Informacje - Dom i ogród

Idealna wanna - oto 5 kluczowych cech, o których nie możesz zapomnieć

Wanna to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Warto wybrać urządzenie wygodne, funkcjonalne i estetyczne. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając wannę dopasowaną do potrzeb.

Wanna dopasowana do wielkości wnętrza

Pierwszą cechą wanny, jaką należy uwzględnić podczas zakupu, jest jej wielkość. W tym celu warto jeszcze przed wizytą w sklepie zmierzyć dokładne wymiary miejsca, w którym urządzenie to ma stanąć. Im mniejsza jest nasza łazienka, tym większe znaczenie mają parametry wszystkich urządzeń sanitarnych i mebli. W niewielkim pomieszczeniu znacznie trudniej zmieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, a ich komfortowe rozplanowanie to nie lada wyzwanie. Wielkość wanny powinna być niejako złotym środkiem pomiędzy wygodą korzystania a dostępnością miejsca.

Wanna wolnostojąca czy zabudowana?

W zależności od stylu aranżacji, możemy zdecydować się na wannę wolnostojącą lub zabudowaną. Pierwsze rozwiązanie pasuje zwłaszcza do łazienek w stylu retro, choć pewnym ograniczeniem jest wielkość pomieszczenia. Wanny zabudowane są częstszym wyborem. Łatwiej jest wkomponować je w aranżację, pokrywając odpowiednimi płytkami ? takimi samymi jak ściany lub z nimi współgrającymi.

idealna-wanna-oto-5-kluczowych-cech-o-ktorych-nie-mozesz-zapomniec-1.jpg

Kształt wanny a wygląd łazienki

Duże znaczenie ma także kolejna cecha wanny, to jest jej kształt. Na rynku znajdziemy bardzo różne modele ? od tradycyjnych prostokątnych, przez narożne trójkątne, po owalne i okrągłe (zobacz modne wanny na stronie Castoramy). Wanny prostokątne dobrze sprawdzą się w każdej łazience, nawet stosunkowo małej czy wąskiej. Wanny trójkątne to natomiast świetny sposób na wykorzystanie narożnika pomieszczenia. Urządzenia owalne i okrągłe same w sobie mają dekoracyjny charakter, wymagają zatem odpowiedniego wyeksponowania, co możliwe jest właściwie tylko w dużej, przestronnej łazience.

Jaki jest najlepszy materiał na wannę?

Wanny wykonywane są z różnych materiałów, o odmiennych właściwościach. Najpopularniejsze są urządzenia akrylowe. Dostępne są w różnych kształtach i wielkościach, mogą mieć także niestandardowe kolory. Są lekkie i odporne na osadzanie się kamienia; niestety dość łatwo je zarysować. Bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne są wanny stalowe oraz ciężkie wanny żeliwne. Oba rodzaje są jednak zimne w dotyku, co może powodować dyskomfort, zwłaszcza na początku kąpieli. Urządzenia ze sztucznego marmuru są natomiast ciepłe w dotyku, odporne i solidne, ale posiadają też wady: duży ciężar oraz wysoką ceną. Na rynku znajdziemy także wyjątkowo efektowne wanny drewniane oraz kamienne.

idealna-wanna-oto-5-kluczowych-cech-o-ktorych-nie-mozesz-zapomniec-3.jpg

Dodatkowe wyposażenie dla wymagających

Wybierając wannę, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną cechę ? obecność dodatkowego wyposażenia lub możliwość jego zamontowania. Chodzi tu przede wszystkim o podłokietniki, siedzisko i uchwyty do wstawania, przydatne zwłaszcza osobom starszym. Możliwe jest również połączenie w jednym urządzeniu funkcji wanny i prysznica poprzez montaż odpowiedniego parawanu i panelu prysznicowego. Warto rozważyć również zakup wanny z hydromasażem, która pozwoli na prawdziwy relaks w zaciszu własnego domu.

Wybierając wannę dopasowaną do potrzeb, należy zwrócić uwagę na jej wymiary, kształt, sposób montażu, materiał oraz dodatkowe wyposażenie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybieramy najlepszy produkt, który posłuży nam długie lata.    Data: 2017-12-29Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Old Timers Garage | Czarna na zakręcie | Okiem Blondynki | DueCappucci | Życie jak bajka |