Informacje - Dom i ogród

Ławy – jak wybrać odpowiedni model?

Niezbędnym wyposażeniem każdego salonu jest ława. To wokół niej zbierają się domownicy, by wspólnie pogawędzić, obejrzeć ulubiony serial czy po prostu spędzić razem czas. Wybór odpowiedniej ławy jest bardzo istotny i zależy od planowanego przeznaczenia.

Od wyboru do koloru – designerskie szaleństwo

Dawno minęły czasy, kiedy wszystkie ławy wyglądały identycznie – cztery nogi i blat. Obecnie mnogość kolorów, kształtów i innowacyjnych pomysłów potrafi wręcz przytłoczyć kupującego. Dostępne są ławy na jednej nodze, na wielu, bądź „kostki”, bardzo pasujące do nowoczesnych wnętrz. Zwiększoną mobilność przy pewnych modelach zapewniają doczepione kółka. Niezwykle pomysłowym rozwiązaniem są blaty przesuwane, dzięki którym powierzchnia użytkowa mebla znacznie się zwiększa, ponieważ mamy dostęp także do dolnej płyty ławy. Również jeśli chodzi o materiały, wybór jest ogromny, a kolorystyka mebla zależy niemal wyłącznie od życzenia Klienta.

Dobór odpowiedniego materiału

Piękny wygląd to nie wszystko. Ława powinna być wykonana z solidnych materiałów, tak byśmy nie musieli kupować nowej już po roku użytkowania. Ławy z elementami szklanymi prezentują się niezwykle efektownie, jednak wiele osób ma obawy co do ich wytrzymałości. Nowoczesne technologie i stosowanie w meblach szkła hartowanego, do 7 razy bardziej wytrzymałego od zwykłego szkła, znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania tego typu ławy. Popularnym tworzywem stosowanym do wyrobu ław jest płyta laminowana. Dodatkowe zabezpieczenie obrzeżem ABS – kopolimerem przemysłowym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, zwiększa wytrzymałość ławy. Entuzjaści ekologii z pewnością docenią umeblowanie wykonane z polskich materiałów, np. z litego drewna. Tego typu, dobrej jakości ławy znajdziemy na stronie www.kupmeble.pl.

Rodzaje ław, czyli jaki model ławy sprawdzi się w moim salonie?

W mieszkaniach o niewielkim metrażu najlepiej sprawdzą się ławostoły. Są to meble uniwersalne dzięki możliwości zastosowania ich zarówno w charakterze ławy, jak i – po rozłożeniu – stołu. W wielu modelach istnieje też możliwość powiększenia i podniesienia blatu, tak że niewielkich rozmiarów ławę można szybko przekształcić w duży stół, przy którym zmieści się liczna rodzina. Jedni preferują ławy niskie, używane głównie jako stoliczek do odłożenia filiżanki, podczas gdy inni wybiorą raczej modele wysokie, by można było wygodnie spożywać przy nich posiłki. Bogactwo modeli sprawia, że tylko od nas zależy, czy do podwieczorku będziemy siadać przy klasycznej ławie, funkcjonalnym ławostole, a może niewielkim stoliku.    Data: 2017-04-04Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

5 ciekawych sposobów na oświetlenie domu
W dzisiejszych czasach oświetlenie domu nie sprowadza się jedynie do jednego żyrandola na środku pokoju. Oświetlenie stało się gustownym elementem dekoracyjnym. Dziś mamy szeroki wybór spośród różnych form oświetlenia, podpowiemy jakie jest najbardziej praktyczne i wygląda najbardziej efektownie. więcej »
Czy można powstrzymać łysienie?
Łysienie jest procesem, który większości osób wydaje się rzeczą, której zatrzymać nie można. Problemy z utratą włosów dotykają zarówno mężczyzn jak i kobiety. Dotyczą one osób w różnym wieku i mają wiele przyczyn. Ale czy łysienie można zatrzymać? więcej »
Czym zajmuje się podolog?
Osoby, które zmagają się z problemami zdrowotnymi dotyczącymi stóp, wybierają się zazwyczaj do dermatologa, jednak warto wiedzieć o tym, iż specjalistą w tej dziedzinie jest podolog. Kiedy jednak należy wybrać się do podologa i czym konkretnie zajmuje się ten specjalista? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: MiniMili.pl | Życie jak bajka | Hapi Hapi | Hell Office | Old Timers Garage |