Informacje - Porady

Sprawdź, jak działa nowy Huawei P10 Lite z nakładką EMUI

Huawei P10 Lite to jeden z dwóch modeli tego producenta wypuszczonych na rynek w 2017 roku. Zalicza się on do urządzeń średniej klasy cenowej, a wśród wielu jego zalet można wymienić dobrej jakości ekran i długo trzymającą baterię oraz dodatek nakładki EMUI w najnowszej wersji 5.1.

Zalety modelu Huawei P10 Lite

Każdy pojawiający się na rynku nowy model smartfona ma swoje plusy i minusy, wynikające zarówno z poziomu dostosowania się do oczekiwań użytkowników, jak i z wprowadzanych zmian. P10 Lite ma długą listę zalet, dlatego można uznać, że jest to model, który sprosta gustom wielu.

Wśród atutów wymienia się przede wszystkim wysoką jakość wykonania, doskonały ekran, nowoczesny system Android 7.0 i EMUI w najnowszej wersji 5.1, kartę Dual SIM, dobrej jakości zdjęcia i żywotną baterię. Za satysfakcjonujące można uznać wydajność i wielkość pamięci oraz zarządzanie telefonem za pomocą Menadżera. Ciekawym i z pewnością innowacyjnym rozwiązaniem jest aktywowana w opcjach telefonu ochrona wzroku.

Ekran i bateria na piątkę

P10 Lite to model ze średniej półki, z dobrej jakości ekranem o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Uwagę zwraca jest jego wykonanie w technologii LTPS IPS. Atrakcyjny wyświetlacz urządzenia, o szerokim zakresie regulacji jasności pozwala na dostosowanie jej do własnych upodobań. Nie można mu odmówić intensywności i czystości prezentowanych kolorów.

Wspomniana funkcja ochrony wzroku polega na filtrowaniu światła niebieskiego lub czerwonego, w zależności od ustawienia suwaka. W opcjach dostępne są trzy ustawienia oraz możliwość swobodnej regulacji temperatury barw. Tak wiele możliwości stwarza okazję do zaprogramowania indywidualnego trybu wyświetlania obrazu na ekranie.

Pozytywnie oceniana bateria ma pojemność 3000 mAh, która pozwala na przykład na ponad 9 godzin strumieniowania danych w rozdzielczości FHD, przy stale aktywnym transferze danych i włączonym wyświetlaczu. W stanie czuwania, przy niewielkim wykorzystaniu, wytrzymuje ona ponad dwa dni. Warto dodać, że Huawei P10 Lite ma zaledwie 7,2 mm grubości, a więc trudno w nim zmieścić większą baterię. Atutem jest również szybkie ładowanie, pozwalające uzupełnić baterię w niewiele ponad godzinę.

System z nakładką EMUI

Systemem, który zarządza smart fonem jest Android 7.0 uzupełniony o najnowsza nakładkę EMUI 5.1, identyczną jak w jego poprzedniku – P10. Użytkownicy otrzymali do wyboru dwie możliwości – tradycyjną wersję z podziałam na pulpity, uzupełnioną o listę aplikacji oraz nowy widok. Zastosowana nakładka zawiera modyfikację, dzięki której jest bardziej przejrzysta i wygodniejsza w użytkowaniu. Jako dodatkowe funkcje producent dodał też możliwość wprowadzania gestów uruchamiających aplikacje, zrzuty ekranu oraz skaner linii papilarnych. Z kolei praktyczny Menadżer telefonu pozwala na szybkie porządkowanie aplikacji oraz skanowanie w poszukiwaniu wirusów.

Poza tym P10 Lite został wyposażony w dual SIM, główny aparat 12 Mpx, przedni aparat 8 Mpx, ośmiordzeniowy procesor Kirin 658 4 × 2,1GHz + 4 x 1,7GHz, z układem graficznym Mali-T830MP2. Procesor wspomaga 3GB RAM oraz 32GB ROM.

     Data: 2017-06-21
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Kazimierz Dolny - Festiwal Dwa Brzegi
Kazimierz Dolny, od lat uchodzący za mekkę malarzy i jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, chętnie odwiedzają polscy i zagraniczni turyści. Jest jednak taki letni tydzień w roku, podczas którego malownicze miasteczko zmienia się w stolicę Wielkiego Kina. Dzieje się tak za sprawą odbywającego się tutaj od 11 lat Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi”. Na artystyczno-kulturalną imprezę przyjeżdżają osobowości znane z kinowych i telewizyjnych ekranów. W zbudowanym specjalnie na tę okazję miasteczku festiwalowym prezentowane są polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. więcej »
Medycyna estetyczna i jej zalety
Na pograniczu kosmetyki i chirurgii plastycznej znajduje się medycyna estetyczna. Zabiegi z jej zakresu dają szybsze i bardziej widoczne efekty niż zwykłe zabiegi kosmetyczne. Dodatkowo są w stanie poradzić sobie z różnymi zaawansowanymi problemami, jak np. tkanka tłuszczowa zgromadzona w miejscach, z których nie można jej usunąć dietami i ćwiczeniami, głębokie zmarszczki czy rozstępy. Warto również wiedzieć, że zabiegi z medycyny estetycznej nie są tak poważne jak operacje chirurgiczne, a często dają porównywalne efekty. Trudno się zatem dziwić temu, że od wielu lat medycyna estetyczna cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. więcej »
Herbata Loyd – na zdrowie!
Herbata towarzyszy nam każdego dnia od wielu pokoleń. Dla wielu z nas stanowi ona pierwszy napój, który wypijamy zaraz po przebudzeniu oraz ostatni przed pójściem spać. Pijemy herbatę w dni mroźne i trochę cieplejsze, na spotkaniach rodzinnych i podczas samotnej lektury książki. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie właściwości zdrowotne mogą skrywać się w tym aromatycznym napoju? więcej »

Polecamy produkty