Informacje - Kulinaria

Czy warto skorzystać z cateringu na święta Bożego Narodzenia?

Listy zakupów, stanie w kolejkach w supermarketach, godziny spędzone na gotowaniu i pieczeniu smakołyków – tak w skrócie opisują świąteczne przygotowania wszyscy wyprawiający wigilijną kolację. Praca oraz inne zobowiązania powodują, że na przyrządzanie ulubionych potraw jest coraz mniej czasu. Zwłaszcza, gdy dochodzi do tego sprzątanie, ubieranie choinki i dekorowanie. Nie dziwi więc, że w ostatnich latach sporym zainteresowaniem cieszy się zamawianie cateringu.

Jakie są zalety cateringu?

Zalety cateringu to przede wszystkim oszczędność czasu. Dania takie jak pierogi z kapustą i grzybami, wigilijny barszcz, pierogi-uszka czy kutia bez wątpienia są pyszne, ale także wiążą się ze sporymi nakładami pracy i co najmniej kilkoma godzinami spędzonymi w kuchni. Decydując się na catering (całkowity lub częściowy) można więc nieco odpocząć od gotowania i pieczenia lub zredukować je do minimum. Takie rozwiązanie to też fantastyczna opcja dla osób, które nie lubią lub nie potrafią gotować. Tym bardziej że polskie świąteczne smakołyki wymagają pewnego stopnia wtajemniczenia w sztukę kulinarną.

Jakie dania można zamawiać?

Co roku restauracje i firmy cateringowe przygotowując świąteczne menu, starają się dbać o wszystkie potrzeby klientów. W menu cateringowym restauracji takich jak http://www.estella.pl nie brakuje więc typowo świątecznych potraw: barszczu, uszek, pierogów z kapustą i grzybami, kapusty z grochem, smażonego karpia, śledzia w śmietanie z jabłkiem, ryby po grecku i ryb w galarecie. Dodatkowo można znaleźć także inne smakołyki, które będą fantastycznym uzupełnieniem wigilijnego stołu oraz przyjęć z okazji Bożego Narodzenia lub drugiego dnia świąt, np. półmiski z przekąskami mięsnymi i rybnymi, a także filety z łososia, dorsza, sandacza i różnego rodzaju sałatki. Wiele lokali i firm cateringowych dba też o potrzeby osób borykających się z uczuleniem na gluten lub laktozę oraz wegetarian.

Jakie są koszty cateringu?

Trudno ocenić jednoznacznie ile trzeba zapłacić za świąteczny catering. Decyduje o tym, co najmniej kilka czynników. Przede wszystkim ilość jedzenia. Część osób decyduje się na kupno tylko kilku potraw wigilijnych. Oprócz tego pod uwagę należy wziąć także koszty dostawy (dla zaoszczędzenia można odebrać jedzenie osobiście). Ceny świątecznego jedzenia są bardzo różne. W większości ofert jednak dominuje następujący przedział cenowy przykładowych dań: porcja karpia w galarecie od 7 do 14 zł, barszcz wigilijny do 30 zł za litr oraz porcja pierogów z kapustą i grzybami od 12 do 18 zł.    Data: 2017-12-14Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Mostek w kuchni | Życie jak bajka | Sportera Fitness | ACT-Natural | Old Timers Garage |