Informacje - Porady

48 godzin w Warszawie - co musisz zobaczyć?

Krótka wycieczka do stolicy może obfitować w ciekawe doświadczenia. Mimo że 48 godzin to za mało, aby zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania Warszawa, to w tym czasie można odwiedzić wyjątkowo piękne miejsca.

Ścisłe centrum – najlepsza lokalizacja

Przed przyjazdem do Warszawy warto najpierw zarezerwować nocleg. Wynajem apartamentów, które np. mają na wyposażeniu aneks kuchenny, czy miejsce dla kilkuosobowej grupy, to jeden z lepszych pomysłów. Trzeba również pomyśleć o lokalizacji. Najciekawsze atrakcje do zobaczenia w krótkim czasie znajdują się zawsze w centrum miast, dlatego dojazd z odległych zakątków będzie czasochłonny, co w przypadku 48-godzinnej eskapady nie jest najlepszą opcją.

Trakt Królewski

Szybkie zwiedzanie stolicy najlepiej uprawiać wzdłuż Traktu Królewskiego. Jest to główna arteria miasta, po której dawniej odbywał się ruch komunikacyjny. Systematycznie kolejne jego ulice są zamykane, by umożliwić przechodniom większą swobodę. Trakt Królewski rozpoczyna się na placu Zamkowym i tworzą go: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, ulica Belwederska oraz Sobieskiego, wieńczy go natomiast pałac w Wilanowie. Zamek Królewski obecnie pełni funkcję muzeum a z jego wieży, codziennie o 11:15 rozbrzmiewa hejnał. Spacer Traktem Królewskim obfituje w takie budowle i istotne historycznie miejsca jak, m. in.: Pałac Prezydencki, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, Kościół św. Krzyża, Kamienica Pod Gigantami, Zamek Ujazdowski, Łazienki Królewskie, Belweder oraz Pałac w Wilanowie. Tego rodzaju przechadzkę najlepiej zakończyć w Łazienkach Królewskich relaksującym spacerem pośród pięknych zabytków architektury oraz bujnej roślinności.

Warto wiedzieć, że trakt jest przystosowany do spacerowania z dzieckiem (również w wózku) oraz dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Trakt to też liczne kawiarnie, pawilony handlowe, sklepy i restauracje oraz rozlokowane w pobliżu place zabaw.

Ogród świateł w Pałacu w Wilanowie

Po bardzo aktywnym pierwszym dniu w Warszawie, w kolejnym najlepiej wybrać się na śniadanie do jednej ze stołecznych kafejek i kontynuować przygodę. Można pospacerować jednym ze szlaków, np. Fryderyka Chopina czy Powstania Warszawskiego, zajrzeć na ulicę Kubusia Puchatka, napić się pysznej czekolady u Wedla, a na obiad wybrać się do jednego z kultowych już barów mlecznych. Idealnym zwieńczeniem kolejnego aktywnego i pełnego wrażeń dnia będzie z pewnością wieczorna podróż do ogrodu świateł w Wilanowie. Jest on czynny w godzinach od 16:00 do 21:00 od grudnia do lutego, a w soboty i niedziele na fasadzie pałacu wyświetlane są mappingi.



    Data: 2018-01-02



Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Mostek w kuchni | ACT-Natural | DueCappucci | Opycha.pl | Okiem Blondynki |