Informacje - Zdrowie

Soki dla Twojego malucha od Clippo

Młodzi rodzice często zastanawiają się, od kiedy mogą podawać swojemu maluchowi soki i napoje. Wystarczy, że będą pamiętać o kilku prostych zasadach i ich pociecha będzie mogła cieszyć się smakiem owocowych witamin, zawartych w sokach i napojach. Zdrowe przecierowe soki Clippuś oraz orzeźwiające napoje Clippo z Tygryskiem to smaczna propozycja stworzona specjalnie dla Twojego dziecka.

Dla najmłodszych

Pierwsze wątpliwości ogarniają rodziców, gdy ich pociecha kończy rok. Dzieci w wieku od roku do trzech lat mogą pić niegazowaną wodę mineralną oraz atestowane soki, przeznaczone specjalnie dla dzieci. Informacje na temat atestu, gwarantującego odpowiednią jakość, rodzice mogą znaleźć na etykiecie produktu. Sok powinien posiadać rekomendację Instytutu Żywnościi Żywienia lub Instytutu Matkii Dziecka. Warto upewnić się, czy sok jest niesłodzony,a także, czy nie zawiera niezdrowych barwników lub konserwantów, które mogą wywołać alergię. Dzieciom nie należy podawać napojów gazowanych. Dwutlenek węgla może podrażnić układ pokarmowy,a kwas fosforowy zaburzyć wchłanianie wapnia, niezbędnego budulca kości.

Dla przedszkolaków

Dla dzieci powyżej trzeciego roku życia wybór soków jest znacznie bogatszy. Dzieci mogą już pić soki owocowe i warzywne, najlepiej przecierowe, z dodatkiem marchewki, bogatej w witaminę A, odpowiedzialną za prawidłowe widzenie. Idealne dla milusińskich w tym wieku są przecierowe warzywno-owocowe napoje Clippuś, które zawierają bogatąw witaminy i mikroelementy marchewkę. Każdy maluch może wybrać swój ulubiony smak:z dodatkiem maliny, poziomki lub brzoskwini (wszystkie zawierają marchewkę i jabłko). Napoje Clippuś są nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Jedna szklanka napoju pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminy C i E oraz prowitaminę A. Witamina C to świetny sposób, aby wzmocnić odporność i uchronić Twoje dziecko przed infekcją. Witamina E jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój czerwonych krwinek, a witamina A dba o prawidłowy stan skóry i dobry wzrok. Clippuś jest więc idealnym uzupełnienie codziennej diety każdego malucha.

Czas do szkoły

Dla dzieci w wieku szkolnym soki i napoje powinny stać się stałym elementem diety, ponieważ stanowią atrakcyjną formę dostarczenia organizmowi składników odżywczych. Smaczne i zdrowe napoje Clippo z Tygryskiem, bez dodatku cukru, zawierają kompleks aż 7 witamin: B12, B6, B5, C, B1, H i PP. Jedna szklanka napoju pokrywa 30% dziennego zapotrzebowania organizmuna 7 wymienionych witamin. Clippo z Tygryskiem występująw dwóch smakach: z czerwonych owoców (czerwona porzeczka, aronia i jabłko) oraz z żółtych (jabłko, winogrono, brzoskwinia i pomarańcz). Napoje są dostępne w poręcznym opakowaniu 0,2L - idealnym do szkoły, a także litrowym kartonie z wygodną nakrętką, który Twój maluch może zabrać np. na wycieczkę.

Dossier produktów

Clippo z Tygryskiem napój z czerwonych owoców z dodatkiem 7 witamin
Napój orzeźwiający z sokiem jabłkowym, z czerwonej porzeczki i aronii, wzbogacony 7 witaminami: B1, B6, B12, B5, C, H i PP. Zawartość soku owocowego: co najmniej 30%. Słodzony sapartanem i acesulfame K; 100 ml napoju pokrywa 15% dziennego zalecanego spożycia w wyżej wymienione witaminy. Napój sprzedawany w kartonie typu super-slimo pojemności 1l oraz kartonikach 0,2l. *
Wartość energetyczna w 100 ml: 64 kJ/15 kcal
Cena: 1 l - 2,50 PLN, 0,2 l - 0,99 PLN

Clippo z Tygryskiem napój z żółtych owoców z dodatkiem 7 witamin
Napój orzeźwiający z sokiem pomarańczowym, jabłkowym, winogronowym i przecierem brzoskwiniowym, wzbogacony 7 witaminami: B1, B6, B12, B5, C, H i PP. Zawartość soku owocowego: co najmniej 30%. Słodzony sapartanem i acesulfame K; 100 ml napoju pokrywa 15% dziennego zalecanego spożycia w wyżej wymienione witaminy. Napój sprzedawany w kartonie typu super-slim o pojemności 1 l oraz kartonikach 0,2l. *
Wartość energetyczna w 100 ml: 58 kJ/14 kcal
Cena: 1 l - 2,50 PLN, 0,2 l - 0,99 PLN
* Zawiera fenyloalaninę, nie może być spożywany przez osoby chore na fenyloketonurie.

Clippuś marchwiowo-jabłkowo-bananowy
Napój przecierowy owocowo-warzywny, wyprodukowany z zagęszczonego przecieru marchewkowego, bananowego oraz zagęszczonego soku jabłkowego, wzbogacony witaminami E i C. Zawiera prowitaminę A. 100 ml napoju pokrywa 15% dziennego zalecanego spożycia na wyżej wymienione witaminy. Słodzony, bez konserwantów, pasteryzowany. Zawartość owoców 35%. Napoje są sprzedawane w szklanych butelkach o pojemności 330ml oraz 750ml.
Wartość energetyczna w 100 ml: 201 kJ/47 kcal
Cena: 0,33 l - 1,20 PLN, 0,75 l - 2,70 PLN

Clippuś marchwiowo-jabłkowo-malinowy
Napój przecierowy owocowo-warzywny, wyprodukowany z zagęszczonego przecieru marchewkowego, bananowego oraz zagęszczonego soku malinowego, wzbogacony witaminami E i C. Zawiera prowitaminę A. 100 ml napoju pokrywa 15% dziennego zalecanego spożycia na wyżej wymienione witaminy. Słodzony, bez konserwantów, pasteryzowany. Zawartość owoców 35%. Napoje są sprzedawane w szklanych butelkach o pojemności 330ml oraz 750ml.
Wartość energetyczna w 100 ml: 203 kJ / 48 kcal
Cena: 0,33 l - 1,20 PLN, 0,75 l - 2,70 PLN

Clippuś marchwiowo-jabłkowo-poziomkowy
Napój przecierowy owocowo-warzywny, wyprodukowany z zagęszczonego przecieru marchewkowego, bananowego oraz zagęszczonego soku poziomkowego, wzbogacony witaminami E i C. Zawiera prowitaminę A. 100 ml napoju pokrywa 15% dziennego zalecanego spożycia na wyżej wymienione witaminy. Słodzony, bez konserwantów, pasteryzowany. Zawartość owoców 35%. Napoje są sprzedawane w szklanych butelkach o pojemności 330ml oraz 750ml.
Wartość energetyczna w 100 ml: 198 kJ / 47 kcal
Cena: 0,33 l - 1,20 PLN, 0,75 l - 2,70 PLN

Clippuś marchwiowo-jabłkowo-brzoskwiniowy
Napój przecierowy owocowo-warzywny, wyprodukowany z zagęszczonego przecieru marchewkowego, bananowego oraz zagęszczonego soku brzoskwiniowego, wzbogacony witaminami E i C. Zawiera prowitaminę A. 100 ml napoju pokrywa 15% dziennego zalecanego spożycia na wyżej wymienione witaminy. Słodzony, bez konserwantów, pasteryzowany. Zawartość owoców 35%. Napoje są sprzedawane w szklanych butelkach o pojemności 330ml oraz 750ml.
Wartość energetyczna w 100 ml: 194 kJ / 46 kcal
Cena: 0,33 l - 1,27 PLN, 0,75 l - 2,80 PLN

Aronia S.A. z Łęczycy – producent soków, nektarów i napojów owocowych i warzywnych, nie zawierających konserwantów, produkowanych z surowców naturalnych w systemie HACCP, w oparciu o najwyższe standardy obowiązujące w Unii Europejskiej. Produkty Aroni S.A. posiadają pozytywne opinie: Instytutu Żywności i Żywienia, Państwowego Zakładu Higieny oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Firma jest członkiem Krajowej Unii Producentów Soków i Napojów Bezalkoholowych, która przy współudziale z europejską organizacją SGF, wprowadziła Dobrowolny System Kontroli (DSK).

    Data: 2005-03-21
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Podkreśl swoją figurę elegancką sukienką
Każda kobieta chce wyglądać pięknie na co dzień. Nasze stylizacje są jednak powtarzalne i często przestają zachwycać. Dlatego warto od czasu do czasu spróbować w modzie czegoś absolutnie odmiennego od tego, do czego się przyzwyczaiłyśmy. Najczęściej największe zmiany zauważamy zakładając dopasowane sukienki. Niewiele kobiet jednak ma odwagę na taką zmianę i podkreślenie swoich kształtów. Warto zmienić to w tym sezonie! więcej »
Aktywne spędzenie czasu z dziećmi
Lato to pora roku, kiedy więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, niż w domu. Dlatego warto wyposażyć się w rzeczy, dzięki którym spacery czy zabawy na ogrodzie staną się jeszcze większą przyjemnością dla naszych maluchów. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup rowerka, piaskownicy czy huśtawki dla dzieciaków to najwyższa pora, aby to zrobić. więcej »
Kabina bez brodzika – tak czy nie?
W ostatnim czasie daje się zauważyć wyraźny wzrost popularności kabin bez brodzika. Coraz więcej osób rezygnuje z niego, a trend ten idealnie pasuje do nowoczesnych łazienek, często urządzanych w stylu minimalistycznym. Zobaczmy jakie są wady i zalety takiego rozwiązania. więcej »

Polecamy produkty