Informacje - Porady

Co robić w jesienne wieczory?

Długie dni i ciepłe wieczory lata sprawiały, że miłe spędzanie czasu z przyjaciółmi było proste i przyjemne. Zmieniająca się jesienna aura często sprawia, że nie mamy już na to ochoty – dużo bardziej kuszącym pomysłem wydaje się pójście spać wcześniej niż zwykle, poprzedzone wypiciem aromatycznej herbaty. Jednak zamiast chować się pod kocem można rozważyć inne możliwości spędzenia wieczoru.

Radośnie i przytulnie

Wspaniałym, a rzadko wprowadzanym w życie pomysłem jest sesja wspólnego gotowania wraz z przyjaciółmi. Na dworze pada i wieje, a w naszej kuchni jest ciepło i unosi się wspaniały zapach – czy to nie wspaniały pomysł na jesień? Dobrze jest użyć sezonowych warzyw takich jak dynia, porozdzielać role w kuchni, zawinąć rękawy i brać się do pracy! Satysfakcja ze wspólnie przygotowanego posiłku jest ogromna, a samo jedzenie smakuje wtedy bardziej niż zwykle!

Powrót planszówek

Dla tych, których największym popisem kulinarnym jest makaron z serem i gotowanie niekoniecznie kojarzy im się z relaksem, mamy oczywiście inne propozycje. Jesień to doskonała okazja, aby spróbować wreszcie swoich sił w grach planszowych. Zapomnijcie o chińczyku i innych prostych grach, które pamiętacie z dzieciństwa – rynek gier planszowych dla dorosłych jest coraz większy. Gry są zróżnicowane tematycznie – od zabawy w rzeczywistość PRL-u przez wymiany handlowe aż po bohaterskie wyprawy w kosmos –  a rozbudowana mechanika sprawi, że wciągniecie się w rozrywkę na kilka godzin.

Na luzie

Jesienną przyjemnością są też nieplanowane spotkania odbywające się na całkowitym luzie – maratony serialowe, domowe spa i jedzenie czekolady są idealnymi sposobami na wieczorny relaks. Jesień to czas regeneracji, więc spokojne leżenie pod kocem jak najbardziej wpisuje się w klimat tej pory roku.

Rusz się z domu

Niższe temperatury nie muszą też oznaczać, że wszystkie rozrywki mają odbywać się w domu. Jesienią z przerw wakacyjnych wracają różnorodne instytucje kulturalne. Obfitująca w wydarzenia Gdynia organizuje liczne wystawy czy spektakle teatralne, na które warto się wybrać.

Jesienna pora nie musi zatem oznaczać chandry i stagnacji – warto wykorzystać  uroki tej pory roku i pozwolić sobie na leniwy odpoczynek z książką i kawą lub spacer wśród kolorowych liści.    Data: 2017-09-28Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Hapi Hapi | Kolorowa Ryba | Mostek w kuchni | Kosą po patelni | Opycha.pl |