Informacje - Dom i ogród

Ławy – jak wybrać odpowiedni model?

Niezbędnym wyposażeniem każdego salonu jest ława. To wokół niej zbierają się domownicy, by wspólnie pogawędzić, obejrzeć ulubiony serial czy po prostu spędzić razem czas. Wybór odpowiedniej ławy jest bardzo istotny i zależy od planowanego przeznaczenia.

Od wyboru do koloru – designerskie szaleństwo

Dawno minęły czasy, kiedy wszystkie ławy wyglądały identycznie – cztery nogi i blat. Obecnie mnogość kolorów, kształtów i innowacyjnych pomysłów potrafi wręcz przytłoczyć kupującego. Dostępne są ławy na jednej nodze, na wielu, bądź „kostki”, bardzo pasujące do nowoczesnych wnętrz. Zwiększoną mobilność przy pewnych modelach zapewniają doczepione kółka. Niezwykle pomysłowym rozwiązaniem są blaty przesuwane, dzięki którym powierzchnia użytkowa mebla znacznie się zwiększa, ponieważ mamy dostęp także do dolnej płyty ławy. Również jeśli chodzi o materiały, wybór jest ogromny, a kolorystyka mebla zależy niemal wyłącznie od życzenia Klienta.

Dobór odpowiedniego materiału

Piękny wygląd to nie wszystko. Ława powinna być wykonana z solidnych materiałów, tak byśmy nie musieli kupować nowej już po roku użytkowania. Ławy z elementami szklanymi prezentują się niezwykle efektownie, jednak wiele osób ma obawy co do ich wytrzymałości. Nowoczesne technologie i stosowanie w meblach szkła hartowanego, do 7 razy bardziej wytrzymałego od zwykłego szkła, znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania tego typu ławy. Popularnym tworzywem stosowanym do wyrobu ław jest płyta laminowana. Dodatkowe zabezpieczenie obrzeżem ABS – kopolimerem przemysłowym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, zwiększa wytrzymałość ławy. Entuzjaści ekologii z pewnością docenią umeblowanie wykonane z polskich materiałów, np. z litego drewna. Tego typu, dobrej jakości ławy znajdziemy na stronie www.kupmeble.pl.

Rodzaje ław, czyli jaki model ławy sprawdzi się w moim salonie?

W mieszkaniach o niewielkim metrażu najlepiej sprawdzą się ławostoły. Są to meble uniwersalne dzięki możliwości zastosowania ich zarówno w charakterze ławy, jak i – po rozłożeniu – stołu. W wielu modelach istnieje też możliwość powiększenia i podniesienia blatu, tak że niewielkich rozmiarów ławę można szybko przekształcić w duży stół, przy którym zmieści się liczna rodzina. Jedni preferują ławy niskie, używane głównie jako stoliczek do odłożenia filiżanki, podczas gdy inni wybiorą raczej modele wysokie, by można było wygodnie spożywać przy nich posiłki. Bogactwo modeli sprawia, że tylko od nas zależy, czy do podwieczorku będziemy siadać przy klasycznej ławie, funkcjonalnym ławostole, a może niewielkim stoliku.    Data: 2017-04-04Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: DueCappucci | Życie jak bajka | Sportera Fitness | ACT-Natural | Kolorowa Ryba |