Horoskop Chiński - Koń

25.01.1906r. - 12.02.1907r. Ogień
11.02.1918r. - 31.01.1919r. Ziemia
30.01.1930r. - 16.02.1931r. Metal
15.02.1942r. - 04.02.1943r. Woda
03.02.1954r. - 23.01.1955r. Drzewo
21.01.1966r. - 08.02.1967r. Ogień
07.02.1978r. - 27.01.1979r. Ziemia
27.01.1990r. - 14.02.1991r. Metal
12.02.2002r. - 31.01.2003r. Woda
31.01.2014r. - 18.02.2015r. Drzewo
17.02.2026r. - 05.02.2027r. Ogień

Koń zwykle jest elegancki, wymowny i dobrze ułożony. Jest powszechnie lubiany, ba, nawet uwielbiany. Ma szybki refleks, ostry dowcip i umiejętność lapidarnego formułowania sensu problemu, zaskakuje inteligencją. Koń jest utalentowany, umie działać w sprawach praktycznych i daje sobie radę z trudnymi problemami intelektualnymi. Z natury jest egoistą, wszystko podporządkowuje swoim planom. Osiąga sukcesy w pracy zawodowej. Wybitny z niego organizator pracy, ceniony jest też jako zwierzchnik. Kiedy zainteresuje się problemami innych, potrafi działać, interweniować, pomagać z wielką odwagą nie bojąc się osobistego ryzyka. W swoim działaniu Koń jest niezależny i ma własną wolę, dlatego zawsze wybierze niezależną drogę, nie zważając na najżyczliwsze rady. Czasami przeradza się to w zwykły upór.
W relacjach z płcią odmienną Koń staje się miękki i słaby. Odda wszystko za miłość. Potrafi się tak pogrążyć w miłości, że zapomina o wszystkim innym na świecie. Kiedy jednak uda mu się opanować miłosne słabości i ambicja weźmie górę nad namiętnością, wkracza Koń na drogę życia szczęśliwego i pełnego sukcesów. Koń często gromadzi pewne dobra materialne z przeznaczeniem na przyszłość.
  • Koń urodzony w żywiole Metalu charakteryzuje się uporem i egoizmem. Ceni nade wszystko wolność osobistą. Nigdy nie lubi być skrępowany obowiązującymi zasadami i typowymi formami życia.
  • Żywioł Wody utrwala zmienność Konia, ponadto sprawia, że jest on chwiejny w podejmowaniu decyzji. Żywioł ten obdarza Konia poczuciem humoru. W jego życiu własne interesy stawiane są na pierwszym miejscu.
  • W żywiole Drzewa Konie mają więcej cierpliwości i poczucia odpowiedzialności za czyny. Odznaczają się myśleniem zdyscyplinowanym i twórczym zarazem. W tym żywiole chłonne są na wszelkiego rodzaju nowe poglądy, idee, rozwiązania; szybko zapominają o starych wartościach.
  • Największą indywidualnością jest Koń z roku Ognistego Konia. Ponieważ żywiołem naturalnego Konia jest także Ogień, więc większość cech zostaje w tym roku wzmocniona.
  • Odwrotnie zaś w żywiole Ziemi, w którym większość cech Konia ulega osłabieniu. W tym żywiole jest on najbardziej precyzyjnym lecz najwolniejszym z Koni, osiąganie sukcesów przychodzi mu więc trudno.
Najlepszym partnerem dla Konia jest Tygrys. Na kolejnych miejscach są Pies i Koza. Dobrze układa się życie Konia z Kozą głównie dlatego, że jej stosunkowo duże poczucie humoru łagodzi jego samolubstwo. Pod żadnym pozorem nie powinien wiązać się ze Szczurem, w szczególności gdy Koń jest kobietą urodzoną w roku Ognistego Konia. Jakikolwiek związek pomiędzy nimi jest nieporozumieniem, stanowi tarcie, którego iskry nieodwracalnie wywołują pożar.
Pierwsze dwie fazy życia każdego Konia są okresem wzlotów i upadków. Dopiero w trzeciej, ostatniej fazie osiągnie spokój i stabilizację, tak bardzo potrzebną mu w życiu. Co 60 lat rok znajduje się pod patronatem Ognistego Konia. Na Dalekim Wschodzie istnieje przekonanie, że znak ten jest zły dla samego Konia, jak też i dla rodziny, z której się wywodzi. Przynosi on pecha, najczęściej choroby i wypadki. W Chinach jest to tak ważne, że w pewnych regionach rodzice planują potomstwo tak, aby narodziny nie przypadały na rok Ognistego Konia. Zrozumiałe, że pogląd ten nie jest powszechny ani przekonywująco uzasadniony. Rok Ognistego Konia wyostrza cechy charakterystyczne dla tego znaku, również, a może przede wszystkim, cechy dobre i pożądane. Ognisty Koń będzie miał więcej zalet, ale przy tym będzie większym samolubem i egoistą. Jedno jest pewne, że wspinając się po szczeblach kariery może zajść bardzo wysoko, spadając zaś - straci po drodze wszystkich przyjaciół i znajdzie się na dnie.

Inne znaki Chińskiego Horoskopu

Polecamy produkty


Najnowsze informacje

Rozterki w życiu? Już teraz spotkaj się z wróżką w internecie zupełnie anonimowo

W dzisiejszych czasach, aby wybrać się do wróżki nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy dostęp do internetu i możliwość wykonania przelewu, by w kilka chwil dowiedzieć się, co przyniesie nam los. Ludzie coraz chętniej poszukują odpowiedzi na pytania, które dotyczą ich przyszłości lub podjęcia ważnych życiowych decyzji. Nowoczesna technologia umożliwia im dotarcie do wielu specjalistów zajmujących się magią, czarami, rytuałami, numerologią, astrologią, wróżeniem z kart Tarota, klasycznych, anielskich, run, itp. Zakres usług jest szeroki, a wybór metod wróżenia zależy przede wszystkim od preferencji klienta i jego oczekiwań.
Gdy swędzi i piecze…

Gdy swędzi i piecze…

Skóra swędzi z wielu powodów i wcale nie muszą one mieć podłoża alergicznego. Ot, jesień i zima – rajstopy, grube skarpety, wełniane i polarowe ubrania, centralne ogrzewanie… Lista powodów, dla których nasz skóra robi się szorstka, sucha i podrażniona jest długa. Jeśli do wszystkich czynników zewnętrznych dodamy także choroby skóry i uczulenia, okaże się, że nie ma chyba człowieka, który raz na jakiś czas nie cierpiałby na dyskomfort związany ze swędzeniem skóry. Ta banalna na pozór dolegliwość może skutkować uszkodzeniem naskórka czy zakażeniem. Przesuszona skóra podatna jest na uszkodzenia. Wszystko jedno czy mamy do czynienia z pupą małego dziecka zmaltretowaną przez ciągle noszenie pieluszki, czy ze skorą dorosłego człowieka zmęczoną niekorzystnymi warunkami klimatycznymi – efektem jest podrażnienie, na które najlepsze są lipidy i dekspantenol (prowitamina B5).