Horoskop Chiński - Bawół

19.02.1901r. - 08.02.1902r. Metal
06.02.1913r. - 25.01.1914r. Woda
25.01.1925r. - 12.02.1926r. Drzewo
11.02.1937r. - 30.01.1938r. Ogień
29.01.1949r. - 16.02.1950r. Ziemia
15.02.1961r. - 04.02.1962r. Metal
03.02.1973r. - 22.01.1974r. Woda
20.02.1885r. - 08.02.1986r. Drzewo
07.02.1997r. - 27.01.1998r. Ogień
26.01.2009r. - 13.02.2010r. Ziemia
12.02.2021r. - 31.01.2022r. Metal

Bawół zwykle bywa spokojny i cierpliwy. Jest na ogół nieśmiały i powolny. W kontaktach z ludźmi unika rozgłosu. Bawół ma niebywały dar zyskiwania sobie zaufania innych, co jest kamieniem węgielnym jego sukcesów. Na ogół działa metodycznie i niesłychanie precyzyjnie. Ludzi z takim symbolem można obdarzyć odpowiedzialnym stanowiskiem. Nigdy nie zaniedbują oni swoich obowiązków, gdyż ich realizacja bywa zwykle celem, do którego zmierzają.
Bawół ma skłonności kontemplacyjne. Lubuje się w głębokich rozważaniach, dlatego tak często woli być sam. Pomimo spokojnego wyglądu jest w rzeczywistości naturą choleryczną i gwałtowną, trudną do opanowania. Jego zamknięcie się w sobie i introspekcja pękają w chwili potrzeby i wtedy Bawół staje się przekonująco wymowny, a nawet może wpaść w przerażającą otoczenie furię. W realizacji swoich celów jest uparty i zdecydowany, jednakże nigdy nie jest agresywny. Staje do walki tylko w momencie własnego zagrożenia - jest broniącym się, nigdy napastnikiem. Sam od życia żąda bezpieczeństwa i pewności, dlatego postępuje tak, aby stworzyć je również innym.
Bawół jest sumienny, umie i chce wydajnie pracować i zwykle potrafi utrzymać we względnym dobrobycie swoich najbliższych. Jego usposobienie sprawia, że odniesie sukcesy w każdym zawodzie, predestynowany jest jednak do rolnictwa i chirurgii. Kobieta - Bawół kocha dom. Może być wspaniałą gospodynią i żoną. To ona jest głową domu, nie małżonek, chociaż pozornie może wydawać się inaczej.
Rzadko kiedy Bawół jest rozumiany przez najbliższych, co sprawia mu wiele przykrości. Bardzo kocha rodzinę, jest dumny ze swoich dzieci, lubi się nimi chwalić. Od rodziny wymaga pełnego posłuszeństwa, przy czym jest stanowczy i surowy. Jego słowo jest prawem, nie można się temu przeciwstawiać. Jednocześnie dla swoich najbliższych jest gotów na największe poświęcenia.
W miłości jest spokojny, pozbawiony uniesień i namiętności. Bawół nie jest zazdrosny o partnera. Zazdrosny jest o swoje naruszone prawa, a wierność do takich praw zalicza. m bywa wierny, ale bez przesady, gdyż do swojej wierności nie przywiązuje dużej wagi. Trudno Bawołowi dobrać partnera na długą drogę wspólnego życia. Należy godzić się z dominacją Bawoła, aby wytrzymać z nim przez dłuższy czas.
  • Urodzenie w żywiole Metalu daje Bawołowi jeszcze większą pewność w postępowaniu, w myśl z góry założonych, własnych dyrektyw. W otoczeniu i życiu towarzyskim potrafi być arogancki i fanatyczny.
  • W żywiole Wody jest zwykle bardziej podatny na sugestie innych, gdyż zapewnia to większe powodzenie w działaniu.
  • Żywioł Drzewa sprawia, że Bawół jest szybszy w działaniu. Potrafi pracować w dużej grupie.
  • Żywioł Ognia zaostrza cechy Bawoła pozwalające mu dominować nad innymi znakami. Nie umie pracować w grupie.
  • Żywioł Ziemi obdarza go możliwościami działania twórczego. Nieco więcej w jego życiu zajmują emocje. Zawrócenie go z raz obranej drogi sprawia wiele trudności.
Dla Bawoła idealnym partnerem małżeńskim z całego Zodiaku chińskiego jest Kogut, któremu pozwala błyszczeć na swoim tle. Uwzględniając cechy charakterystyczne znaków, dobrze układają się jego stosunki rodzinne i uczuciowe ze Szczurem i Wężem. Szczur będzie mu wierny aż do śmierci, Wąż natomiast rzadko. Podobnie jak Szczur, Bawół jest zafascynowany Małpą. Potrzebuje jej do pełnego sukcesu w życiu, z tym jedna, że ich związek nigdy nie będzie trwały. Bawół powinien strzec się Kozy. Powszechne jest również przekonanie, że Bawół w żadnym przypadku nie powinien zakładać rodziny z Tygrysem. Taki związek zawsze kończy się walką i zwycięstwem Bawoła, który tak długo i uporczywie atakuje, aż Tygrys zejdzie ze sceny pokonany.

Inne znaki Chińskiego Horoskopu

Polecamy produkty


Najnowsze informacje

Witamina B12, czyli  lek na przemęczenie i wiele więcej
Witamina B12 (kobalamina) wpływa korzystnie m.in. na poziom energii, nastrój, pamięć, serce, trawienie i skórę. Jej deficyt może objawiać się wieloma niekorzystnymi symptomami, w tym przewlekłym zmęczeniem. Chcesz wiedzieć więcej o roli witaminy B12 w organizmie? Przeczytaj! więcej »
Jak odbywa się elektroniczne archiwizowanie danych?
"Jako nowoczesne społeczeństwo jesteśmy przyzwyczajeni to tego, że większość informacji, danych a nawet dokumentów można bez problemu przesłać zdanie za pośrednictwem sieci internetowej. Jednak takie udogodnienie działa dopiero o kilkunastu lat, wcześniej bowiem wszystko odbywało się w o wiele bardziej skomplikowany sposób. Nowoczesne rozwiązania zawdzięczamy przede wszystkim elektronicznemu archiwizowaniu danych." więcej »
Prawidłowe niszczenie firmowych dokumentów
Każda firma posiada wiele dokumentów, które są objęte ochroną prywatności ze względu na zawarte w nich informacje. Najczęściej są to dane osobowe pracowników i klientów, umowy, dane finansowe lub plany sprzedażowe. Jednak nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę jak ważne jest profesjonalne i bezpieczne niszczenie dokumentów. Na szczęście dzisiejszy rynek wciąż się rozwija i dopasowuje do potrzeb ludzi. Dzięki temu można korzystać z usług profesjonalnych miejsc, które bezpiecznie zniszczą ważne dokumenty, które nie mają prawa trafić w niepowołane ręce. więcej »
Polecamy strony: Hell Office | Kolorowa Ryba | Opycha.pl | Medycyna estetyczna | ACT-Natural |