Horoskop Chiński - Bawół

19.02.1901r. - 08.02.1902r. Metal
06.02.1913r. - 25.01.1914r. Woda
25.01.1925r. - 12.02.1926r. Drzewo
11.02.1937r. - 30.01.1938r. Ogień
29.01.1949r. - 16.02.1950r. Ziemia
15.02.1961r. - 04.02.1962r. Metal
03.02.1973r. - 22.01.1974r. Woda
20.02.1885r. - 08.02.1986r. Drzewo
07.02.1997r. - 27.01.1998r. Ogień
26.01.2009r. - 13.02.2010r. Ziemia
12.02.2021r. - 31.01.2022r. Metal

Bawół zwykle bywa spokojny i cierpliwy. Jest na ogół nieśmiały i powolny. W kontaktach z ludźmi unika rozgłosu. Bawół ma niebywały dar zyskiwania sobie zaufania innych, co jest kamieniem węgielnym jego sukcesów. Na ogół działa metodycznie i niesłychanie precyzyjnie. Ludzi z takim symbolem można obdarzyć odpowiedzialnym stanowiskiem. Nigdy nie zaniedbują oni swoich obowiązków, gdyż ich realizacja bywa zwykle celem, do którego zmierzają.
Bawół ma skłonności kontemplacyjne. Lubuje się w głębokich rozważaniach, dlatego tak często woli być sam. Pomimo spokojnego wyglądu jest w rzeczywistości naturą choleryczną i gwałtowną, trudną do opanowania. Jego zamknięcie się w sobie i introspekcja pękają w chwili potrzeby i wtedy Bawół staje się przekonująco wymowny, a nawet może wpaść w przerażającą otoczenie furię. W realizacji swoich celów jest uparty i zdecydowany, jednakże nigdy nie jest agresywny. Staje do walki tylko w momencie własnego zagrożenia - jest broniącym się, nigdy napastnikiem. Sam od życia żąda bezpieczeństwa i pewności, dlatego postępuje tak, aby stworzyć je również innym.
Bawół jest sumienny, umie i chce wydajnie pracować i zwykle potrafi utrzymać we względnym dobrobycie swoich najbliższych. Jego usposobienie sprawia, że odniesie sukcesy w każdym zawodzie, predestynowany jest jednak do rolnictwa i chirurgii. Kobieta - Bawół kocha dom. Może być wspaniałą gospodynią i żoną. To ona jest głową domu, nie małżonek, chociaż pozornie może wydawać się inaczej.
Rzadko kiedy Bawół jest rozumiany przez najbliższych, co sprawia mu wiele przykrości. Bardzo kocha rodzinę, jest dumny ze swoich dzieci, lubi się nimi chwalić. Od rodziny wymaga pełnego posłuszeństwa, przy czym jest stanowczy i surowy. Jego słowo jest prawem, nie można się temu przeciwstawiać. Jednocześnie dla swoich najbliższych jest gotów na największe poświęcenia.
W miłości jest spokojny, pozbawiony uniesień i namiętności. Bawół nie jest zazdrosny o partnera. Zazdrosny jest o swoje naruszone prawa, a wierność do takich praw zalicza. m bywa wierny, ale bez przesady, gdyż do swojej wierności nie przywiązuje dużej wagi. Trudno Bawołowi dobrać partnera na długą drogę wspólnego życia. Należy godzić się z dominacją Bawoła, aby wytrzymać z nim przez dłuższy czas.
  • Urodzenie w żywiole Metalu daje Bawołowi jeszcze większą pewność w postępowaniu, w myśl z góry założonych, własnych dyrektyw. W otoczeniu i życiu towarzyskim potrafi być arogancki i fanatyczny.
  • W żywiole Wody jest zwykle bardziej podatny na sugestie innych, gdyż zapewnia to większe powodzenie w działaniu.
  • Żywioł Drzewa sprawia, że Bawół jest szybszy w działaniu. Potrafi pracować w dużej grupie.
  • Żywioł Ognia zaostrza cechy Bawoła pozwalające mu dominować nad innymi znakami. Nie umie pracować w grupie.
  • Żywioł Ziemi obdarza go możliwościami działania twórczego. Nieco więcej w jego życiu zajmują emocje. Zawrócenie go z raz obranej drogi sprawia wiele trudności.
Dla Bawoła idealnym partnerem małżeńskim z całego Zodiaku chińskiego jest Kogut, któremu pozwala błyszczeć na swoim tle. Uwzględniając cechy charakterystyczne znaków, dobrze układają się jego stosunki rodzinne i uczuciowe ze Szczurem i Wężem. Szczur będzie mu wierny aż do śmierci, Wąż natomiast rzadko. Podobnie jak Szczur, Bawół jest zafascynowany Małpą. Potrzebuje jej do pełnego sukcesu w życiu, z tym jedna, że ich związek nigdy nie będzie trwały. Bawół powinien strzec się Kozy. Powszechne jest również przekonanie, że Bawół w żadnym przypadku nie powinien zakładać rodziny z Tygrysem. Taki związek zawsze kończy się walką i zwycięstwem Bawoła, który tak długo i uporczywie atakuje, aż Tygrys zejdzie ze sceny pokonany.

Inne znaki Chińskiego Horoskopu

Polecamy produkty


Najnowsze informacje

Kazimierz Dolny - Festiwal Dwa Brzegi
Kazimierz Dolny, od lat uchodzący za mekkę malarzy i jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, chętnie odwiedzają polscy i zagraniczni turyści. Jest jednak taki letni tydzień w roku, podczas którego malownicze miasteczko zmienia się w stolicę Wielkiego Kina. Dzieje się tak za sprawą odbywającego się tutaj od 11 lat Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi”. Na artystyczno-kulturalną imprezę przyjeżdżają osobowości znane z kinowych i telewizyjnych ekranów. W zbudowanym specjalnie na tę okazję miasteczku festiwalowym prezentowane są polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. więcej »
Medycyna estetyczna i jej zalety
Na pograniczu kosmetyki i chirurgii plastycznej znajduje się medycyna estetyczna. Zabiegi z jej zakresu dają szybsze i bardziej widoczne efekty niż zwykłe zabiegi kosmetyczne. Dodatkowo są w stanie poradzić sobie z różnymi zaawansowanymi problemami, jak np. tkanka tłuszczowa zgromadzona w miejscach, z których nie można jej usunąć dietami i ćwiczeniami, głębokie zmarszczki czy rozstępy. Warto również wiedzieć, że zabiegi z medycyny estetycznej nie są tak poważne jak operacje chirurgiczne, a często dają porównywalne efekty. Trudno się zatem dziwić temu, że od wielu lat medycyna estetyczna cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. więcej »
Herbata Loyd – na zdrowie!
Herbata towarzyszy nam każdego dnia od wielu pokoleń. Dla wielu z nas stanowi ona pierwszy napój, który wypijamy zaraz po przebudzeniu oraz ostatni przed pójściem spać. Pijemy herbatę w dni mroźne i trochę cieplejsze, na spotkaniach rodzinnych i podczas samotnej lektury książki. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie właściwości zdrowotne mogą skrywać się w tym aromatycznym napoju? więcej »