Horoskop Chiński - Tygrys

08.02.1902r. - 28.01.1903r. Woda
26.01.1914r. - 13.02.1915r. Drzewo
13.02.1926r. - 01.02.1927r. Ogień
31.01.1938r. - 18.02.1939r. Ziemia
17.02.1950r. - 05.02.1951r. Metal
05.02.1962r. - 21.01.1963r. Woda
23.01.1974r. - 10.02.1975r. Drzewo
09.02.1986r. - 28.01.1987r. Ogień
28.01.1998r. - 15.02.1999r. Ziemia
14.02.2010r. - 02.02.2011r. Metal
01.02.2022r. - 21.01.2023r. Woda

Ogólnie można nazwać Tygrysa gorącą głową, rewolucjonistą buntującym się wobec władzy i przeciwko swoim zwierzchnikom. Jest przywódcą, nie do końca jednak cieszy się zaufaniem tych, którym przewodzi. Generalnie odznacza się dużą siłą przyciągania ludzi i wielki autorytetem. Ludzie niejako automatycznie darzą go szacunkiem. Odnosi się to również do tych, którzy z nim walczą. Tygrys nie toleruje nieposłuszeństwa innych, z tym jednak, że sam nie lubi wykonywać cudzych rozkazów. Jest zawsze pewny siebie, zbyt zuchwały i na ogół wyrachowany. Można powiedzieć, że jest to urodzony wojownik. Potrafi gwałtownie i odważnie walczyć do końca realizując swoje cele. Jest przy tym niesłychanie uparty i kłótliwy.
Jego usposobienie sprawia, że dla idei zdolny jest poświęcić życie. Tygrys to pionier wielu nowości, często nawet Don Kichot. Na ogół życie miewa niespokojne, jakże często pełne niebezpieczeństwa. Wiele zależy od tego, czy urodził się w dzień, czy też w nocy. Nocne Tygrysy, szczególnie urodzone około północy, są lepiej chronione przed niebezpieczeństwami niż Tygrysy urodzone o wschodzie Słońca. Najcięższy i zarazem niespokojny los czeka urodzonych w południe; mają burzliwe, często pechowe życie. W tym wszystkim jedna tylko pociecha, otóż Tygrys nigdy nie będzie znudzony życiem.
Znak Tygrysa to dobry znak, reprezentuje on bowiem ochronę życia ludzkiego. Tygrys w domu do minimum sprowadza niebezpieczeństwo pożaru, kradzieży i ze strony złych duchów. Wielkie niebezpieczeństwo zagraża wtedy, gdy w domu są dwa Tygrysy. Jeden z nich musi odejść.
  • Jeżeli urodzenie przypada w żywiole Metalu, Tygrys jest jeszcze bardziej porywczy, agresywny i wysoce niebezpieczny. Cele realizuje najchętniej radykalnie i natychmiastowo. W trakcie swoich działań nie akceptuje jakichkolwiek ograniczeń wolności.
  • Żywioł Wody powoduje, że Tygrys jest bardziej obiektywny. Przyswaja sobie pomysły innych osób, opanowuje własne emocje oraz koncentruje się bardziej na właściwym działaniu. W życiu codziennym jest większym realistą.
  • W żywiole Drzewa Tygrys jest bardziej tolerancyjny i ma demokratyczne spojrzenie na współpracę z innymi znakami. Sprawia to, że jest najatrakcyjniejszym Tygrysem, otoczonym przez wielu przyjaciół. Odznacza się zręcznością w manipulowaniu ludźmi. Umie ich sobie podporządkować i odpowiednio wykorzystać.
  • Ognisty Tygrys wzmacnia swoją gotowość do działania. Nie potrafi nigdzie zagrzać miejsca, ciągle wywołuje konflikty, a to dlatego, że chce się nadmiernie wykazywać swoimi uzdolnieniami. W różnego rodzaju działalności zaznacza się jego ogromny wpływ na inne znaki.
  • Żywioł Ziemi sprawia, że jest on najłagodniejszym ze wszystkich Tygrysów. Nie jest tak porywczy w swoich działaniach. Woli zawsze czuć grunt pod nogami. Odznacza się praktycznością i interesownością w kontaktach z innymi osobami.
Tygrys zdolny jest do wielkich i wzniosłych uczuć, ale rzadko trafia na właściwego partnera, który by go zrozumiał. Życie swoje powinien wiązać ze szlachetnym Koniem, który do związku wnosi siłę i roztropność. Dobry związek stanowi Tygrys z Psem, który nie opuści go w żadnych okolicznościach, oraz ze Świnią, wnoszącą dużo łagodności do związku. Powinien unikać Węża, który dla Tygrysa jest zbyt mądry i przebiegły, oraz Małpy. Szczególnie w miłości Małpa może wyrządzić wiele złego. Zawsze powinien unikać Bawoła, by poprzez jego siłę nie być zniszczonym. W żadnym wypadku nie wolno Tygrysowi związać się z Kotem, przyniesie to życie pełne rozczarowań.
"Być Tygrysem w dziejach świata, znaczy przewodzić i to bez względu na sytuację i okoliczności, w jakich się znajduje".

Inne znaki Chińskiego Horoskopu

Polecamy produkty


Najnowsze informacje

Kazimierz Dolny - Festiwal Dwa Brzegi
Kazimierz Dolny, od lat uchodzący za mekkę malarzy i jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, chętnie odwiedzają polscy i zagraniczni turyści. Jest jednak taki letni tydzień w roku, podczas którego malownicze miasteczko zmienia się w stolicę Wielkiego Kina. Dzieje się tak za sprawą odbywającego się tutaj od 11 lat Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi”. Na artystyczno-kulturalną imprezę przyjeżdżają osobowości znane z kinowych i telewizyjnych ekranów. W zbudowanym specjalnie na tę okazję miasteczku festiwalowym prezentowane są polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. więcej »
Medycyna estetyczna i jej zalety
Na pograniczu kosmetyki i chirurgii plastycznej znajduje się medycyna estetyczna. Zabiegi z jej zakresu dają szybsze i bardziej widoczne efekty niż zwykłe zabiegi kosmetyczne. Dodatkowo są w stanie poradzić sobie z różnymi zaawansowanymi problemami, jak np. tkanka tłuszczowa zgromadzona w miejscach, z których nie można jej usunąć dietami i ćwiczeniami, głębokie zmarszczki czy rozstępy. Warto również wiedzieć, że zabiegi z medycyny estetycznej nie są tak poważne jak operacje chirurgiczne, a często dają porównywalne efekty. Trudno się zatem dziwić temu, że od wielu lat medycyna estetyczna cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. więcej »
Herbata Loyd – na zdrowie!
Herbata towarzyszy nam każdego dnia od wielu pokoleń. Dla wielu z nas stanowi ona pierwszy napój, który wypijamy zaraz po przebudzeniu oraz ostatni przed pójściem spać. Pijemy herbatę w dni mroźne i trochę cieplejsze, na spotkaniach rodzinnych i podczas samotnej lektury książki. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie właściwości zdrowotne mogą skrywać się w tym aromatycznym napoju? więcej »