Informacje - Finanse

Jak poradzić sobie finansowo po maturze?

Matura to przełomowy moment w życiu młodego człowieka. Oczywiście, jeśli ma komfortową sytuację rodzinną i nie ma problemu, aby rodzice dalej finansowali dalsze utrzymanie, to w sumie nic się nie zmienia. Można spokojnie studiować i nie przejmować się pieniędzmi. Gorzej, jeśli studia lub dalsze utrzymanie trzeba sfinansować samodzielnie. Trzeba wtedy zastanowić się co dalej?

Czego potrzebujesz do samodzielnego życia po maturze?

Jedni z absolwentów idą na studia, a inni zwyczajnie ruszają w dorosłe życie. W normalnych warunkach młody człowiek nie musi zaraz po maturze wyprowadzać się z domu, jednak z czasem rodzice oczekują podejmowania chociaż części opłat i jest to naturalne. Nie ma co sztucznie przedłużać dzieciństwa.

Niezależnie od wariantu, dorosłe życie kosztuje i potrzebujesz pieniędzy. Wyjazd z rodzinnego domu, wynajęcie pokoju lub mieszkania, czesne na studiach, a przede wszystkim podstawowe utrzymanie, czyli żywność i środki chemiczne, na to będziesz potrzebował pieniędzy. Rodzice pomogą, na ile dadzą radę, ale konieczne jest podjęcie pracy.

Skąd wziąć pieniądze na początek?

To spory problem, jeśli nie wyjeżdżasz z domu z gotówką na start. Jeśli nawet znajdziesz pracę dość szybko, to jednak już w pierwszych dniach musisz się jakoś urządzić. O kredycie w banku możesz zapomnieć, nie masz zdolności kredytowej. Z pomocą idą za to firmy pożyczkowe. Tam bez problemu dostaniesz pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń. Nie potrzebne jest zaświadczenie o zarobkach, ani żadne inne zabezpieczenie majątkowe. Nikt nie zadaje zbędnych pytań, a pieniądze są na koncie błyskawicznie. Problem pierwszych dni rozwiązany, a ty masz czas na spokojne zasiedlenie i szukanie pracy.

Jak wziąć pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń?

To proste, ale mamy dla ciebie kilka rad:

  • Musisz przede wszystkim wyszukać firmę, która pożycza pieniądze osobom od 18 roku życia, ponieważ niektóre narzucają pułap wiekowy 21 lat.
  • Potem uważnie porównaj oferty i dokładnie sprawdź warunki. Niektóre firmy mają bardzo korzystne warunki, ale też ukryte i dość wysokie opłaty dodatkowe. Doczytaj, a jeśli czegoś nie rozumiesz zadzwoń do konsultanta. Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń jak każda inna powinna mieć jasne zasady.
  • Dobrze oblicz kwotę, której potrzebujesz. Dla przykładu, firma Szybka Gotówka oferuje limit w wysokości 6000 zł i dość korzystny termin spłaty, bo aż 65 dni. Zastanów się czy potrzebujesz takiej kwoty. Oczywiście każde pieniądze da się wydać, nawet w jeden dzień.
  • Pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń możesz wziąć online, nie musisz fatygować się do żadnej placówki. Wchodzisz na stronę wybranej firmy pożyczkowej, np. na szybkagotówka.pl i klikasz zgodnie z instrukcją. Przygotuj sobie swój numer pesel i nr konta bankowego. Trzeba będzie jeszcze podać swoje dane adresowe, telefon kontaktowy  adres mailowy. W parę minut uzyskasz odpowiedź, a za kwadrans pożyczone pieniądze będą na koncie. Możesz to zrobić w pociągu lub autokarze, jadąc do miejsca, gdzie zamierzasz studiować czy po prostu żyć. Wysiadając u celu masz pewność, że pieniądze na start są na koncie.


    Data: 2017-09-28Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Najlepszy sprzęt do wiosennych prac ogrodowych
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dni powolutku stają się coraz cieplejsze, a więc przychodzi czas, aby zająć się pracami porządkowymi w naszym ogrodzie. Większa ilość słońca zachęca, abyśmy częściej wychodzili na zewnątrz. Lista zadań jest niemała, jednak należy zwracać uwagę na pogodę. więcej »
Oryginalne meblościanki i narożniki do Twojego domu
Słysząc słowo "meblościanka" od razu myślami przenosimy się do czasów PRL-u, gdzie królowały właśnie takie meble. W każdym mieszkaniu sztandarowym elementem była właśnie ona - rozległa, zajmująca pół pomieszczenia meblościanka. Choć wydawałoby się, że zniknęła ona na dobre z polskich domów - dzisiaj przeżywa swój renesans. Nowoczesne meblościanki zachwycają swoim designerskim wyglądem, który cieszy oko oraz niezwykłą funkcjonalnością i wygodą użytkowania. więcej »
Wynajem lokalu - co zawrzeć w umowie?
Wynajem lokalu użytkowego, zwłaszcza usytuowanego w atrakcyjnej lokalizacji, to pewny zysk. Jednak może się on również wiązać ze stratami, jeśli właściciel nie zabezpieczy się dobrze w umowie. Jakie zapisy powinny się w niej znaleźć? Za co wynajmujący może nałożyć karę? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Okiem Blondynki | Kolorowa Ryba | Medycyna estetyczna | Kosą po patelni | Hell Office |