Informacje - Porady

Wycieczka do USA? Sprawdź, jaką polisę wybrać!

Kto z nas nie marzy o wielkiej podróży po Stanach Zjednoczonych? Odwiedziny w najpotężniejszym kraju świata wymagają ogromnych przygotowań. Przede wszystkim dlatego, że, co oczywiste, odwiedziny te związane są z koniecznością przemieszczenia się na zupełnie inny, oddalony kontynent, na którym panują zauważalnie inne zasady, obyczaje, przepisy prawne. Konieczne jest także kupno wizy, biletów samolotowych. Równie ważny jest zakup ubezpieczenia turystycznego.

Opieka zdrowotna w USA jest bardzo kosztowna i funkcjonuje w zupełnie inny sposób niż polska służba zdrowia. Na co warto zwrócić uwagę, poszukując polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych?

Polisa ubezpieczeniowa – wyjazd do USA

Przede wszystkim podkreślenia wymaga fakt, że w Stanach Zjednoczonych nie mamy możliwości skorzystania z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. O ile więc podróżując po Unii Europejskiej możemy mieć pewność, jeżeli jesteśmy posiadaczami EKUZ, że NFZ pokryje koszty leczenia za granicą, o tyle w razie wypadu do Stanów Zjednoczonych trzeba zadbać o inną formę zabezpieczenia na wypadek nagłej choroby czy konieczności skorzystania z usług medycznych.

Bywa tak, że za rutynowy zabieg w USA zapłacić trzeba kwotę wynoszącą na przykład około 30000 dolarów. Jeden dzień spędzony w szpitalu może uszczuplić nasz budżet nawet o 40000 złotych. Kupno polisy ubezpieczeniowej jest więc jak najbardziej opłacalne.

Zanim wykupimy ubezpieczenie USA warto zrobić rozeznanie. Pomocne mogą okazać się portale internetowe, których w sieci nie brakuje. Większość z nich prowadzi łatwe w obsłudze porównywarki ubezpieczeń, na przykład https:/wakacyjnapolisa.pl i dzięki nim bez trudno można zestawić propozycje różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Warto wspomnieć, że nie tylko ubezpieczenie usa na wakacyjnapolisa.pl można znaleźć. Wyszukiwarki internetowe udostępniają bowiem informacje o polisach różnego typu.

Na czym polega korzystanie z internetowych kalkulatorów ubezpieczeń?

Wpisujemy podstawowe dane dotyczące naszej podróży, na przykład jej termin, cel, czas trwania, liczbę osób podróżujących. Wskazujemy podstawowe dane na swój temat i po chwili możemy zapoznać się z przejrzystym i wyczerpującym zestawieniem kilku ofert. Mamy możliwość także dobierania dodatkowych opcji, które przez wzgląd na indywidualną sytuację czy konkretne preferencje, mogą okazać się bardzo przydatne. Poszukiwanie ofert za pośrednictwem Internetu to znacząca oszczędność czasu.

Ważne jest to, by zwracać uwagę na limity na leczenie ambulatoryjne, bowiem niektóre firmy ubezpieczeniowe takowe przewidują. Chodzi o to, że jeśli koszt leczenia będzie wyższy niż przewidywany limit, obowiązek pokrycia różnicy spadnie na nas. Wypada wspomnieć, że pod pojęciem leczenie ambulatoryjne rozumieć należy po prostu leczenie, zabiegi, badania różnego typu, pobyt w szpitalu, konsultacje medyczne, szczepienia czy wizyty domowe.

Zakres ubezpieczenia do USA

Polisa ubezpieczeniowa nabyta przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych powinna uwzględniać ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie NNW, assistance oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Pamiętajmy o tym, by w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego suma ubezpieczenia była jak najwyższa. O dodatkowej zwyżce w ramach tej polisy powinny na poważnie pomyśleć osoby, które cierpią na chorobę przewlekłą. NNW okazuje się bardzo pomocne i przydatne, gdy za granicą przytrafi się nam nieszczęśliwy wypadek. Często w jego wyniku musimy na pewien czas zrezygnować z pracy, poddać się rehabilitacji.

Z kolei wykupując assistance, warto kierować się zasadą, że jego suma nie powinna być niższa niż ta, którą przewidziano w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia. Assistance uwzględnia między innymi wsparcie tłumacza, pomoc prawnika, pomocną infolinię czy opiekę nad dzieckiem. Wreszcie, jeżeli to my wyrządzimy krzywdę komuś, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jego ewentualne finansowe roszczenia zostaną pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe na podstawie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym.    Data: 2017-03-01Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Old Timers Garage | Sportera Fitness | DueCappucci | Kosą po patelni | MiniMili.pl |