Horoskop Chiński - Kot

29.01.1903r. - 15.02.1904r. Woda
14.02.1915r. - 02.02.1916r. Drzewo
02.02.1927r. - 22.01.1928r. Ogień
19.02.1939r. - 07.02.1940r. Ziemia
06.02.1951r. - 26.01.1952r. Metal
25.01.1963r. - 12.02.1964r. Woda
11.02.1975r. - 30.01.1976r. Drzewo
29.01.1987r. - 16.02.1988r. Ogień
16.02.1999r. - 04.02.2000r. Ziemia
03.02.2011r. - 22.01.2012r. Metal
22.01.2023r. - 09.02.2024r. Woda

Kot, zgodnie ze starym porzekadłem, zawsze spada na cztery łapy. Koty są najszczęśliwszymi ludźmi, najpewniejszymi tego, że będą szczęśliwi. Są utalentowani, mili, dyskretni, o wyrafinowanym smaku i ambitni, lecz nie do przesady. Ich usposobienie sprawia, że nie mogą być ignorowani, są bowiem znakomitymi kompanami a przy tym zawsze wiedzą, jak pokazać się z najlepszej strony. Lubiany przez innych i oddający się życiu towarzyskiemu Kot, lubi przyjmować gości i błyszczeć na wielkich przyjęciach i zebraniach. Kot posiada wiele talentów, ubóstwia okazywać swoją przewagę intelektualną i kulturalną, którą jakże często w tym celu nabywa. Jest zdolny i potrafi do końca zgłębić jakąś dziedzinę wiedzy, ale na ogół tylko po to, by błyszczeć przed innymi. Takie usposobienie sprawia, że ignoruje rzeczy bardziej istotne.
Kot jest zmysłowy, nie daje się łatwo sprowokować, umie przetrzymać napięcie. Jest raczej pokojowo usposobionym pacyfistą, lubi harmonijne układy, nie walkę. Kot łatwo płacze, często z błahych powodów, lecz jeszcze łatwiej daje się utulić i pocieszyć. Smętna zaduma i melancholia pań - Kotów jest ich główną bronią i zarazem czarem. W codziennym życiu Kot przede wszystkim lubi spokój. Jest dość pedantyczny i opanowany. Unika spraw kłopotliwych. Ma szczęście w sprawach finansowych, łatwo zdobywa pieniądze. Kobiety spod tego znaku są nieocenione dla tych panów, w których karierze żona może być pomocą. Są na ogół miłe, dyskretne i pociągające. To sprawia, że rekompensują braki osobowości każdego małżonka.
W miłości Kot jest wierny, dba o partnera i rodzinę, chociaż przywiązuje się tylko powierzchownie. Często tworzy sobie poza domem własne środowisko, do którego ucieka chętnie w trudnych chwilach. Życie Kota zwykle jest spokojne, ale większe burze potrafią zepchnąć go z toru i wówczas czuje się zagubiony. W swojej najlepszej wersji Kot jest uwielbiany za uprzejmość, inteligencję, życzliwą radę, za nienaganny styl bycia. Często jednak jawi się jako oderwany od życia, nad wyraz wrażliwy oraz obojętny wobec innych. Unika kontaktu z innymi osobami, jak gdyby spodziewał się po nich jedynie działań wrogich i krzywd. Jednakże należy pamiętać, że tak skrajne typy Kotów należą do rzadkości.
  • Koty urodzone w żywiole Metalu mają więcej niż inne nieugiętości. Wierzą we własne siły i w zasadzie nie uznają kompromisów. Będąc pod wpływem tego żywiołu, częściej popadają w przygnębienie i melancholię.
  • Żywioł Wody obdarza Kota znakomitą pamięcią i szczególnymi siłami psychicznymi, które umożliwiają przekazywanie myśli bez pomocy słów. Przeszłość u Kotów urodzonych w żywiole Wody często staje się dźwignią i stymulatorem ich działań i postawy w życiu społecznym.
  • Drewniany Kot potrafi najlepiej wykorzystać swoje wrodzone skłonności, a także ukrytą intuicję.
  • Żywioł Ognia sprawia między innymi to, że Kot lubi demonstrować swą wyższość nad innymi. Lubi towarzystwo i zabawę, dąży do tego, aby być zauważonym. Odznacza się również najsilniej rozwiniętymi emocjami. Musi włożyć dużo wysiłku, aby nie okazywać swoich namiętności.
  • Żywioł Ziemi sprawia, że Koty są solidniejsze i lepiej potrafią skalkulować każde działanie. Z kolei ich negatywną cechą jest brak aktywności. Ich pasywny stosunek do życia jest bardzo trudny do przełamania.
W odróżnieniu od innych znaków, Kot zgadza się z większością zwierząt Zodiaku chińskiego. Jego małżeństwo układa się dobrze z Kozą, którą ceni za gust artystyczny i łagodność. Podobnie harmonijnie będzie się układał związek z Psem i Świnią. Z Kogutem życie będzie pełne niesnasek i walk. Powinien unikać Tygrysa, gdyż stosunki z nim są zawsze napięte, uniemożliwiające normalne współżycie.

Inne znaki Chińskiego Horoskopu

Polecamy produkty


Najnowsze informacje

Oblicz ubezpieczenie samochodu – co jest brane pod uwagę?
Ostatnie podwyżki cen OC powodują, że coraz więcej z nas szuka sposobów na obniżenie opłat za składki ubezpieczenia. Zanim jednak zaczniemy szukać zniżek, sprawdźmy, jakie czynniki po stronie kierowcy i jego pojazdu wpływają na koszt polisy. Zobacz, co ma znaczenie dla ubezpieczycieli, i oblicz ubezpieczenie samochodu, znając ich oczekiwania. więcej »
Tendencje sektora pożyczek pozabankowych
Z roku na rok sektor pożyczek pozabankowych rośnie. Wzrasta wartość udzielanych środków finansowych, jak również liczba klientów instytucji finansowych. Tendencję tą potwierdzają badania przedstawione na Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, a specjaliści zwracają uwagę, że w najbliższym czasie będzie się ona utrzymywać. Z czego wynika tak intensywny rozwój sektora pozabankowego i pożyczki chwilówki? więcej »
Styl industrialny
Styl industrialny jest dzisiaj niewątpliwie jednym z wiodących trendów aranżacji wnętrz. Do niedawna kojarzony był przede wszystkim z loftami, czyli pomieszczeniami przemysłowymi adaptowanymi na mieszkania, pracownie artystyczne lub biura. Dzisiaj industrialny wystrój wnętrz spotkać można także w „normalnych” mieszkaniach i domach, i co ciekawe, nie tylko w kojarzonych z przemysłem dużych miastach, ale coraz częściej również w małych miejscowościach. więcej »