Informacje - Porady

Odwiedź egzotyczną Tajlandię

Każdy powinien choćby raz w życiu pojechać na „wycieczkę życia”, którą wspominać będzie przez lata. Oferty biur podróży kuszą wyjazdami do rozmaitych egzotycznych lokacji, często jednak są to propozycje ponad możliwości finansowe turysty. A może by tak zorganizować sobie w prosty sposób wycieczkę do Tajlandii? Będzie to kosztować mniej niż w przypadku wyprawy z biurem, a ponadto otrzymasz całkowicie wolną rękę na miejscu. Od czego zacząć?

Jak dostać się na lotnisko w Bangkoku?

Oczywiście najszybszy sposób na trafienie do Tajlandii to lot samolotem. Można zdecydować się na lot z Warszawy do Bangkoku lub też z innego miasta Polski mającego port lotniczy, pamiętaj jednak, że nie istnieją bezpośrednie loty do Tajlandii i zanim zobaczysz lotnisko w Bangkoku, czeka Cię po drodze przynajmniej jedna przesiadka. Czas całej podróży to przeciętnie ok. 16 godzin, a różni się on w zależności od tego, jak długo czeka się na przesiadkę na lotnisku pośrednim. Najszybszy możliwy lot trwa zaledwie 12 godzin – samolot z Warszawy leci dwie godziny do Kijowa, tam po godzinie przesiadka do drugiej maszyny, która po dziewięciu kolejnych osiąga lotnisko w Bangkoku. Dzięki tak sprawnym połączeniom możesz dotrzeć do tego egzotycznego kraju w rozsądnym czasie, mimo że bezpośrednie loty do Tajlandii nie są prowadzone. Znajdziesz je na stronach serwisu Fru.pl, który gromadzi informacje o wszystkich połączeniach wraz z ich szczegółowym rozpisaniem.

Jak przygotować się do podróży?

Tajlandia leży w innym klimacie niż Polska, więc przed wlotem należy się odpowiednio przygotować do podróży. Działania profilaktyczne wykonać na 4-6 tygodni przed planowaną podróżą, a są to: szczepienia przeciw wirusowemu zapalaniu wątroby typu A i B, a także przeciwko durowi brzusznemu. Jeśli będzie się odwiedzać zalesione rejony wiejskie przy granicy z Kambodżą, Laosem i Birmą, wówczas trzeba zaopatrzyć w leki przeciwko malarii. Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. Gdy pobyt będzie przekraczał 30 dni bądź cel wizyty będzie inny niż turystyczny należy ubiegać się o wizę w Ambasadzie / Konsulacie Generalnym Królestwa Tajlandii. Podróżując bez wizy potrzebujesz paszportu ważnego minimum 6 miesięcy w momencie wjazdu, biletów potwierdzających opuszczenie terytorium Tajlandii w ciągu 30 dni oraz środki finansowe na pobyt (10.000 Baht/osoba, 20.000 Baht/rodzina).

Co zwiedzać?

Tajlandia słynie z licznych zabytków światowej klasy, a także niezwykłych miejsc na terenie całego kraju. Aby ustalić samodzielny plan wycieczki, warto poświęcić nieco czasu i znaleźć niezbędne informacje na ten temat na specjalistycznych stronach w sieci. Dzięki temu można ustalić sobie indywidualny program pobytu w tym niezwykłym kraju.    Data: 2017-02-02
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Drewniane żaluzje – stylowa nowość.
W ostatnich latach w dekoratorstwie i aranżacjach wystroju wnętrz do łask powracają materiały pochodzenia naturalnego, jak na przykład drewno, które ma szerokie spektrum zastosowań. Jednym z takich rozwiązań (idealnym dla osób, ceniących naturalne piękno i prostotę formy, połączoną z funkcjonalnością i wygodą użytkowania) są żaluzje drewniane. Ich zamontowanie podkreśla charakter wnętrz oraz przynosi szereg innych korzyści. Jakich? więcej »
Kazimierz Dolny - Festiwal Dwa Brzegi
Kazimierz Dolny, od lat uchodzący za mekkę malarzy i jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, chętnie odwiedzają polscy i zagraniczni turyści. Jest jednak taki letni tydzień w roku, podczas którego malownicze miasteczko zmienia się w stolicę Wielkiego Kina. Dzieje się tak za sprawą odbywającego się tutaj od 11 lat Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi”. Na artystyczno-kulturalną imprezę przyjeżdżają osobowości znane z kinowych i telewizyjnych ekranów. W zbudowanym specjalnie na tę okazję miasteczku festiwalowym prezentowane są polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. więcej »
Medycyna estetyczna i jej zalety
Na pograniczu kosmetyki i chirurgii plastycznej znajduje się medycyna estetyczna. Zabiegi z jej zakresu dają szybsze i bardziej widoczne efekty niż zwykłe zabiegi kosmetyczne. Dodatkowo są w stanie poradzić sobie z różnymi zaawansowanymi problemami, jak np. tkanka tłuszczowa zgromadzona w miejscach, z których nie można jej usunąć dietami i ćwiczeniami, głębokie zmarszczki czy rozstępy. Warto również wiedzieć, że zabiegi z medycyny estetycznej nie są tak poważne jak operacje chirurgiczne, a często dają porównywalne efekty. Trudno się zatem dziwić temu, że od wielu lat medycyna estetyczna cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. więcej »

Polecamy produkty