczesne meblościanki zachwycają swoim designerskim wyglądem, który cieszy oko oraz niezwykłą funkcjonalnością i wygodą użytkowania. więcej »
Wynajem lokalu - co zawrzeć w umowie?
Wynajem lokalu użytkowego, zwłaszcza usytuowanego w atrakcyjnej lokalizacji, to pewny zysk. Jednak może się on również wiązać ze stratami, jeśli właściciel nie zabezpieczy się dobrze w umowie. Jakie zapisy powinny się w niej znaleźć? Za co wynajmujący może nałożyć karę? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: MiniMili.pl | ACT-Natural | Hell Office | Mostek w kuchni | Sportera Fitness |