Informacje - Zdrowie

W jakich przypadkach warto udać się na konsultacje psychologiczne?

Na porady psychologiczne warto udać się w przypadku myśli samobójczych, braku sensu życia, problemów ze snem, przewlekłego stresu oraz nadużywania alkoholu lub narkotyków. Na konsultacje psychologiczne z dzieckiem należy udać się, gdy podopieczny ma nerwice lub jest nieakceptowany w szkole. Do psychoterapeuty natomiast warto udać się w przypadku potrzeby odzyskania równowagi psychicznej.

Objawy do skonsultowania z psychologiem

Objawem, który zawsze warto skonsultować z psychologiem, są myśli samobójcze. Jeśli osoba zaczyna tracić potrzebę życia, jest to objaw głębszego problemu, którym niezwłocznie powinien się zająć psycholog, terapeuta lub psychiatra. Z pomocy warto też skorzystać w przypadku poczucia beznadziei i bezsensu. Jeśli nie ma się żadnych oczekiwań od życia, które wydaje się nie mieć sensu jest to znak, że osoba może potrzebować wsparcia psychologicznego. Nie można też bagatelizować kłopotów ze snem, które wpływają na całą resztę życia. Jeśli osoba regularnie budzi się np. o 4 nad ranem, może to świadczyć o nieświadomych problemach, które warto przeanalizować na konsultacjach. Gabinet psychologiczny jest również miejscem dla ludzi wycofanych z życia, którzy mają trudności z podejmowaniem działań społecznych. Cała energia życiowa człowieka jest uwięziona poprzez nieuświadomione konflikty, które warto skonsultować z psychologiem. W związku z szybkim trybem życia (szczególnie w dużych miastach) ludzie coraz częściej cierpią na przewlekły stres oraz nerwice. Często te stany utrudniają normalne funkcjonowanie oraz notorycznie wyprowadzają z równowagi. Również nadużywanie substancji psychoaktywnych jest istotnym problemem, którego nie można bagatelizować. Psycholog po kilku sesjach skieruje pacjenta do psychoterapeuty, który zajmie się nim kompleksowo.

Kiedy udać się z dzieckiem do psychologa?

Często pójście z dzieckiem do psychologa może burzyć obraz idealnego rodzica, więc może to być trudna decyzja. Natomiast chęć pomocy dziecku jest najlepszym przykładem rodzicielskiej troski. Najczęstszym powodem są zaburzenia nerwicowe skutkujące tikami, jąkaniem czy moczeniem się w nocy. Do psychologa należy się udać również w przypadku problemów z rówieśnikami. Zdarza się, że dziecko jest bite lub poniżane w szkole, przez co jest stale smutne i nie chce chodzić do szkoły. Terapeuta może pracować z dzieckiem nad radzeniem sobie z trudnymi emocjami, a niekiedy konieczna jest zmiana otoczenia. W pracy z dziećmi zdarza się często, że również konieczna jest praca psychologiczna z rodzicem. Małe dzieci bardzo łatwo wzorują się na dorosłych i często przejmują po nich niechciane schematy.

Kiedy udać się do psychoterapeuty?

Psychoterapia skupia się na przywróceniu równowagi psychicznej i lepszym poznaniu siebie. Głównym celem terapeuty jest przepracowanie problemów, które narosły w przeszłości, zmiana błędnych schematów myślenia, co skutkuje poprawą własnej samooceny. Na psychoterapię warto się udać w przypadku:

  • długotrwałych problemów w konkretnym aspekcie życia, np. osoba ma stale problem z budowaniem relacji lub ciągle czuje się samotna i niezrozumiana,
  • wspomnień powodujących cierpienie, które rzutują na teraźniejszość oraz próby zrozumienia przeszłych wydarzeń,
  • problemów zdrowotnych, na które nie znaleziono diagnozy lekarskiej,
  • silnej potrzeby zmiany swojego życia.


    Data: 2017-06-20Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Personalizowana mata wejściowa – wyraź swój indywidualizm
Prawdziwą sztuką w biznesie jest umiejętność odróżnienia się w morzu konkurencji. Przeciętność to za mało, by przyciągnąć klientów i osiągnąć sukces. Dziś należy dobrze zastanowić się, w jaki sposób podkreślić wyjątkowość swojej działalności, a to z kolei wcale nie okazuje się być trudne do osiągnięcia. Uwagę klienta można przykuć już przy wejściu do budynku firmy, a dobre pierwsze wrażenie bardzo zapada w pamięć i wpływa na pozytywne postrzeganie firmy. Jednym ze sposobów na jego osiągnięcie jest mata wejściowa – można witać odwiedzających siedzibę przedsiębiorstwa wycieraczką spersonalizowaną z logo. Pochłanianie zabrudzeń i elegancki gadżet marketingowy w jednym to niebanalne połączenie. więcej »
Cichy oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem
Smog stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie, które pozwoli się przed nim obronić. Dobry oczyszczacz powietrza jest w stanie wyeliminować niemal wszystkie zanieczyszczenia, nie wpływając negatywnie na komfort domowników i nie wydając przy tym uciążliwych dźwięków. więcej »
Ekologiczna wyprawka dla dziecka – co wybrać?
Bycie eko stało się dla wielu osób nie tylko podążaniem za nowoczesnymi trendami, ale sposobem na życie. Zasady życia w zgodzie z naturą starają się wdrażać w każdej dziedzinia. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: DueCappucci | ACT-Natural | Old Timers Garage | Kolorowa Ryba | Opycha.pl |