Informacje - Dom i ogród

Pompy ogrodowe - mniejsze wydatki na wodę!

Jedyne 96 litrów wody - taką ilość zużywa przeciętny Polak w ciągu doby. Celowo piszemy “jedynie”, ponieważ inne nacje potrzebują znacznie więcej wody w ciągu dnia - szacuje się, że Niemcy zużywają aż 123 litry wody, a rekordziści, Amerykanie, aż 300 litrów wody w ciągu doby! Jednak nawet te wartości sprawiają, że rachunki za wodę i ścieki potrafią być sporym obciążeniem dla domowego budżetu.

Dlaczego woda jest tak droga?

Przyzwyczajeni do nieustannych podwyżek cen często nie zauważamy, że drożeją tak podstawowe artykuły jak choćby woda. Tymczasem, przy zapotrzebowaniu na wodę w przeciętnym gospodarstwie domowym jakiekolwiek podwyżki przełożą się na naprawdę spore wydatki. Co zrobić, by rachunki za wodę były nieco niższe niż do tej pory?

I choć cena metra sześciennego w Łodzi i okolicach plasuje się gdzieś w okolicach polskiej średniej, to trzeba przyznać, że regularne podwyżki mają raczej negatywny wpływ na budżet w wielu domach. Raczej trudno jednak zrezygnować z używania określonych ilości wody - nawet stosując wszelkiego rodzaju zasady pozwalające na oszczędzanie wody często nie jesteśmy w stanie zmniejszyć zapotrzebowania, a w konsekwencji, wydatków na wodę.

Pompy ogrodowe - remedium na wysokie koszty


Recykling wszelkiego rodzaju materiałów to w dzisiejszych czasach bardzo nośny temat. Skoro możemy odzyskiwać różnego rodzaju surowce wtórne, to dlaczego nie spróbować odzyskiwania...wody? Jeżeli tylko posiadasz dom z ogrodem, jest to jak najbardziej możliwe!

I wcale nie jest to żart z okazji zbliżającego się 1 kwietnia. Montaż specjalnej pompy ogrodowej pozwoli Ci dosyć istotnie obniżyć rachunki za wodę w swoim gospodarstwie domowym. To rozwiązanie, które nie kosztuje zbyt wiele (wedle strony producenta, https://www.kaercher.com/pl/home-garden/pompy.html) rozpiętość cen wynosi od 400 do 1539 PLN), a jednocześnie potrafi przynieść naprawdę istotne oszczędności w domowym budżecie.

Jak działają pompy ogrodowe? Zasada jest bardzo prosta, bowiem  takie urządzenia pozwolą na efektywne wykorzystanie wody, która zalega gdzieś w ogrodzie, czy to w formie deszczówki, wody w oczku wodnym czy też w studni. Pompa ogrodowa przetransportuje zmagazynowaną  w ten sposób wodę do innych układów w domu - dzięki niej, nie tylko podlejesz rośliny w ogrodzie, ale także umyjesz samochód czy zrobisz pranie. Taka operacja jest korzystna nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla środowiska - nie marnujesz bowiem cennej wody!

A co z jakością wody pozyskanej w ten sposób? Warto pamiętać, że pompy ogrodowe wyposażone są w dosyć rozbudowane systemy oczyszczania wody. Urządzenia posiadają filtr wstępny, który pozwala na eliminację większych zanieczyszczeń ze struktury wody. Dzięki temu nie ma ryzyka, że woda używana do prania będzie jakoś znacznie zanieczyszczona.  

Jak wybierać pompy ogrodowe?

Ważnym parametrem każdej pompy ogrodowej jest jej wydajność, czyli ilość litrów wody, jakie dane urządzenie jest w stanie przepompować w ciągu godziny. Najmocniejsze pompy ogrodowe tłoczą nawet do 6000 litrów w ciągu 60 minut, co spokojnie wystarczy na zaspokojenie potrzeb nawet w bardzo dużym domu.

Pompy ogrodowe to urządzenia, które nie powinny absorbować domowników swoim działaniem. Oprócz tego, że taki dodatek powinien pracować maksymalnie cicho, to dla komfortu osób przebywających w domu istotna jest automatyka pewnych procesów. Przykładowo, pompa powinna być tak skonfigurowana, że sama się załącza w przypadku wystąpienia zapotrzebowania na wodę w układzie. Z kolei w przypadku, gdy zapotrzebowanie na wodę się skończy, urządzenie samodzielnie dezaktywuje się.

Dodatkowo, warto zainwestować w pompę, która wyposażona jest w układ pozwalający na automatyczne wyłączenie zasilania w sytuacji, gdyby urządzenie nagle zaczęła pracować na sucho. Taki dodatek ochroni układy sterujące pompy ogrodowej przed kosztownymi uszkodzeniami!

Wysokiej klasy pompy ogrodowe są również wyposażone w rozbudowane układy diagnostyki, które pozwalają na automatyczne wykrywanie błędów w ich działaniu. Jeżeli występują jakiekolwiek komplikacje w pracy urządzenia, to specjalne kontrolki automatycznie wskażą użytkownikowi w którym miejscu układu pojawiły się problemy. Znacznie ułatwia to zgłoszenie problemu do serwisu lub nawet usunięcie usterki we własnym zakresie, jeżeli występuje ona po stronie samego układu.  

Czy warto inwestować w pompy ogrodowe? Odpowiedź jest prosta - im wyższe zapotrzebowanie na wodę w gospodarstwie domowym, tym szybciej taka inwestycja się zwróci. To rozwiązanie, które jest nie tylko przyjazne dla portfela, ale także pozwala chronić środowisko naturalne przed utratą kolejnych cennych zasobów.      Data: 2017-04-05Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Rola najbliższego otoczenia w rozwoju dziecka
Najbliższe otoczenie ma ogromny wpływ na uczenie się i rozwój dzieci. Dobrze zaprojektowane przestrzenie pozwalają dzieciom odkrywać świat, dają poczucie kontroli i pewność siebie w kontaktach z innymi. Dlatego to, jak urządzona jest sypialnia naszych dzieci, jest dla nich niezwykle ważne. Na co zwracać uwagę przy aranżowaniu dziecięcego pokoju? Podpowiadamy. więcej »
Procedura ubiegania się o pożyczkę online
Wniosek o pożyczkę online składa się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Pierwszy krok to wybór kwoty i terminu spłaty oraz wysokości raty. Następnie należy wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający dane i poczekać na decyzję pożyczkodawcy. więcej »
Tipsy – rodzaje i zastosowanie
Naturalne paznokcie prezentują się niezwykle okazale, jeśli dbamy o nie regularnie, ale czasami żyjemy w zbyt szybkim tempie, aby mieć na to czas. Dla zabieganych i niecierpliwych idealnym rozwiązaniem są tipsy. Spośród wielu ich rodzajów każda z nas znajdzie coś dla siebie – oto zestawienie sztucznych paznokci. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Życie jak bajka | Kolorowa Ryba | Okiem Blondynki | Kosą po patelni | Old Timers Garage |