Informacje - Finanse

Jak poradzić sobie finansowo po maturze?

Matura to przełomowy moment w życiu młodego człowieka. Oczywiście, jeśli ma komfortową sytuację rodzinną i nie ma problemu, aby rodzice dalej finansowali dalsze utrzymanie, to w sumie nic się nie zmienia. Można spokojnie studiować i nie przejmować się pieniędzmi. Gorzej, jeśli studia lub dalsze utrzymanie trzeba sfinansować samodzielnie. Trzeba wtedy zastanowić się co dalej?

Czego potrzebujesz do samodzielnego życia po maturze?

Jedni z absolwentów idą na studia, a inni zwyczajnie ruszają w dorosłe życie. W normalnych warunkach młody człowiek nie musi zaraz po maturze wyprowadzać się z domu, jednak z czasem rodzice oczekują podejmowania chociaż części opłat i jest to naturalne. Nie ma co sztucznie przedłużać dzieciństwa.

Niezależnie od wariantu, dorosłe życie kosztuje i potrzebujesz pieniędzy. Wyjazd z rodzinnego domu, wynajęcie pokoju lub mieszkania, czesne na studiach, a przede wszystkim podstawowe utrzymanie, czyli żywność i środki chemiczne, na to będziesz potrzebował pieniędzy. Rodzice pomogą, na ile dadzą radę, ale konieczne jest podjęcie pracy.

Skąd wziąć pieniądze na początek?

To spory problem, jeśli nie wyjeżdżasz z domu z gotówką na start. Jeśli nawet znajdziesz pracę dość szybko, to jednak już w pierwszych dniach musisz się jakoś urządzić. O kredycie w banku możesz zapomnieć, nie masz zdolności kredytowej. Z pomocą idą za to firmy pożyczkowe. Tam bez problemu dostaniesz pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń. Nie potrzebne jest zaświadczenie o zarobkach, ani żadne inne zabezpieczenie majątkowe. Nikt nie zadaje zbędnych pytań, a pieniądze są na koncie błyskawicznie. Problem pierwszych dni rozwiązany, a ty masz czas na spokojne zasiedlenie i szukanie pracy.

Jak wziąć pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń?

To proste, ale mamy dla ciebie kilka rad:

  • Musisz przede wszystkim wyszukać firmę, która pożycza pieniądze osobom od 18 roku życia, ponieważ niektóre narzucają pułap wiekowy 21 lat.
  • Potem uważnie porównaj oferty i dokładnie sprawdź warunki. Niektóre firmy mają bardzo korzystne warunki, ale też ukryte i dość wysokie opłaty dodatkowe. Doczytaj, a jeśli czegoś nie rozumiesz zadzwoń do konsultanta. Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń jak każda inna powinna mieć jasne zasady.
  • Dobrze oblicz kwotę, której potrzebujesz. Dla przykładu, firma Szybka Gotówka oferuje limit w wysokości 6000 zł i dość korzystny termin spłaty, bo aż 65 dni. Zastanów się czy potrzebujesz takiej kwoty. Oczywiście każde pieniądze da się wydać, nawet w jeden dzień.
  • Pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń możesz wziąć online, nie musisz fatygować się do żadnej placówki. Wchodzisz na stronę wybranej firmy pożyczkowej, np. na szybkagotówka.pl i klikasz zgodnie z instrukcją. Przygotuj sobie swój numer pesel i nr konta bankowego. Trzeba będzie jeszcze podać swoje dane adresowe, telefon kontaktowy  adres mailowy. W parę minut uzyskasz odpowiedź, a za kwadrans pożyczone pieniądze będą na koncie. Możesz to zrobić w pociągu lub autokarze, jadąc do miejsca, gdzie zamierzasz studiować czy po prostu żyć. Wysiadając u celu masz pewność, że pieniądze na start są na koncie.


    Data: 2017-09-28Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Old Timers Garage | Czarna na zakręcie | Sportera Fitness | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | ACT-Natural |