Horoskop Chiński - Tygrys

08.02.1902r. - 28.01.1903r. Woda
26.01.1914r. - 13.02.1915r. Drzewo
13.02.1926r. - 01.02.1927r. Ogień
31.01.1938r. - 18.02.1939r. Ziemia
17.02.1950r. - 05.02.1951r. Metal
05.02.1962r. - 21.01.1963r. Woda
23.01.1974r. - 10.02.1975r. Drzewo
09.02.1986r. - 28.01.1987r. Ogień
28.01.1998r. - 15.02.1999r. Ziemia
14.02.2010r. - 02.02.2011r. Metal
01.02.2022r. - 21.01.2023r. Woda

Ogólnie można nazwać Tygrysa gorącą głową, rewolucjonistą buntującym się wobec władzy i przeciwko swoim zwierzchnikom. Jest przywódcą, nie do końca jednak cieszy się zaufaniem tych, którym przewodzi. Generalnie odznacza się dużą siłą przyciągania ludzi i wielki autorytetem. Ludzie niejako automatycznie darzą go szacunkiem. Odnosi się to również do tych, którzy z nim walczą. Tygrys nie toleruje nieposłuszeństwa innych, z tym jednak, że sam nie lubi wykonywać cudzych rozkazów. Jest zawsze pewny siebie, zbyt zuchwały i na ogół wyrachowany. Można powiedzieć, że jest to urodzony wojownik. Potrafi gwałtownie i odważnie walczyć do końca realizując swoje cele. Jest przy tym niesłychanie uparty i kłótliwy.
Jego usposobienie sprawia, że dla idei zdolny jest poświęcić życie. Tygrys to pionier wielu nowości, często nawet Don Kichot. Na ogół życie miewa niespokojne, jakże często pełne niebezpieczeństwa. Wiele zależy od tego, czy urodził się w dzień, czy też w nocy. Nocne Tygrysy, szczególnie urodzone około północy, są lepiej chronione przed niebezpieczeństwami niż Tygrysy urodzone o wschodzie Słońca. Najcięższy i zarazem niespokojny los czeka urodzonych w południe; mają burzliwe, często pechowe życie. W tym wszystkim jedna tylko pociecha, otóż Tygrys nigdy nie będzie znudzony życiem.
Znak Tygrysa to dobry znak, reprezentuje on bowiem ochronę życia ludzkiego. Tygrys w domu do minimum sprowadza niebezpieczeństwo pożaru, kradzieży i ze strony złych duchów. Wielkie niebezpieczeństwo zagraża wtedy, gdy w domu są dwa Tygrysy. Jeden z nich musi odejść.
  • Jeżeli urodzenie przypada w żywiole Metalu, Tygrys jest jeszcze bardziej porywczy, agresywny i wysoce niebezpieczny. Cele realizuje najchętniej radykalnie i natychmiastowo. W trakcie swoich działań nie akceptuje jakichkolwiek ograniczeń wolności.
  • Żywioł Wody powoduje, że Tygrys jest bardziej obiektywny. Przyswaja sobie pomysły innych osób, opanowuje własne emocje oraz koncentruje się bardziej na właściwym działaniu. W życiu codziennym jest większym realistą.
  • W żywiole Drzewa Tygrys jest bardziej tolerancyjny i ma demokratyczne spojrzenie na współpracę z innymi znakami. Sprawia to, że jest najatrakcyjniejszym Tygrysem, otoczonym przez wielu przyjaciół. Odznacza się zręcznością w manipulowaniu ludźmi. Umie ich sobie podporządkować i odpowiednio wykorzystać.
  • Ognisty Tygrys wzmacnia swoją gotowość do działania. Nie potrafi nigdzie zagrzać miejsca, ciągle wywołuje konflikty, a to dlatego, że chce się nadmiernie wykazywać swoimi uzdolnieniami. W różnego rodzaju działalności zaznacza się jego ogromny wpływ na inne znaki.
  • Żywioł Ziemi sprawia, że jest on najłagodniejszym ze wszystkich Tygrysów. Nie jest tak porywczy w swoich działaniach. Woli zawsze czuć grunt pod nogami. Odznacza się praktycznością i interesownością w kontaktach z innymi osobami.
Tygrys zdolny jest do wielkich i wzniosłych uczuć, ale rzadko trafia na właściwego partnera, który by go zrozumiał. Życie swoje powinien wiązać ze szlachetnym Koniem, który do związku wnosi siłę i roztropność. Dobry związek stanowi Tygrys z Psem, który nie opuści go w żadnych okolicznościach, oraz ze Świnią, wnoszącą dużo łagodności do związku. Powinien unikać Węża, który dla Tygrysa jest zbyt mądry i przebiegły, oraz Małpy. Szczególnie w miłości Małpa może wyrządzić wiele złego. Zawsze powinien unikać Bawoła, by poprzez jego siłę nie być zniszczonym. W żadnym wypadku nie wolno Tygrysowi związać się z Kotem, przyniesie to życie pełne rozczarowań.
"Być Tygrysem w dziejach świata, znaczy przewodzić i to bez względu na sytuację i okoliczności, w jakich się znajduje".

Inne znaki Chińskiego Horoskopu

Polecamy produkty


Najnowsze informacje

Wycieczka do USA? Sprawdź, jaką polisę wybrać!

Wycieczka do USA? Sprawdź, jaką polisę wybrać!

Kto z nas nie marzy o wielkiej podróży po Stanach Zjednoczonych? Odwiedziny w najpotężniejszym kraju świata wymagają ogromnych przygotowań. Przede wszystkim dlatego, że, co oczywiste, odwiedziny te związane są z koniecznością przemieszczenia się na zupełnie inny, oddalony kontynent, na którym panują zauważalnie inne zasady, obyczaje, przepisy prawne. Konieczne jest także kupno wizy, biletów samolotowych. Równie ważny jest zakup ubezpieczenia turystycznego.
Oryginalny prezent dla dziewczyny na Dzień Kobiet

Oryginalny prezent dla dziewczyny na Dzień Kobiet

Przygotowując prezent dla dziewczyny na Dzień Kobiet, warto zwrócić uwagę na jej zainteresowania. Jeśli lubi wyzwania i adrenalinę, można zaproponować jej przejażdżkę sportowym autem, lekcję nurkowania lub kurs pole dance. W przypadku gdy chcemy obdarować ukochaną bardziej klasycznym prezentem, zaprośmy ją np. na japoński manicure.
Laser frakcyjny CO2 - sposób na widoczne odmłodzenie skóry

Laser frakcyjny CO2 - sposób na widoczne odmłodzenie skóry

Zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący laser frakcyjny CO2 jest w pełni bezpiecznym oraz satysfakcjonującym zabiegiem odmładzającym skórę, którego pierwsze efekty zauważyć można już po pierwszej sesji naświetlania. Jak przebiega proces laseroterapii frakcyjnej? Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegów tego typu?