Informacje - Porady

Odwiedź egzotyczną Tajlandię

Każdy powinien choćby raz w życiu pojechać na „wycieczkę życia”, którą wspominać będzie przez lata. Oferty biur podróży kuszą wyjazdami do rozmaitych egzotycznych lokacji, często jednak są to propozycje ponad możliwości finansowe turysty. A może by tak zorganizować sobie w prosty sposób wycieczkę do Tajlandii? Będzie to kosztować mniej niż w przypadku wyprawy z biurem, a ponadto otrzymasz całkowicie wolną rękę na miejscu. Od czego zacząć?

Jak dostać się na lotnisko w Bangkoku?

Oczywiście najszybszy sposób na trafienie do Tajlandii to lot samolotem. Można zdecydować się na lot z Warszawy do Bangkoku lub też z innego miasta Polski mającego port lotniczy, pamiętaj jednak, że nie istnieją bezpośrednie loty do Tajlandii i zanim zobaczysz lotnisko w Bangkoku, czeka Cię po drodze przynajmniej jedna przesiadka. Czas całej podróży to przeciętnie ok. 16 godzin, a różni się on w zależności od tego, jak długo czeka się na przesiadkę na lotnisku pośrednim. Najszybszy możliwy lot trwa zaledwie 12 godzin – samolot z Warszawy leci dwie godziny do Kijowa, tam po godzinie przesiadka do drugiej maszyny, która po dziewięciu kolejnych osiąga lotnisko w Bangkoku. Dzięki tak sprawnym połączeniom możesz dotrzeć do tego egzotycznego kraju w rozsądnym czasie, mimo że bezpośrednie loty do Tajlandii nie są prowadzone. Znajdziesz je na stronach serwisu Fru.pl, który gromadzi informacje o wszystkich połączeniach wraz z ich szczegółowym rozpisaniem.

Jak przygotować się do podróży?

Tajlandia leży w innym klimacie niż Polska, więc przed wlotem należy się odpowiednio przygotować do podróży. Działania profilaktyczne wykonać na 4-6 tygodni przed planowaną podróżą, a są to: szczepienia przeciw wirusowemu zapalaniu wątroby typu A i B, a także przeciwko durowi brzusznemu. Jeśli będzie się odwiedzać zalesione rejony wiejskie przy granicy z Kambodżą, Laosem i Birmą, wówczas trzeba zaopatrzyć w leki przeciwko malarii. Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. Gdy pobyt będzie przekraczał 30 dni bądź cel wizyty będzie inny niż turystyczny należy ubiegać się o wizę w Ambasadzie / Konsulacie Generalnym Królestwa Tajlandii. Podróżując bez wizy potrzebujesz paszportu ważnego minimum 6 miesięcy w momencie wjazdu, biletów potwierdzających opuszczenie terytorium Tajlandii w ciągu 30 dni oraz środki finansowe na pobyt (10.000 Baht/osoba, 20.000 Baht/rodzina).

Co zwiedzać?

Tajlandia słynie z licznych zabytków światowej klasy, a także niezwykłych miejsc na terenie całego kraju. Aby ustalić samodzielny plan wycieczki, warto poświęcić nieco czasu i znaleźć niezbędne informacje na ten temat na specjalistycznych stronach w sieci. Dzięki temu można ustalić sobie indywidualny program pobytu w tym niezwykłym kraju.    Data: 2017-02-02
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Szorty – jak dopasować je do figury
Krótkie spodenki to doskonała alternatywa dla letnich spódniczek. Szorty pozwalają na odsłonięcie nóg, a jednocześnie na zachowanie komfortu i dużej swobody ruchów. Mogą być elementem stylizacji sportowej, strojem do pracy, a nawet… podstawą wieczorowej kreacji. Dobrze będą czuły się w nich zarówno miłośniczki romantycznego stylu boho, jak i eleganckie i nieskazitelne minimalistki. Ze względu na to, że szorty z założenia odkrywają nieco ciała, musimy zadbać o to, by jak najlepiej służyły naszej sylwetce. Jak dobrać spodenki do figury? Omawiamy najpopularniejsze modele. więcej »
Kolorowe pufy plecione do siedzenia – praktyczna ozdoba do twojego domu
Gdy przyjmujemy dużo gości, czasami zdarza się, że brakuje dla nich miejsca do siedzenia. Nie musisz jednak wcale zabierać się za poszukiwania nowej sofy albo dodatkowych krzeseł. Doskonałą alternatywą będą kolorowe pufy, które zmieszczą się nawet w najmniejszej kawalerce. więcej »
Egzotyczne wczasy dla zimowych urlopowiczów
Sezon wakacyjny w pełni, lecz nie wszyscy mogą cieszyć się z urlopu w tym właśnie okresie. Wiele osób w lipcu i sierpniu pracuje, a urlop otrzymuje dopiero w miesiącach zimowych. Jest to okres, który nie sprzyja wypoczynkowi w Polsce, jednak już latem można wykupić wczasy w egzotycznych miejscach, w których słońca jest mnóstwo, nawet gdy w Polsce pada śnieg i panują mrozy. Polecanymi kierunkami na zimowe wczasy w egzotycznych krajach są zwłaszcza Kuba i Malediwy. więcej »

Polecamy produkty