Horoskop Chiński - Koń

25.01.1906r. - 12.02.1907r. Ogień
11.02.1918r. - 31.01.1919r. Ziemia
30.01.1930r. - 16.02.1931r. Metal
15.02.1942r. - 04.02.1943r. Woda
03.02.1954r. - 23.01.1955r. Drzewo
21.01.1966r. - 08.02.1967r. Ogień
07.02.1978r. - 27.01.1979r. Ziemia
27.01.1990r. - 14.02.1991r. Metal
12.02.2002r. - 31.01.2003r. Woda
31.01.2014r. - 18.02.2015r. Drzewo
17.02.2026r. - 05.02.2027r. Ogień

Koń zwykle jest elegancki, wymowny i dobrze ułożony. Jest powszechnie lubiany, ba, nawet uwielbiany. Ma szybki refleks, ostry dowcip i umiejętność lapidarnego formułowania sensu problemu, zaskakuje inteligencją. Koń jest utalentowany, umie działać w sprawach praktycznych i daje sobie radę z trudnymi problemami intelektualnymi. Z natury jest egoistą, wszystko podporządkowuje swoim planom. Osiąga sukcesy w pracy zawodowej. Wybitny z niego organizator pracy, ceniony jest też jako zwierzchnik. Kiedy zainteresuje się problemami innych, potrafi działać, interweniować, pomagać z wielką odwagą nie bojąc się osobistego ryzyka. W swoim działaniu Koń jest niezależny i ma własną wolę, dlatego zawsze wybierze niezależną drogę, nie zważając na najżyczliwsze rady. Czasami przeradza się to w zwykły upór.
W relacjach z płcią odmienną Koń staje się miękki i słaby. Odda wszystko za miłość. Potrafi się tak pogrążyć w miłości, że zapomina o wszystkim innym na świecie. Kiedy jednak uda mu się opanować miłosne słabości i ambicja weźmie górę nad namiętnością, wkracza Koń na drogę życia szczęśliwego i pełnego sukcesów. Koń często gromadzi pewne dobra materialne z przeznaczeniem na przyszłość.
  • Koń urodzony w żywiole Metalu charakteryzuje się uporem i egoizmem. Ceni nade wszystko wolność osobistą. Nigdy nie lubi być skrępowany obowiązującymi zasadami i typowymi formami życia.
  • Żywioł Wody utrwala zmienność Konia, ponadto sprawia, że jest on chwiejny w podejmowaniu decyzji. Żywioł ten obdarza Konia poczuciem humoru. W jego życiu własne interesy stawiane są na pierwszym miejscu.
  • W żywiole Drzewa Konie mają więcej cierpliwości i poczucia odpowiedzialności za czyny. Odznaczają się myśleniem zdyscyplinowanym i twórczym zarazem. W tym żywiole chłonne są na wszelkiego rodzaju nowe poglądy, idee, rozwiązania; szybko zapominają o starych wartościach.
  • Największą indywidualnością jest Koń z roku Ognistego Konia. Ponieważ żywiołem naturalnego Konia jest także Ogień, więc większość cech zostaje w tym roku wzmocniona.
  • Odwrotnie zaś w żywiole Ziemi, w którym większość cech Konia ulega osłabieniu. W tym żywiole jest on najbardziej precyzyjnym lecz najwolniejszym z Koni, osiąganie sukcesów przychodzi mu więc trudno.
Najlepszym partnerem dla Konia jest Tygrys. Na kolejnych miejscach są Pies i Koza. Dobrze układa się życie Konia z Kozą głównie dlatego, że jej stosunkowo duże poczucie humoru łagodzi jego samolubstwo. Pod żadnym pozorem nie powinien wiązać się ze Szczurem, w szczególności gdy Koń jest kobietą urodzoną w roku Ognistego Konia. Jakikolwiek związek pomiędzy nimi jest nieporozumieniem, stanowi tarcie, którego iskry nieodwracalnie wywołują pożar.
Pierwsze dwie fazy życia każdego Konia są okresem wzlotów i upadków. Dopiero w trzeciej, ostatniej fazie osiągnie spokój i stabilizację, tak bardzo potrzebną mu w życiu. Co 60 lat rok znajduje się pod patronatem Ognistego Konia. Na Dalekim Wschodzie istnieje przekonanie, że znak ten jest zły dla samego Konia, jak też i dla rodziny, z której się wywodzi. Przynosi on pecha, najczęściej choroby i wypadki. W Chinach jest to tak ważne, że w pewnych regionach rodzice planują potomstwo tak, aby narodziny nie przypadały na rok Ognistego Konia. Zrozumiałe, że pogląd ten nie jest powszechny ani przekonywująco uzasadniony. Rok Ognistego Konia wyostrza cechy charakterystyczne dla tego znaku, również, a może przede wszystkim, cechy dobre i pożądane. Ognisty Koń będzie miał więcej zalet, ale przy tym będzie większym samolubem i egoistą. Jedno jest pewne, że wspinając się po szczeblach kariery może zajść bardzo wysoko, spadając zaś - straci po drodze wszystkich przyjaciół i znajdzie się na dnie.

Inne znaki Chińskiego Horoskopu

Polecamy produkty


Najnowsze informacje

Witamina B12, czyli  lek na przemęczenie i wiele więcej
Witamina B12 (kobalamina) wpływa korzystnie m.in. na poziom energii, nastrój, pamięć, serce, trawienie i skórę. Jej deficyt może objawiać się wieloma niekorzystnymi symptomami, w tym przewlekłym zmęczeniem. Chcesz wiedzieć więcej o roli witaminy B12 w organizmie? Przeczytaj! więcej »
Jak odbywa się elektroniczne archiwizowanie danych?
"Jako nowoczesne społeczeństwo jesteśmy przyzwyczajeni to tego, że większość informacji, danych a nawet dokumentów można bez problemu przesłać zdanie za pośrednictwem sieci internetowej. Jednak takie udogodnienie działa dopiero o kilkunastu lat, wcześniej bowiem wszystko odbywało się w o wiele bardziej skomplikowany sposób. Nowoczesne rozwiązania zawdzięczamy przede wszystkim elektronicznemu archiwizowaniu danych." więcej »
Prawidłowe niszczenie firmowych dokumentów
Każda firma posiada wiele dokumentów, które są objęte ochroną prywatności ze względu na zawarte w nich informacje. Najczęściej są to dane osobowe pracowników i klientów, umowy, dane finansowe lub plany sprzedażowe. Jednak nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę jak ważne jest profesjonalne i bezpieczne niszczenie dokumentów. Na szczęście dzisiejszy rynek wciąż się rozwija i dopasowuje do potrzeb ludzi. Dzięki temu można korzystać z usług profesjonalnych miejsc, które bezpiecznie zniszczą ważne dokumenty, które nie mają prawa trafić w niepowołane ręce. więcej »
Polecamy strony: Kolorowa Ryba | Czarna na zakręcie | Medycyna estetyczna | Opycha.pl | ACT-Natural |