Informacje - Matka i dziecko

Krem dla twojego maluszka

Pupa maluszka potrafi być bardzo kapryśna. Skóra lubi oddychać a skazana jest na przebywanie cały czas w zamkniętej pieluszce i narażona na kontakt z moczem. Choćbyśmy się dwoili i troili czasem nie uda się uniknąć pieluszkowego odparzenia skóry u dziecka. Jak więc dbać o skórę pupy niemowlaka by go uniknąć i jak radzić sobie, kiedy już powstało?

Higiena na co dzień

Z pierwszym dzieckiem jest tak, że często jesteśmy bardziej wyczuleni i uważani do samego początku. Później czynności związane ze zmianą pieluszki stają się rutynowe, ponieważ wykonujemy je po kilka lub kilkanaście razy dziennie. Warto przy każdej zmianie pampersa chwilę przewietrzyć pupę malucha i dać mu po kąpieli czas na zabawę bez niej. Dzięki temu skóra oddycha i szybciej się regeneruje.

Zmianę pieluszki planujemy maksymalnie co 3 godziny lub po każdej kupie. Dobrym nawykiem jest zmiana przed każdym karmieniem tak by maluch nie był rozproszony przez jej zawartość w trakcie jedzenia. Do ukończenia 28 tygodnia zżycia maluszek będzie nawet do 12 razy na dobę brudził pieluszkę, później już na szczęście o połowę rzadziej. Gdy przewijamy dziecko pamiętajmy by:

  • Przy każdej zmianie przemywać pupę dziecka wacikiem nasączonym w czystej, ciepłej wodzie lub przeznaczonymi do tego nawilżanymi chusteczkami.
  • Pupę myjemy w kierunku do odbytu, szczególnie jeśli to dziewczynka. Unikamy w ten sposób rozniesienia bakterii na genitalia.
  • Przed założeniem pieluchy koniecznie trzeba zadbać by skóra była sucha po myciu i posmarowała dedykowanym kremem.
  • Zmiana pieluszki powinna odbywać się zgodnie z rytmem snu i czuwania dziecka.

Aby uniknąć komplikacji i ewentualnych odparzeni warto kupować odpowiednie pieluszki. Dobrze by były przewiewne. Nie muszą być to najdroższe produkty, gdyż każde dziecko jest inne i nie wszystkim one posłużą. Czasem dobrze jest przetestować kilka firm by znaleźć te najlepszą dla naszego malca. Nie nadużywajmy chusteczek nawilżanych. Często zawierają one substancje, które mogą drążnic skórę, a dodatkowe pocieranie jeszcze pogorszy sprawę. Krem kosmetyczny musi mieć jak najkrótszy skład, oraz by był to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania u niemowlęcia. Takim kremem jest właśnie Sudocrem do codziennej pielęgnacji. Zawiera witaminę E i prowitaminę B5 by chronić skórę maluszka. Zapewnia również dodatkową warstwę ochronną, gdyż skóra jest pierwszym bastionem przeciw wszelkim drobnoustrojom. Przed zastosowaniem kremu Sudocrem zapoznaj się z ulotką. Więcej o produkcie i o pielęgnacji niemowlęcia dowiesz się na stronie: http://www.sudocrempolska.pl/.

Pieluszkowe zapalenie skóry

Mimo tego, że dbasz wyjątkowo intensywnie o skórę malca, może pojawić się odparzenie lub pieluszkowe zapalenie skóry. Nie jest to zazwyczaj niczyją winą, trzeba jednak zadziałać szybko, gdyż nieleczone będzie sprawiało ból i dyskomfort maluszkowi. Jeśli skóra jest czerwona, gorąca, a dodatkowo pojawia się obrzęk oraz dziecko płacze przy dotyku to prawdopodobnie początek stanu zapalnego. Najczęściej pojawia się tam, gdzie pieluszka przylega do skóry. Ocieranie się tkaniny a także kontakt z drażniącymi składnikami moczu pogarszają sprawę. Często pojawia się w trakcie biegunki i kiedy pieluszka nie jest zmieniana dostatecznie często.

Jeśli pojawiają się odparzenia należy dodatkowo dbać o higienę. Pieluszka powinna być zmieniana jeszcze częściej, przy czym należy unikać pocierania obolałych miejsc. Również lepiej sprawdzi się tu czysta woda niż nawilżane chusteczki, gdyż detergenty i substancje zapachowe w nich zawarte działają niekorzystnie na skórę.

Konieczne jest zastosowanie kremu, który zawierał będzie składniki przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i łagodzące, a taki jest właśnie Sudocrem. Można go stosować tak często jak jest to konieczne, by uniknąć odparzeń oraz kiedy już się pojawią. Pupa powinna być wietrzona częściej tak by rany mogły się zagoić. Pozwól więc dziecku pobiegać nieco z gołą pupą, wyjdzie mu to na zdrowie.    Data: 2017-09-13Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Medycyna estetyczna | Kosą po patelni | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Hapi Hapi | Opycha.pl |